ادبیات

ناگفته های شاعر جنجالی که کار 2 زن را به خودکشی رساند؛ حراج شد

مجموعه ای از اشعار منتشر نشده و خصوصی تد هیوز سال ها پس از مرگ این شاعر انگلیسی کشف شده و هفته آینده در حراجی ساتبیز به مزایده گذاشته خواهد شد.

4 مرداد 1401

مشهورترین افراد جهان در کدام دانشگاه ها تحصیل کرده اند؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید افراد مشهور جهان در کدام دانشگاه ها تحصیل کرده اند؛ همانطور که انتظار می رود، گروهی از این افراد که با دانش روز سرکار دارند، از برترین موسسات آموزشی جهان پذیرش تحصیلی گرفته اند؛ اما در کنار آنها چهره های برجسته رسانه...

17 دی 1400

یک استعفا و چهار نکته

در مورد جدایی کریمی از تراکتور این چند نکته را بخوانید.

18 آذر 1400

رونمایی از دو کتاب پرخو و علو در پاتوق کتاب اصفهان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران ایبنا در اصفهان، واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان اصفهان با همکاری روایت خانه، برنامه رونمایی کتاب و امضای دو کتاب پرخو و علو را برگزار می نماید.

16 آذر 1400

تایید ساخت دنباله تل ماسه بعد از موفقیت باکس آفیسی

فیلم علمی تخیلی دنیس ویلنوو با وجود بودجه هنگفتش سودآور بوده از همین رو قرار است دنباله آن ساخته گردد.

2 آذر 1400

مقاله: آشنایی با موزه همینگوی کوبا (Hemingway Museum)

از زمانی که همینگوی کوبا را ترک کرد (1960)، کارشناسان به ثبت و نگهداری خانه و لوازم و سبک زندگی او کردند و در سال 1961 دولت کوبا مالکیت این خانه به عهده گرفت و آن را به موزه تبدیل کرد. اما افسوس که کاربرد آن به عنوان یک مقصد فرهنگی با مسائل زیادی روبرو بود، چرا...

30 آبان 1400

مجوز اجرای آزمون بسندگی زبان عربی در دانشگاه الزهرا تمدید شد

مجوز اجرای آزمون بسندگی زبان عربی در دانشگاه الزهرا (س)، بر اساس نظر کارگروه تخصصی برنامه ریزی و گسترش زبان و ادبیات عربی برای سال های 1402-1401 و 1401-1400 تمدید شد.

21 تیر 1400

باز هم به نمایشگاه مجازی کتاب می رویم؟

در دوران کرونا و با نزدیک شدن به موعد همه ساله نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، این سوال مطرح است که سرنوشت نمایشگاه کتاب سال جاری چیست و آیا باز هم به نمایشگاه مجازی کتاب می رویم؟

9 تیر 1400

انتشار چهار عنوان کتابِ مجموعه چهل قصّه از سوی کانون پرورش

خبرگزاری خبرنگاران- چهار عنوان کتابِ مجموعه چهل قصّه، ویژه گروه های سنی خردسال، کودک، نوجوان و عظیم سال از سوی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان منتشر شد.

1 تیر 1400

تفریحات رایگان در سفر به ملبورن استرالیا

اگر کیف پولتان خود را فراموش نموده اید یا اینکه صرفاً احساس می کنید پول زیادی در بساط ندارید، نگران نشوید؛ زیرا شما نیازی به صرف پول های هنگفت برای ملاقات از جاذبه های شهر ملبورن ندارید. اگرچه باید برای سفارش یک قهوه با استاندارد جهانی در ملبورن پول پرداخت...

8 خرداد 1400

بازداشت خانم جوانی که به شمالی ها توهین و فحاشی نموده بود

خانم جوانی که با انتشار کلیپی در فضای مجازی به هموطنان در خطه شمال توهین و فحاشی نموده بود، بازداشت شد.

30 اردیبهشت 1400

تابلوی نقاشی سهراب سپهری در کاخ موزه سعدآباد

خوب است بدانید سهراب علاوه بر شعر و نثر، در هنر نقاشی هم دست داشت و برای خلق آثار خود از سبکی نوین و متفاوت بهره می برد. سپهری موضوعات نقاشی خود را از طبیعت الهام می گرفت و به سبکی نو و با تلفیقی از روشی غربی و شرقی آن ها را به روی بوم به تصویر در می آورد.

20 فروردین 1400

برگزاری آموزش مجازی نباید مانع اجرای بسته تحولی خوانا باشد

خبرگزاری خبرنگاران-با توجه به اهمیت اجرای طرح بسته خوانا و احساس نیاز شدیدی که در لزوم اجرای آن وجود دارد، باید اجرای آن به صورت مجازی پیگیری شود.

26 اسفند 1399

کمی آهسته تر سالار؛ قسمت دوم!

یکی دو ماه پیش، طی گزارشی از این نوشتیم که همچنان گرایش به انتشار تک آهنگ ها عمده تر از تمایل به انتشار آلبوم است و از این نوشتیم که حالا انتشار آلبوم شاید بتواند جایگزینی مالی در روزگار تعطیلی کنسرت ها باشد.

17 اسفند 1399

10 نقش مشهور سینما که تام کروز قرار بود بازی کند

همه ما می دانیم که تام کروز بیش از سهم خود در نقش های ماندگار حضور یافته است، از ماوریک در تاپ گان گرفته تا فرانک تی. جی. مکی در مگنولیا و ایتن هانت در سری فیلم های مأموریت غیر ممکن. اما او به ازای هر نقش بزرگی که بازی کرده است، بسیاری دیگر از پیشنهاد ها را...

9 اسفند 1399

عکس نوشته و متن زیبای حاملگی و تبریک بارداری

متن تبریک بارداری پیامی حاوی ابراز خوشحالی از حاملگی و به نوعی پیشاپیش تبریک مادر شدن است. تبریک مادر شدن به دوست، پیامک بارداری، متن زیبا برای زن حامله و کارت تبریک بارداری را در خبرنگاران مشاهده کنید. این متن ها را با اندکی تغییر می توانید...

3 اسفند 1399

واعظی: مهمترین شرط ایران بازگشت آمریکا به تعهدات برجامی است

تهران (پانا) - رئیس دفتر رئیس جمهوری تاکید کرد اینکه ما به دولت بعدی آمریکا خوشبین باشیم، نه. ما به هیچ دولتی خوشبین نیستیم مگر اینکه ببینیم در عمل چه می کنند.

5 دی 1399

بازخوانی قابوس نامه در رادیو صبا

در برنامه قند پارسی کتاب پندآموز قابوس نامه بازخوانی می گردد.

4 آذر 1399

رمان دلقک هدی حدادی به چاپ چهارم رسید

تهران (پانا) - رمان نوجوان دلقک اثر هدی حدادی برای چهارمین بار از سوی کانون پروش فکری بچه ها و نوجوانان منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

29 آبان 1399

متن تولد 18 سالگی (متن زیبا برای تولد 18 سالگی دختر و پسر)

18 ساله شدن یک بار در طول زندگی اتفاق می افتد. بیشتر افراد دوست دارند یک مهمانی بزرگ داشته باشند و بعضی نیز ترجیح می دهند که این اتفاق را با خانواده و دوستان نزدیک خود جشن بگیرند. شاید شما دوست داشته باشید برای تولد 18 سالگی خودتان و یا دیگران، کپشن تولد...

18 آبان 1399
تعداد: (21)