سجادی: پرچم عزت و بزرگی پیشکسوتان باید برافراشته باشد

به گزارش وبلاگ راضانی، به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، ظهر امروز (دوشنبه بیست و ششم مهر ماه) مراسم تجلیل از اسطوره های بزرگ ورزش ایران برگزار گردید.

سجادی: پرچم عزت و بزرگی پیشکسوتان باید برافراشته باشد

در این مراسم که در هتل ورزش برگزار گردید، محمود مشحون پیشکسوت بسکتبال، منصور برزگر پیشکسوت کشتی و علی جباری پیشکسوت فوتبال با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، شمس الدین حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی، ابطحی مدیرعامل صندوق حمایت و جمع زیادی از پیشکسوتان نام آور و بعلاوه نماینده فدراسیون پزشکی ورزشی حضور داشتند.

سجادی: باید پرچم عزت و بزرگی پیشکسوتان برافراشته باشد

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در این مراسم گفت: بنده خادم وزارت ورزش و جوانان هستم. از طرف رئیس جمهوری برای این سمت برگزیده شدم که در آینده با تفکرات و منویات این سید خاص در محافل ورزشی بیشتر آشنا می شوید، زیرا ایشان علاوه بر سجایای اخلاقی بسیار نگاه ویژه ای به ورزش کشور دارد. خوشحالم که جناب رئیسی و مجلس محترم به بنده اعتماد کردند، فعلاً شروع کار است، یا علی گفتیم و عشق شروع شده است.

سجادی یادآور شد: شرایط و فضای جامعه ورزشی نسبت به گذشته بسیار تغییر نموده است، به یاد دارم در دوران قهرمانی که دوستان پیشکسوتی چون تیمور غیاثی و سلمان حسام آن روزها را به خوبی به یاد دارند برای انجام مسابقه، کفش ورزشی فرامرز روستایی فر را امانت گرفتم، آقای مشحون می داند که چطور یک جفت کفش برای مسابقه به من رسید. قهرمانان گذشته در راه ورزش بسیار سختی و زحمت کشیدند و پوشیدن پیراهن تیم ملی برایشان قداست داشت.

وی با تاکید بر اینکه همواره باید پرچم عزت و بزرگی پیشکسوتان برافراشته باشد، گفت: دورهم جمع کردن پیشکسوتان بسیار ارزشمند است و این جمع انرژی بسیار خاصی دارد. روز گذشته در یک مراسم از ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی قدردانی کردیم، مراسمی باشکوه بود اما شرکت در این مراسم هم عظمت و شکوه خاص خودش را دارد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: قول می دهم تا پای جان آنچه که در حق ورزش است را ادا کنم و با برنامه ریزی درست، غفلت ها و کوتاهی ها را جبران کنیم. به همین دلیل اولین حکم مشاور را برای بیژن ذوالفقارنسب صادر کردم و ایشان هم پذیرفت. امیدوارم در راه خدمت به ورزش کشور از افراد لایق این حوزه استفاده کنیم.

سجادی خطاب به پیشکسوتان گفت: هر روزی اگر گذرتان به وزارت ورزش افتاد به آقای احمدی مدیر کل حوزه وزارتی اطلاع دهید. وی از طرف من مجاز است حتی با تغییر در برنامه هایم وقتی معین کند تا روی ماه شما عزیزان را ببینم اگر غیر از این بود بنده خلف وعده کردم و حق دارید من را نبخشید.

وزیر ورزش و جوانان بعلاوه در مورد صندوق حمایت توضیح داد: از روزی که این مسئولیت را قبول کردم هنوز قسمت نشده جلسه ای با ابطحی در مورد مسائل صندوق برگزار کنیم اما در آینده ای نزدیک با برگزاری جلسه ای با وی مسائل صندوق را آنالیز خواهیم کرد و سعی می کنیم منابع کافی را جهت تقویت و روی پا ایستادن هر چه بهتر صندوق حمایت فراهم کنیم.

سجادی تاکید نمود: امیدوارم در طول زمان خدمتم طوری عمل کنم که بتوانم حتی پس از بازنشستگی جوابگوی شما عزیزان باشم و در آینده شرمسار روی قهرمانان نشوم. در حضور شما پیشکسوتان عهد و پیمان می بندم که حتماً نواقص را برطرف کنم و پس از دوران خدمتم روسفید شما عزیزان باشم.

