وزیر بهداشت: سهمیه واکسن استان ها را سرعت واکسیناسیون معین می نماید

به گزارش وبلاگ راضانی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سهمیه واکسن استان ها را سرعت واکسیناسیون مشخص می نماید و افراد بالای 18سال در کرمانشاه می توانند از امروز برای تزریق واکسن اقدام نمایند.

وزیر بهداشت: سهمیه واکسن استان ها را سرعت واکسیناسیون معین می نماید

به گزارش خبرنگاران، بهرام عین الهی پیش از ظهر امروز در بازدید از مراکز درمانی و مراکز تجمعی واکسیناسیون در کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف اولیه از سفرهای استانی در وزارت بهداشت، آنالیز شرایط و شرایط کرونایی استان ها و واکسیناسیون کرونا در آنها است.

وی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون و کنترل بیماری در استان کرمانشاه، اضافه نمود: کرمانشاه از این نظر که یک استان مرزی است و استان های مرزی در کنترل و جلوگیری از ورود سویه های تازه بیماری کرونا تأثیر دارند، اهمیت ویژه ای در بحث واکسیناسیون جمعیت های هدف معین شده دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توضیح داد: به همین منظور سهمیه واکسن استان کرمانشاه را 2 برابر می کنیم و از مجموعه علوم پزشکی کرمانشاه می خواهیم با افزایش مراکز واکسیناسیون و اضافه کردن گیت های تزریق واکسن، واکسیناسیون عمومی را تا حداکثر 10 روز دیگر در استان کرمانشاه به خاتمه برسانند.

وی ادامه داد: به مجموعه علوم پزشکی کرمانشاه دستور دادیم از امروز واکسیناسیون افراد بالای 18 ساله ها را شروع نمایند تا همه جمعیت هدف در مرحله اول واکسیناسیون واکسینه شوند.

عین الهی گفت: واکسن برای افراد زیر 18 سال هم در حال آنالیز است و پیش بینی می کنیم واکسیناسیون جمعیت بین هفت تا 18 سال هم از 2 هفته دیگر در کشور شروع گردد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: واکسیناسیون تنها راه کنترل مرگ و میر در کرونا است و این مساله به خوبی در پیک پنجم قابل مشاهده بود.

وی به بازگشایی دانشگاه های علوم پزشکی اشاره نمود و اضافه نمود: با اتمام واکسیناسیون دانشجویان علوم پزشکی و فراهم کردن شرایط، در نظر داریم از اواسط مهرماه دانشگاه های علوم پزشکی در کشور را باز کنیم تا هرچه زودتر ضربه ای که سیستم آموزشی کشور در اثر شیوع این ویروس دیده جبران کنیم.

به گفته عین الهی تصمیم گیری برای بازگشایی سایر دانشگاه ها با اتمام واکسیناسیون دانشجویان و اساتید بر عهده وزارت علوم است.

وزیر بهداشت ادامه داد: واکسیناسیون دانش آموزان، معلمان و خانواده های آنان هم در دستور کار است و پیش بینی می گردد مدارس هم با اتمام واکسیناسیون جمعیت هفت تا 18 ساله ها با رعایت شیوه نامه های بهداشتی باز گردد.

وی با اشاره به سرعت خوب واکسیناسیون در کشور، گفت: انتظار می رود با اتمام واکسیناسیون در کشور، زندگی مردم به روال عادی گذشته اما با رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی بازگردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 629

به "وزیر بهداشت: سهمیه واکسن استان ها را سرعت واکسیناسیون معین می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: سهمیه واکسن استان ها را سرعت واکسیناسیون معین می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید