اخبار سیاسی

بعد از ساقط کردن هواپیمای اوکراینی، ظریف برای فوتبال چه کاری می تواند بکند؟

تیم ملی ایران در گروه سوم رقابت های انتخابی جام جهانی در کنار عراق، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج قرار گرفته و در عین ناباوری شرایط چندان مساعدی برای صعود به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی ندارد. شاگردان اسکوچیچ فعلا در این گروه با شش امتیاز که حاصل شکست دادن...

27 فروردین 1400

خنثی سازی تحریم با فعال سازی ترانزیت چین به اروپا

خبرنگاران، گروه بین الملل - وحید پورتجریشی: روابط تجاری دوجانبه میان دو کشور ایران و چین، طی سال های اخیر اگرچه چندان پر افت و خیز نبوده اما با توجه به روابط گرم سیاسی میان دو کشور، پتانسیل های فراوانی برای بهره برداری از طرح های عظیم تجاری چین مانند یک...

26 فروردین 1400

جو بایدن توافق 25 ساله ایران و چین را نگران کننده خواند

به گزارش خبرنگاران، جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا شامگاه یکشنبه به وقت محلی در واکنش به امضای توافق 25 ساله ایران و چین گفت که مدتهاست نگران مشارکت ایران و چین بوده است.

23 فروردین 1400

آمریکا و اروپا، یمن را به بازار فروش تسلیحات خود تبدیل نموده اند

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن از سیاست های آمریکا و اروپا در قبال این کشور انتقاد کرد. وی گفت: آمریکا و اروپا، یمن را به بازار فروش تسلیحات خود تبدیل نموده اند.

23 فروردین 1400

زارعی: آمریکایی ها تلاش دارند با راه حل های سیاسی به اهداف خود در جنگ یمن برسند

سعدالله زارعی با اشاره به مقاومت 6 ساله یمنی ها و تلاش آمریکایی ها برای کسب دستاورد نظامی پس از شکست در جنگ یمن گفت: آمریکایی ها بر اساس سنت خودشان وقتی در جنگ به بن بست می رسند تلاش دارند از راه حل های سیاسی، اهداف جنگی را به نتیجه برسانند.

21 فروردین 1400

ترکیب تیم افغانستان در نشست مسکو اعلام شد

درحالی که نشست مسکو برای صلح افغانستان تا دو روز دیگر شروع می گردد، منابع خبری ترکیب 16 نفره تیم افغانستان برای حضور در این نشست را اعلام کردند.

14 فروردین 1400

برملا شدن راز هرم شناور مصر در صحرای فیوم

تمدن مصر راز هایی دارد که هنوز فاش نشده است. تمدنی که هزاران سال از آن می گذرد، اما همچنان از تمام جزئیات آن اطلاعاتی وجود ندارد. هرم شناور شگفت انگیز اخیراً در یک فیلم مستند جدید با عنوان رمزگشایی از اسرار حفاظت شده 4 هزار ساله فاش شد.

13 فروردین 1400

شائبه پرداخت رشوه در انتخاب نخست وزیر لیبی، 6 اصل تشکیل دولت جدید

نخست وزیر دولت موقت وحدت ملی لیبی اساس تشکیل این دولت را بر 6 محور خواند و خاطرنشان کرد: 27 وزیر سکانداری وزارتخانه های این دولت را به عهده خواهند داشت.

11 فروردین 1400

اسلامی: توسعه فرودگاه و بندر لنگه در دستور کار واقع شده است خبرنگاران

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تا خاتمه دولت طول بزرگراه ها به 20 هزار کیلومتر می رسد، بر توسعه فرودگاه و بندر لنگه تاکید نمود.

7 فروردین 1400

سیفی آزاد: اگر کپی آوای باران بودیم مخاطب ما را دوست نداشت خبرنگاران

کپی برداری با اقتباس یا الهام دریافت خیلی تفاوت دارد. مطمئن باشید اگر کپی برابر اصل آوای باران بودیم مخاطب ما را دوست نداشت، چون جنس فیک هیچ گاه جذاب نیست. این از نظر ما مذموم است.

6 فروردین 1400

کرونا در ترکیه، جان باختن 82 نفر دیگر

وزیر بهداشت ترکیه نوشت: طی 24 ساعت گذشته از 116 هزار و 674 نفر تست کرونا گرفته شده است که از بین آنها 7 هزار و 419 نفر مبتلا تشخیص داده شده اند.

6 فروردین 1400

خبرنگاران باکو،آنکارا وتهران موضع مشترکی دراجرای طرح های حمل ونقل درمنطقه دارند

باکو - خبرنگاران - الهام علی اف گفت : جمهوری آذربایجان، ترکیه و ایران در خصوص اجرای طرح های حمل ونقل در منطقه موضع مشترکی دارند.

4 فروردین 1400

چرا اروپا واکسن آسترازنکا متوقف نموده است؟، آلمان، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا هم استفاده از واکسن آسترازنکا را متوقف کردند

خبرگزاری خبرنگاران-شماری از کشورها از جمله دانمارک، اتریش، آلمان، ایرلند، تایلند و ... در روزهای گذشته استفاده از واکسن کرونا ساخت شرکت آسترازنکا را به طور موقت متوقف نموده اند.

27 اسفند 1399

دارندگان سهام عدالت از امروز می توانند کارت اعتباری بگیرند

یک مقام مسئول در نظام بانکی گفت: از امروز دارندگان سهام عدالت با مراجعه به سامانه طراحی شده در دو بانک ملی و تجارت می توانند 50 درصد ارزش سهام عدالت خود را کارت اعتباری بگیرند.

25 اسفند 1399

شاکری: لایحه بودجه 1400 دولت، توهمی تورمی و غیر مردمی بود ، اصلاحات مجلس بی سابقه است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از آسیب های جدی لایحه بودجه 1400 توهمی و تورمی و غیرمردمی بودن آن بود، لذا تلاش شد تا اصلاحاتی که توسط مجلس اجرا شده به دست خود دولت تکمیل شود.

15 اسفند 1399

خبرنگاران دیدارهای معاون مطبوعاتی ارشاد در ترکیه برای تقویت همکاریهای رسانه ای

خبرنگاران- آنکارا- معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران روزجمعه با مراد کاراگوز مدیرکل دیپلماسی عمومی وزارت امورخارجه ترکیه دیدارو برلزوم همکاری رسانه ای منطقه ای به ویژه همکاری و همگرایی رسانه ای ترکیه، ایران، روسیه ودیگر...

14 اسفند 1399

معین سقف پاداش بازنشستگی

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: سقف پاداش بازنشستگی 475 میلیون تومان مشخص شد.

14 اسفند 1399

طرح 2 بخشی وزارت کشور عراق برای تأمین امنیت انتخابات

سخنگوی وزارت کشور عراق از طرح این وزارتخانه برای تأمین امنیت انتخابات پارلمانی آینده در این کشور خبر داد.

11 اسفند 1399

کودتای نظامی در میانمار ، ارتش قدرت را در دست گرفت

ارتش میانمار بامداد دوشنبه طی یک سری عملیات هماهنگ و برنامه ریزی شده رهبران حکومت غیرنظامی را بازداشت و در این کشور شرایط فوق العاده گفت.

10 اسفند 1399

بعضی با آتش افروزی در طرابلس پیغام های سیاسی ارسال می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از العهد، حسان دیاب نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان امروز آدینه به حوادث و نا آرامی های اخیر در شهر طرابلس واکنش نشان نشان داد و این حوادث را به شدت محکوم کرد.

8 اسفند 1399
تعداد: (72)