وی در انتها گفت: به زودی قرار است در خدمت ریاست جمهور باشیم تا از مدال آوران المپیک و پارالمپیک قدردانی کنیم. بعلاوه در روز یکشنبه میلاد ربیع، بازوبند پهلوان پهلوانان کشور در استادیوم دوازده هزارنفری آزادی به دست ریاست محترم جمهور بسته خواهد شد و از همه شما پیشکسوتان عزیز دعوت می کنم در این مراسم حضور داشته باشید.

ابطحی: هر خدمتی در صندوق برای ماندگاری شما هویت سازان است

ابطحی مدیر عامل صندوق حمایت در ادامه این مراسم با سپاس از حضور بزرگان عرصه ورزش بیان داشت: بهعنوان خدمتگزار کوچک شما بزرگان افتخار می کنم که ادامه دهنده راه عاشقانه شما برای اهتزاز پرچم پرافتخار این دیار بر قله های دنیا هستم.

وی ادامه داد: شما خالقان لحظه های شاد برای ملت ایران بودید و در آوردگاه های دنیای، المپیک و آسیایی افتخار آفریدید. مردم با پیروزی شما شاد شده اند و با شکست شما اشک ریختند. من و همکارانم در صندوق و مجموعه مدیریتی ورزش کشور موظف هستیم اجازه ندهیم غبار فراموشی بر چهره شما بنشیند. باید شما را همانگونه که بودید اسطوره وار و هویت ساز به جوانان معرفی کرد تا جوانان بدانند بر کوه بلند و استواری چون شما تکیه نمایند.

ابطحی با بیان اینکه هر خدمتی در صندوق برای ماندن شما بر فراز قله های هویت ساز این کشور است، ادامه داد: هم به خودم و هم همکارانم سپرده ام و تعهد نموده ایم به گونه ای عمل کنیم که هرگاه احتیاج یا مسئله ای از جانب شما مطرح شد نسبت به برطرف آن اقدام کنیم و امیدوارم خدمت ما مقبول درگاه شما قرار بگیرد.

وی ضمن تبریک هفته تربیت بدنی ادامه داد: در ماه های گذشته و دیدار با تک تک پیشکسوتان این احساس را داشتم که در پی فردی از جنس خودشان برای تدبیر و حکمرانی ورزش کشور بودند و امروز خرسندیم که چهره ای علمی، اجرایی و ورزشی سکاندار ورزش کشور شده و پیشکسوتان همراه و پشتیبان وی تا آخرین لحظات مدیریت هستند.

ابطحی اضافه نمود: سجادی از گذشته عضو صندوق و جامعه ورزش بوده است و در این عرصه افتخارآفرینی نموده است و ان شاءالله در عرصه خدمت نیز همانند ورزش افتخار آفرین باشد.

وی با بیان اینکه این نهمین مراسم تجلیل از سوی صندوق حمایت است، اضافه نمود: با کوتاه شده دامنه کرونا ماه به ماه این مراسم ها برگزار خواهد شد و مراسم های تولد قهرمانان و پیشکسوتان نیز از سر خواهد گرفته شد. مصمم هستیم در صندوق خانواده های ورزشی را شناسایی و مورد توجه بیشتر قرار دهیم خانواده هایی که ورزش در آنها نسل به نسل ادامه پیدا نموده است. این خانواده ها نمادهای بزرگ ورزش هستند و باید به جامعه معرفی شوند.

نماینده مجلس: در رثای بزرگان ورزش باید سر خم کرد

شمس الدین حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: ارتفاع ورزش از ارتفاع سیاست بالاتر است. ورزش اگر در گذشته تنها در جهت سلامت و بهره وری مورد توجه بوده امروزه صندلی دیگری پیدا نموده است و به عنوان افتخار ملی محسوب می گردد.

وی ادامه داد: بزرگانی که امروز اینجا هستند چندین بار مردم ایران را بر قله های غرور و افتخار برده اند و برای حفظ این غرور و افتخار باید کنار این قهرمانان و پیشکسوتان ماند و در رثای آنها سر خم کرد. این اقدام ابطحی و صندوق حمایت مورد تقدیر است.

مشحون: با این مراسم خستگی چندین سال خدمتم در ورزش برطرف شد

محمود مشحون در مراسم تجلیل از خود گفت: آنچه امروز مشاهده می کنیم گمشده ورزش ما بود. ما پیشکسوتان یکدیگر را در مراسم های ختم می دیدیم ولی خوشحالیم که حالا فرصتی پیش آمده تا اسطوره های ورزش خالصانه و صادقانه دور هم جمع شوند و با احترام آنطور که شایسته شان است مورد تقدیر قرار گیرند.

وی با بیان اینکه سپاس و قدردانی فراوری خدمتگزار می نماید، ادامه داد: آرزو دارم این راه ادامه و تداوم داشته باشد و از آریالای ابطحی تقدیر می کنم که با روحیه و نشاط، با توجه به آنچه پیشکسوتان احتیاج دارند این حرکت زیبا و این روز پرافتخار را ساختند و بی شک خستگی چند سال خدمتم در ورزش با این اقدام برطرف شد.

محمود مشحون متولد 1320 در شهر نور رئیس سابق فدراسیون بسکتبال است. مشحون در سال 1339 به عضویت تیم ملی بسکتبال ایران در آمد و سال ها نیز در حوزه مدیریتی این رشته فعال بوده است.

برزگر: مراسم های تجلیل فرصتی برای معرفی الگوی مناسب به جوانان است

منصور برزگر در مراسم تجلیل از خود گفت: از ابطحی و مجموعه صندوق برای برگزاری چنین برنامه ای تشکر می کنم. این گردهمایی باعث می گردد ما هم دوره ای های خود در رشته های مختلف را دوباره ببینیم. چنین برنامه ای در گذشته نبود ولی حالا موجب خرسندی است.

وی ادامه داد: این اقدام باعث می گردد که در عرصه خانواده و دوستان تجدید قوا کنیم و بعلاوه الگو سازی برای جوانان می گردد. زیرا جامعه سالم به الگوی مناسب احتیاج دارد.

منصور برزگر متولد 1325 در تهران کشتی گیر آزادکار و مربی کشتی پیشین ایرانی و دارنده مدال نقره در المپیک 1976 مونترآل است. وی سال ها مربیگری تیم ملی کشتی ایران را برعهده داشت.

جباری: با حضور ابطحی شاهد تحولات مثبت صندوق هستیم

علی جباری پیشکسوت فوتبال در مراسم تجلیل از خود گفت: برگزاری چنین مراسم هایی موجب خوشحالی و تقویت روحیه پیشکسوتان می گردد و امیدواریم که همچنان تداوم داشته باشد. از زمان حضور ابطحی در صندوق حمایت شاهد تحولات مثبتی بوده ایم و اهمیت و احترام پیشکسوتان چندین برابر شده است.

علی جباری متولد 1325 در تهران است. او بازیکن پیشین استقلال (تاج سابق) و تیم ملی فوتبال ایران، کارشناس فوتبال و دارنده نشان طلای فوتبال آسیا است.. جباری در دو قهرمانی نخست تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در سال های 1968 و 1972 و قهرمانی بازی های آسیایی 1974 عضو تیم ملی ایران حضور داشته است.

در این مراسم بعلاوه حسن روشن، عنایت آتشی، نادر فریادشیران و علیرضا حیدری در مورد سوابق ورزش و پهلوانی این سه اسطوره ورزش سخنرانی کردند.

فریاد شیران از وزیر ورزش و جوانان درخواست کرد که استادیوم های موجود در کشور به نام اسطوره های ورزش ایران نامگذاری گردد.

در این مراسم که بدون حضور رسانه های مکتوب برگزار گردید بزرگانی چون حسین کلانی، حسن روشن محمد صادقی، بیژن ذوالفقارنسب، اکبر کارگر جم، هادی نراقی، گودرز حبیبی، اصغر شرفی، محمدرضا طالقانی، بهرام مشتاقی، بهتاش فریبا، نصرالله عبداللهی، باقر سپهسالاری، جواد قراب، فرامرز ظلی، مائیس میناسیان، سلمان حسام، عنایت آتشی، حسن میرزاآقابیک، حسین گازرانی، پرویز عرب، مهدی محبی، محمد فنایی، علیرضا حیدری، محمد محمودی، محمد دلیران و جمعی از مسئولان حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 18 آبان 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 685

به "سجادی: پرچم عزت و بزرگی پیشکسوتان باید برافراشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سجادی: پرچم عزت و بزرگی پیشکسوتان باید برافراشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید