عنابستانی: سرباز گفت هر خری هستی برای خودت هستی!

به گزارش وبلاگ راضانی، علی اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار در مجلس که در پی ممانعت سرباز راهوری برای عبور از خط ویژه به او سیلی زده بود؛ بیانیه ای درباره آنچه اتفاق افتاده است؛ منتشر کرد.

عنابستانی: سرباز گفت هر خری هستی برای خودت هستی!

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

بیانیه این نماینده مجلس حاوی نکاتی است که با روایت پیشین او تناقض دارد. اوپیشتر گفته بود که اساسا در این واقعه از خودرو پیاده نشده است.

عنابستانی دو روز پیش به خبرگزاری صداوسیما گفته بود: ما حتی از ماشین هم پیاده نشدیم؛ لذا اینکه گفته می گردد؛ عنابستانی بر صورت سرباز پلیس راهور سیلی زده است، اصلاً صحت ندارد.

اما حالا در بیانیه خود توضیحی مفصل از اتفاقات پس از پیاده شدن از خودرو اش ارائه نموده است. اینکه سرباز به سمت او باتوم پرتاب نموده و او سرباز هول داده است.

عنابستانی زدن سیلی به سرباز را کاملا تکذیب نموده است اما پلیس راهور می گوید مستنداتی در این رابطه دارد.

نماینده سبزوار حتی سرباز راهور و ماموران پلیس را مقصر ایجاد ترافیک سنگین در محل معرفی نموده است. او به رفتار غیرقانونی خود و راننده اش اشاره ننموده است.

واکنش ها به سیلی نماینده مجلس به سرباز؛ چه زود دست بزن پیدا نموده اند!

(ویدئو) ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس!

متن کامل بیانیه نماینده سزوار به توضیح زیر است:

راننده جوان و تازه کار من وقتی مطمئن می گردد به برنامه سفر نمی رسیم و در حالی که من مشغول مصاحبه تلفنی هستم به راهبند ورودی خط ویژه نزدیک می گردد.

سربازی جلویش را گرفته و، چون کارت تردد ندارد مانع می گردد. راننده می گوید ماشین مجلس است و نماینده عجله دارد؛ لذا سرباز برای اطمینان از نماینده بودن بنده از من کارت قصد دارد که نشان میدهم. اما سرباز دیگری از راه می رسد و از سرباز اولی می پرسد این فرد کیست؟ می گوید نماینده مجلس است. سرباز دومی بی مقدمه به راننده ما میگوید برو کنار بچه خوشگل!

راننده ما با اشاره به بنده تاکید می نماید که ایشان نماینده مجلس است، ولی سرباز دوم یکی دو بار می گوید هر خری هست برای خودش هست، من راه نمیدهم.

من که از توهین بی دلیل سرباز ناراحت شده ام پیاده می شوم و به او می گویم که شما حق نداری توهین کنی؟ راه نمی دهی اشکال ندارد، اما حق نداری به هیچ شهروندی ولو نماینده مردم توهین کنی و او دوباره باتومش را به شکم من می کوبد و می گوید گفتم هر خری هستی برای خودت هستی!

دستم را روی شانه اش می گذارم و هلش می دهم، یکی دو قدم به عقب می رود و دوباره باتومش را به سمت من پرت می نماید!

برمی گردم و در جایگاه عقب ماشین می نشینم و به راننده می گویم بشین برویم.

سرباز که جلو راه ما را سد نموده به راننده اتوبوس عقبی می گوید از عقب سپر به سپر این ماشین بچسبان تا نتواند تکان بخورد!

خواهش های راننده ما برای باز شدن راه به جایی نمی رسد!

بخاطر قفل کردن خودرو ما از عقب و جلو توسط سرباز مزبور، ترافیک شدیدی ایجاد می گردد. سرباز مرتبا با موبایل خود صحبت می نماید. موتورسیکلتی از راهور می رسد، افسری پیاده می گردد و با سرباز صحبت می نماید و اصلا به ماشین ما نزدیک نمی گردد. افسر ناشناس ناگهان وسط خیابان می ایستد و آغاز به فریاد زدن می نماید و علیه مجلس و نمایندگان داد می زند و توهین می نماید و تماشاگران این صحنه را علیه بنده تحریک می نماید و سپس با گوشی موبایل خود از صحنه تشنجی که ایجاد نموده فیلم برداری می نماید و بعضی از افراد حاضر در صحنه که تحت تاثیر جنجال ایجادشده علیه بنده قرار گرفته اند به سمت ماشین آمده و مشت و لگد می زنند و شیشه عقب ماشین روی سر من خرد می گردد!

افسر دوم بعد از این همه جنجال راه را باز میکند و ما از صحنه خارج می شویم!

معاون عملیات راهور از راه می رسد و عذرخواهی مختصری از ما می نماید و قول می دهد که با سرباز و افسر خاطی برخورد کند و ما هم، چون برای سفر به حوزه انتخابیه عجله داریم می رویم.

با وجود قول سردار اشتری به اینجانب مبنی بر حل مساله و برخورد با متخلفین، سه روز بعد فیلمی که افسر انتظامی از جنجال آفرینی خودش گرفته بود، با موضوع ادعای کاملا دروغ و کذب سیلی زدن بنده به صورت یک سرباز در حال اجرا وظیفه در فضای مجازی پخش می گردد و سر از رسانه های خارجی در می آورد! و حمله بی سابقه و همه جانبه به این حقیر، مجلس و نظام آغاز می گردد و باقی ماجرا که می دانید!

چند نکته پایانی؛

1- بنده به وجه به خودم اجازه سیلی زدن به صورت هیچکس را نمی دهم چه برسد به صورت یک سرباز وظیفه و صرفا بعد از چندین بار توهین زشت و بکار بردن الفاظ ناپسند توسط سرباز دوم که قاعدتا بایستی حتی با مردم عادی چه برسد نماینده مردم در چارچوب قانون و ادب مواجهه نماید، فقط او را هل داده ام و اساسا سیلی در کار نبوده است!

2- افسری که وظیفه حفظ نظم و رعایت قانون دارد خود عامل تشنج عمومی در خیابان و جنجال آفرینی شده و با ایجاد ناامنی و تهییج سایرین برای هجوم به سمت نماینده ملت با خیال راحت از صحنه سازیش با دوربین شخصی فیلم گرفته و آن را در فضای مجازی پخش می نماید و هیچکس سراغی از نیت او نمی گیرد.

3- اگر از حیثیت این همکار کوچکتان که همچون شما شأنیتی در این کشور جز خادمی و نمایندگی از مردم ندارد دفاع نگردد تردید نکنید که این آخرین مورد نیست و بعد از این نمایندگی مردم جز اسباب تمسخر و هتک حرمت توسط سایرین چه اصحاب قدرت و ثروت و ... نخواهد بود و قاعدتا تکلیف رفتار این اصحاب با مردم عادی که نیز کاملا واضح خواهد بود.

این توضیحات را صرفا جهت اطلاع نوشتم.

والعاقبة للمتقین

علی اصغر عنابستانی

نماینده مردم شریف شهرستان های سبزوار، خوشاب، جوین، جغتای، داورزن، ششتمد

منبع: فرارو
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 289

به "عنابستانی: سرباز گفت هر خری هستی برای خودت هستی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عنابستانی: سرباز گفت هر خری هستی برای خودت هستی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید