اعلام آخرین مهلت ترخیص خودروهای سواری

به گزارش وبلاگ راضانی، خبرنگاران : معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در خصوص آخرین شرایط کالاهای گروه 4 و خودروهای موجود در بنادر و گمرکات کشور خبر داد.

اعلام آخرین مهلت ترخیص خودروهای سواری

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی گفت: مهلت ترخیص بخشی از خودروهای انبار شده و کالاهای گروه 4 در گمرکات اجرایی کشور که با توجه به کاهش عملکرد دستگاههای اجرایی ناشی از شیوع کرونا و برخی مسائل اجرایی فرآیند ثبت سفارش و ترخیص کالاها توسط هیات وزیران تمدید شده بود 26 شهریورماه سالجاری به اتمام می رسد.

وی شرح داد: صاحبان کالاهای حائز شرایط لازم است در اسرع وقت نسبت به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالاهای خود با رعایت قوانین و مقررات مربوطه اقدام کنند.

جمال ارونقی اضافه کرد: اظهار خودروهای سواری نیز در حال حاضر صرفا با رعایت مفاد مصوبه 29 بهمن 98 هیأت وزیران و بررسی دقیق شرایط اعلام شده، اخذ مجوزهای قانونی و مقرراتی و رعایت سایر مقررات میسر خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: برای اظهار خودروهای حائز شرایط به گمرک، قفل مربوط به کالای گروه 4 غیرفعال شده ولی این امر به منزله عدم کنترل مشخصات اظهارنامه گمرکی با مندرجات ثبت سفارش معتبر صادره نیست چرا که پارامترهای اظهارنامه و ثبت سفارش، بصورت سیستمی کنترل می شوند و در صورت وجود هرگونه مغایرت، از اظهار کالا توسط گمرک جلوگیری به عمل می آید.

معاون گمرک ایران در ادامه تأکید کرد: ترخیص کلیه کالاهای تجاری دارای ثبت سفارش معتبر اعم از گروه 4 و خودرو، منوط به اخذ و ارائه کد رهگیری بانک و رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوطه از جمله ارائه مجوزهای قانونی و مقرراتی لازم می باشد که این امر به تمامی گمرکات کشور ابلاغ شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 13

به "اعلام آخرین مهلت ترخیص خودروهای سواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آخرین مهلت ترخیص خودروهای سواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید