بهبود معیشت مردم در منطقه آزاد اروند با بهره گیری از ظرفیت ها و قوانین

به گزارش وبلاگ راضانی، تهران (پانا) - مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی منطقه ها آزاد تجاری - صنعتی و ویژه مالی، گفت، کوشش می گردد از ظرفیت ها و قوانین برای بهبود معیشت مردم در منطقه آزاد اروند، استفاده گردد.

بهبود معیشت مردم در منطقه آزاد اروند با بهره گیری از ظرفیت ها و قوانین

به گزارش فرینا، صبح امروز سعید محمد در اولین سفر کاری خود در سمت نو؛ اهمیت استان خوزستان و منطقه آزاد اروند و حقی که مردم این آب و خاک به گردن کشور دارند را هدف اصلی اولین مقصد خود خاطرنشان کرد و اضافه نمود: با حضور استاندار جهادی و سختکوش خوزستان و دراستای همکاری مشترک فی مابین منطقه آزاد اروند و استان، انشالله رابطه نزدیکی برای حل مسائل مردم شریف شهرهای آبادان، خرمشهر و روستاهایی که در محدوده منطقه آزاد قرار دارند و امروز دچار مسائل بسکمک هستند؛ برقرار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه برخی تداخلات بین دستگاه های اجرایی که مانع از اجرای قوانین منطقه ها آزاد شده اند را می بایست حذف کنیم، خاطرنشان: کوشش خواهیم کرد با اختیاراتی که به لحاظ قانونی برای ما تعریف شده و متاسفانه خیلی از آنها به علت تداخل بین دستگاه های اجرایی امروز استفاده نمی گردد، ابتدا با حذف این تداخلات و بعد استفاده از ظرفیت ها و قوانین برای بهبود معیشت مردم در منطقه آزاد اروند، اقدام کنیم.

مشاور رئیس جمهور گفت: پیش بینی می کنیم جذب سرمایه گذاری خوبی را داشته باشیم که اگر این اتفاق رخ دهد، قطعاً رونق فراوری و رونق شغلی اتفاق خواهد افتاد. در حال حاضر برای همه این موارد برنامه ریزی نموده ایم و سعی می کنیم در یک دوره زمانی کوتاه با همکاری دستگاه های ذیربط شرایط معیشتی مردم بهبود پیدا کند.

سعید محمد ادامه داد: در این راستا وزارتخانه ها، گمرک و بخش های دیگر هم باید همکاری متقابل را داشته باشند؛ خوشبختانه امروز عزم جدی در در دولت و مجلس برای کمک به بهبود شرایط وجود دارد و امید داریم بتوانیم از همه ظرفیت ها در خدمت دهی به جامعه استفاده کنیم.

وی ضمن یادآوری این مهم که منطقه ها آزاد بر اساس چند اصل پایه ریزی شده اند و بیش از 30 سال است که در حال فعالیت هستند؛ گفت: مهم ترین اصل رونق تجاری و مالی سرزمین اصلی است که منطقه ها آزاد در این جهت می بایست در زمینه سرمایه گذاری، صادرات، فراوری، وارد کردن فناوری های نوین فعالیت می کردند که شاخص های موجود بسیار ضعیف است و نشان از موفقیت دارد.

دبیرشورایعالی منطقه ها آزاد تجاری - صنعتی و ویژه مالی؛ توضیح داد: ظرفیت تغییر موجود است اما نیازمندی هایی دارد که آن هم احصا شده و به کمک خدا در سطح ملی این موارد را پیگیری خواهیم کرد؛ در حال حاضر 31 برنامه مدون را با استراتژی و راهبرد برای تک تک منطقه ها در دست تهیه داریم و کوشش می کنیم در یک دوره کوتاه منطقه ها آزاد را به ریل اصلی خود بازگردانیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 676

به "بهبود معیشت مردم در منطقه آزاد اروند با بهره گیری از ظرفیت ها و قوانین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود معیشت مردم در منطقه آزاد اروند با بهره گیری از ظرفیت ها و قوانین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید