هشدار 10 وزیر دفاع سابق آمریکا از ورود ارتش به اختلافات انتخاباتی

به گزارش وبلاگ راضانی، 10 وزیر دفاع سابق آمریکا در بیانیه ای مشترک به ورود ارتش و نظامیان آمریکا به اختلافات انتخاباتی هشدار داده و آن را انتقال به قلمرو خطرناک توصیف کردند.

هشدار 10 وزیر دفاع سابق آمریکا از ورود ارتش به اختلافات انتخاباتی

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

از واشنگتن پست، اشتون کارتر، دیک چنی، ویلیام کوهن، مارک اسپر، رابرت گیتس، چاک هیگل، جیمز ماتیس، لئون پانتا، ویلیام پری و دونالد رامسفلد، 10 وزیر دفاع سابق ایالات متحده هستند که دیدگاه مشترک خود را مطرح کرده اند.

وزیران دفاع پیشین آمریکا در این بیانیه بر دیدگاه مشترک نسبت به تعهد رسمی نیروهای مسلح آمریکا و وزارت دفاع تاکید و افزودند: هر یک از ما سوگند یاد کردیم که از قانون اساسی در برابر همه دشمنان داخلی و خارجی،پشتیبانی و دفاع کنیم. ما برای حمایت از یک شخص یا یک حزب سوگند یاد نکرده ایم.

این بیانیه تاکید دارد: انتخابات آمریکا و انتقال مسالمت آمیز قدرت از مشخصه های دموکراسی ماست. به جز یک استثنای منحصر به فرد و غم انگیز که بیش از همه جنگ های دیگر ما جان بسیاری از آمریکایی ها را گرفت، ایالات متحده از سال 1789 سابقه ای شکست ناپذیر حتی در درگیری های حزبی، جنگ ها، همه گیری و رکود اقتصادی از چنین انتقالاتی داشته است. امسال نیز نباید از این قاعده مستثنی باشد.

وزیران دفاع دولت های فعلی و گذشته تصریح کردند: انتخابات ما رخ داده، بازشماری و حسابرسی اجرا شده است. دادگاه ها به چالش های مناسب پرداخته اند. فرمانداران نتایج را تایید کرده اند و گزینشگران انتخاباتی رای داده اند. زمان پرسش از نتایج گذشته و زمان شمارش رسمی آرای گزینشگران انتخاباتی همان طور که در قانون اساسی و اساسنامه فدرال تجویز شده، فرا رسیده است.

در این بیانیه آمده است: همان طور که رهبران ارشد وزارت دفاع خاطر نشان کرده اند هیچ نقشی برای ارتش ایالات متحده در مشخص نتیجه انتخابات آمریکا وجود ندارد. تلاش ها برای مشارکت نیروهای مسلح ایالات متحده در حل اختلافات انتخاباتی ما را به قلمرو خطرناک ، غیرقانونی و خلاف قانون اساسی می برد.

این وزیران دفاع پیشین یادآور شده اند: مقامات غیرنظامی و نظامی که به چنین اقداماتی دستور بدهند یا اجرا کنند، در قبال عواقب سنگین اقداماتی که بر جمهوری ما وارد می شود، پاسخگو خواهند شد که از جمله آن اعمال مجازات کیفری بر آنها است.

10 وزیر دفاع در قید حیات آمریکا تاکید کرده اند: انتقالات، که همه ما تجربه کرده ایم، بخشی اساسی در انتقال موفقیت آمیز قدرت است. آنها اغلب در مواقع عدم اطمینان بین المللی در مورد سیاست امنیت ملی ایالات متحده و شرایط نیروهای آن رخ می دهند. آنها(زمان انتقال قدرت) می توانند لحظه ای باشند که ملت در برابر اقدامات دشمنانی که می خواهند از موقعیت استفاده کنند، آسیب پذیر است.

به دنبال برکناری مارک اسپر و انتصاب کریستوفر میلر به عنوان سرپرست وزارت دفاع، این شائبه مطرح شد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری بازنده انتخابات به دنبال استفاده از ارتش برای یک کودتا است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 255

به "هشدار 10 وزیر دفاع سابق آمریکا از ورود ارتش به اختلافات انتخاباتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار 10 وزیر دفاع سابق آمریکا از ورود ارتش به اختلافات انتخاباتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید