اف بی آی از تماس دستیار ترامپ و گروه پسران مغرور پرده برداشت

به گزارش وبلاگ راضانی، به گفته یک مقام امنیتی آمریکایی، عضوی از گروه ناسیونالیست راست افراطی پسران مغرور چند روز پیش از آشوب شش ژانویه در کنگره با فردی مرتبط با کاخ سفید در تماس بوده است.

اف بی آی از تماس دستیار ترامپ و گروه پسران مغرور پرده برداشت

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، این مقام امنیتی مطلع از تحقیقات تاکید کرد که داده های ثبت مکان و تلفن همراه فاش می کنند که یک عضو پسران مغرور با کاخ سفید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در تماس بوده است.

اف بی آی به موضوع گفت وگوی آنها اشاره ای نداشته و این مقام هم هویت دو طرف را فاش نکرده است.

این ارتباطات در شرایطی کشف می شوند که اف بی آی تحقیقات درباره تماس های میان افراطگرایان راست افراطی، دستیاران ترامپ در کاخ سفید و اعضای محافظه کار کنگره در روزهای پیش از حمله به کنگره را شدت داده است.

این مقام مطلع تاکید کرد، همین اطلاعات با این حال هیچ سندی از ارتباطات میان شورشیان و اعضای کنگره حین این حمله مرگبار نشان نمی دهد. این مساله ادعای دموکرات ها را مبنی بر همدستی برخی از قانونگذاران جمهوری خواه در آن روز رد می کند.

در همین حال، انریکه تاریو، رهبر گروه پسران مغرور جمعه به نیویورک تایمز گفت که او در جریان تجمعی مقابل منزل سناتور مارکو روبیو جمهوری خواه با راجر استون، دستیار نزدیک دونالد ترامپ تماس داشته است. در جریان آن اعتراضات که چند روز پیش از حمله به کنگره رخ داد، او تماس راجر استون را روی بلندگو قرار داد تا برای تجمع کنندگان صحبت کند.

با این حال یک مقام امنیتی گفت که تماس تاریو و راجر استون مورد بررسی قرار نگرفته و تماسی که از مقابل منزل سناتور روبیو گرفته شده، موضوع دیگریست.

اینکه دو عضو این گروه ناسیونالیستی با افرادی نزدیک به کاخ سفید ارتباط داشته اند، به معنای دسترسی گروه های افراطی خشونت طلب نظیر پسران مغرور به کاخ سفید و افراد نزدیک به رئیس جمهوری سابق آمریکاست.

به گفته این مقام مطلع، وزارت دادگستری آمریکا در حال بررسی این تماس هاست اما هنوز تحقیقاتی علیه اعضای این گروه آغاز نشده است. سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا هم از اظهارنظر خودداری کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 360

به "اف بی آی از تماس دستیار ترامپ و گروه پسران مغرور پرده برداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اف بی آی از تماس دستیار ترامپ و گروه پسران مغرور پرده برداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید