40 دانش آموز دارالاکرامِ مشهد وارد دانشگاه شدند

به گزارش وبلاگ راضانی، تهران (پانا) - حدود نیمی از 96 داوطلب کنکور تحت بورسیه دارالاکرامِ مشهد پیروز به ورود به دانشگاه های کشور شدند.

40 دانش آموز دارالاکرامِ مشهد وارد دانشگاه شدند

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه و عام المنفعه دارالاکرام مشهد، این موسسه مردم نهاد به عنوان اولین شعبه از موسسه دارالاکرام ابوالفضل العباس با هدف حمایت از تحصیل بچه ها مستعد فاقد سرپرستِ موثر در سال 1390 آغاز به کار کرده و اکنون 630 دانش آموز واجد شرایط از سراسر استان خراسان رضوی را بورسیه کرده است که امسال 40 دانش آموز این موسسه در کنکور سراسری ورود به دانشگاه ها در رشته های مختلف پذیرفته شدند.

هم اکنون موسسه دارالاکرام مشهد که تحصیل را حق تمام بچه ها می داند با حمایت های داوطلبانه 356 همیار متعهد و 60 مددکار مجرب به حمایت های خود در زمینه های آموزشی، فرهنگی، درمانی، روانشناختی، معیشتی و مشاوره و روانشناسی از دانش آموزان مستعد فاقد سرپرست موثر ادامه می دهد.

پرداختن به امور خیریه اعم از صرف زمان و پول یا رعایت حقوق و رفع نیازهای گروه های آسیب پذیر به منظور حفظ منافع عمومی و امدادرسانی به گروهک های کم برخوردار در تمامی جوامع امری ضروریست و خیریه های بیشماری با تمرکز بر سلامت، فرهنگ، آموزش، محیط زیست و مشاغل در تمام دنیا فعالیت می کنند. موسسه خیریه دارالاکرام مشهد نیز با تمرکز بر انجام کار خیر موثر، با استفاده از قدرت اجتماع و متعهد ساختن افراد به پرداخت مبالغی اندک و با هدف خودکفایی و شناسایی استعدادهای جامعه دانش آموزان مستعد فاقد سرپرست موثر، آنها را به سمت توانمندی یکپارچه پیش می برد تا این دانش آموزان در چرخه معیوب فقر نمانند و با اتکا به خود و بدون وابستگی به کمک های مالی از طریق آموزش تبدیل به یک شهروند خوب شوند؛ کاری که علاوه بر کاهش فقر، دارای مزایای طولانی تر و گسترده تری نیز است؛ چراکه به یادگیری یک مهارت برای درآمدزایی، کاهش بیکاری و توسعه انسانی منجر می شود تا دانش آموزان بتوانند عزت نفس، اعتماد به نفس و انگیزه کاری داشته باشند.

سازمان های خیریه با شناخت عوامل موثر بر پدید آمدن فقر و نیز ایجاد امکان دسترسی به آموزش برای همه افراد جامعه، نقش بسیار موثری در کاهش فقر دارند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 682

به "40 دانش آموز دارالاکرامِ مشهد وارد دانشگاه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 دانش آموز دارالاکرامِ مشهد وارد دانشگاه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید