موافقت اتحادیه اروپا با اعطای وام به پاکستان

به گزارش وبلاگ راضانی، اتحادیه اروپا موافقت خود را برای اعطای وام به پاکستان به منظور توسعه زیرساخت های این کشور گفت.

موافقت اتحادیه اروپا با اعطای وام به پاکستان

با ما سفر کنید و با تور پاییزی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

اتحادیه اروپا با اعطای وام 61 میلیون یورویی به پاکستان موافقت کرد.

بر این اساس، رسانه های پاکستان بیان کردند: اتحادیه اروپا به منظور یاری به پاکستان برای توسعه زیر ساخت های این کشور با اعطای وام 61 میلیون یورویی به اسلام آباد موافقت کرد. روز یکشنبه تفاهمنامه ای میان مقامات وزارت دارایی پاکستان و سفیر اتحادیه اروپا در اسلام آباد به امضا رسید که بر اساس آن اتحادیه اروپا وام 61 میلیون یورویی (معادل 11 میلیارد روپیه) را در اختیار پاکستان قرار خواهد داد.

قرار است این وام برای تامین مالی اجرای طرح های آبی ایالت بلوچستان و توسعه آموزش متوسطه به وسیله تقویت زیرساخت های اساسی مدارس و ساخت مراکز آموزشی جدید در این ایالت هزینه گردد.

پاکستان در یک سال گذشته مبالغ زیادی را به منظور توسعه زیرساخت های این کشور و مقابله با بحران مالی ناشی از همه گیری ویروس کرونا از نهاد های مالی مختلف از جمله بانک جهانی و بانک توسعه آسیا دریافت نموده است.

در همین حال ناظران مالی در پاکستان می گویند: دولت عمران خان درصدد دریافت 15 میلیارد دلار وام جدید است و این رقم در صورت نهایی شدن بالاترین وامی خواهد بود که توسط این کشور تنها در یک سال گرفته می گردد.

گفته می گردد هدف اساسی دولت پاکستان برای دریافت این میزان وام خارجی، کاهش بهره وام های خارجی که این کشور در ماه ها و سال های اخیر دریافت نموده است و همچنین افزایش ذخایر ارزی پاکستان، خواهد بود.

وزارت دارایی پاکستان روز یکشنبه در بیانیه ای بیان کرد: اسلام آباد طی یک هفته آینده مبلغ یک میلیارد دلار از بدهی خود به عربستان را پرداخت خواهد نمود. ، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 210

به "موافقت اتحادیه اروپا با اعطای وام به پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت اتحادیه اروپا با اعطای وام به پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید