1000 مگاوات نیروگاه حرارتی نو به شبکه برق کشور متصل شد

به گزارش وبلاگ راضانی، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی گفت از شهریورماه سال جاری تا به امروز حدود یک هزار مگاوات واحد نیروگاهی نو به شبکه سراسری برق کشور متصل شده است.

1000 مگاوات نیروگاه حرارتی نو به شبکه برق کشور متصل شد

به گزارش وزارت نیرو، محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با اشاره به اینکه 1000 مگاوات نیروگاه حرارتی نو به شبکه برق کشور متصل شدند اضافه نمود: این واحدها شامل بخش گاز نیروگاه های هنگام، ایران LNG و بخش بخار نیروگاه های جهرم، هریس و ارومیه بوده است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت نیروگاه های حرارتی ایران به 70 هزار مگاوات رسیده است، اضافه نمود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده مقرر شده است تا انتها سال جاری نیز یک هزار مگاوات نیروگاه نو وارد مدار گردد.

طرزطلب با تاکید بر اینکه برای تامین پایدار برق پیک تابستان سال آینده مجموعا 31 واحد نیروگاهی به ظرفیت چهار هزار و 750 مگاوات وارد مدار خواهد شد، گفت: در حال حاضر این تعداد پروژه به طور میانه از پیشرفت 71 درصدی برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی تاکید نمود: طبق برنامه پیش بینی شده صنعت برق حرارتی علاوه بر احداث نیروگاه های نو حدود یک هزار و 113 مگاوات نیز به وسیله ارتقای توان واحدهای موجود به ظرفیت نیروگاه های حرارتی کشور اضافه نموده می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 فروردین 1401 بروزرسانی: 20 فروردین 1401 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 836

به "1000 مگاوات نیروگاه حرارتی نو به شبکه برق کشور متصل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1000 مگاوات نیروگاه حرارتی نو به شبکه برق کشور متصل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید