شائبه پرداخت رشوه در انتخاب نخست وزیر لیبی، 6 اصل تشکیل دولت جدید

به گزارش وبلاگ راضانی، نخست وزیر دولت موقت وحدت ملی لیبی اساس تشکیل این دولت را بر 6 محور خواند و خاطرنشان کرد: 27 وزیر سکانداری وزارتخانه های این دولت را به عهده خواهند داشت.

شائبه پرداخت رشوه در انتخاب نخست وزیر لیبی، 6 اصل تشکیل دولت جدید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری الوسط لیبیا، دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر دولت موقت وحدت ملی لیبی اعلام نمود: این دولت بر 6 محور بنیانگذاری شده است که عبارتند از: تکثرگرایی ، شایسته سالاری، تمرکز زدایی، عدالت در توزیع ثروت، توزیع پست های وزارتی در مناطق مختلف کشور و مشارکت زنان و جوانان در دولت.

دفتر نخست وزیری با تاکید بر اینکه دولت موقت وحدت ملی 27 وزیر، 6 وزیر مشاور و دو معاون نخست وزیر دارد، توضیح داد: وزیران بر اساس حوزه های سیزده گانه انتخاباتی از سراسر لیبی انتخاب شده اند و لذا آنان نماینده تمام مردم کشور در ساختار دولت هستند.

در بیانیه دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر دولت وحدت ملی آمده است: 7 وزارتخانه این دولت حاکمیتی هستند، مثل وزارت دفاع، خارجه، اقتصاد. 14 وزارتخانه ارائه خدمات عمومی را به عهده دارند. مثل وزارت بهداشت، آموزش و پرورش و مسکن و شهرسازی. 6 وزارتخانه هم به مسائل فردی و اجتماعی می پردازد. مثل وزارت ورزش ، گردشگری و فرهنگ.

عبدالحمید دیبیه نخست وزیر دولت موقت وحدت ملی فردا (دوشنبه 18 اسفند) اعضای کابینه خود را به مجلس لیبی معرفی می نماید تا نمایندگان به آنان رای اعتماد دهند.

در همین حال، یک مقام بلندپایه غربی با اشاره به انتشار گزارش کارشناسان سازمان ملل درباره پرداخت رشوه در جریان انتخاب دیبیه به عنوان نخست وزیر لیبی گفت: این اخبار صحت ندارد و هیچ سند و مدرکی در مورد پرداخت رشوه به بعضی از شرکت کنندگان در نشست گفت وگوهای سیاسی لیبی وجود ندارد.

خبرگزاری فرانس پرس هفته گذشته اعلام نمود: این خبرگزاری به گزارشی از کارشناسان سازمان ملل دست یافته است که نشان می دهد، در جریان برگزاری نشست گفت وگوهای سیاسی در تونس دستکم به سه تن از شرکت کنندگان در این نشست پول پرداخت شده است تا به نفع عبدالحمید دیبیه رای بدهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 358

به "شائبه پرداخت رشوه در انتخاب نخست وزیر لیبی، 6 اصل تشکیل دولت جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شائبه پرداخت رشوه در انتخاب نخست وزیر لیبی، 6 اصل تشکیل دولت جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید