همه چیز درباره حیات وحش کنیا

به گزارش وبلاگ راضانی، کنیا سرزمینی با حیات وحش مجذوب نماینده و تماشای های طبیعی و بی نظیر است که دل از هر شخصی خواهد برد. تماشای غرش شیرهای ژیان و صدای موجود غول آسای طبیعت خالی از هیجان و لذت نخواهد بود. کنیا به منزله داشتن حیات وحشی باورنکردنی و مجذوب نماینده در تما می نقاط دنیا شناخته شده و به صورت هرساله خیل عظیمی از گردشگران را در خود جای می دهد. حیوانات وحشی و اهلی در پارک های مختلف کنیا سکنی می گزینند و هریک از پارک های آن با ویژگی های خاص و خارق العاده ای که دارند خواهند توانست تما می خواسته های گردشگران را برآورده سازند. شیر، پلنگ، کرگدن، بوفالو و فیل پنج موجود شاخصی هستند که باعث کشاندن گردشگران به این کشور می شوند. به جرات می توان گفت که کنیا صنعت گردشگری خود را مدیون وجود همین موجودات مختلف است. بیش از 50 پارک با حیات وحش های متنوع در کنیا فعالیت می نمایند که هریک ویژگی های متفاوتی به نسبت یکدیگر داشته و خواهید توانست متناسب با خواسته ها و سلیقه خود از آنها تماشا کنید. در ادامه مطلب از خبرنگاران سفری کوتاه به حیات وحش کنیا خواهیم داشت:

همه چیز درباره حیات وحش کنیا

حیات وحش کنیا ، جایی برای کشف شگفتی ها

کنیا در کنار طبیعت بکر و آب و هوای منحصر به فرد، حیات وحشی خاص داشته و عقل و هوش از هر شخصی خواهد ربود. حیات وحش کنیا با سایر منطقه ها دنیا تفاوت چشمگیری دارد و اگر از نزدیک بخش های مختلف آن را مشاهده نکنید نمی توانید این مهم را به خوبی درک کنید.

یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت حیات وحش کنیا، آزادانه بودن حیوانات در آن است به گونه ای که در بسیاری از پارک ها این انسان ها هستند که به صورت محافظت شده مشغول گشت و گذار در دل طبیعت و حیات وحش می شوند و به همین علت ممکن است هرگونه لحظه هیجان انگیزی را در گشت و گذار خود تجربه کنید.

کنیا از موجودات دریایی و آبی نیز بی نصیب نیست و خواهید توانست انواع اقسام موجودات آبی را نیز در آن مشاهده کنید. گفتنی است که با سفر به همراه تور کنیا قطعا از این حیات وحش های بی نظیر و تماشای بازدید خواهید کرد. در صورت شرکت در تور های مسافرتی هیچگونه دغدغه ای نداشته و بیشترین لذت را از گشت و گذار خواهید برد.

پارک ملی ماسای مارا

ماسای مارا یکی از اصلی ترین انتخاب ها برای گشت و گذار در حیات وحش کنیا به شمار می رود. این پارک در بخش جنوب غربی کنیا واقع شده و برترین زمان بازدید از آن اوایل فصل تابستان خواهد بود. از اواسط تیر تا اواسط مرداد ماه فصل کوچ حیوانات مختلف از سرنگتی تانزانیا به سمت ماسای مارا کنیا است و از این رو برترین انتخاب برای سرگرمی و خوشگذرانی برای توریستان خواهد بود. اغلب فیلمبرداری هایی که از حیات وحش انجام می شوند مربوط به این منطقه و زمان کوچ هستند.

این امر نشان از اهمیت بالای این مهاجرت حیوانی خواهد داشت. ماسای مارا از جمله برترین منطقه ها برای تماشای حیوانات وحشی مانند پلنگ و شیر است به گونه ای که اگر خوش شانس باشید می توانید لحظه های شکار آنان را نیز مشاهده کنید. قبایلی با سنت های خاص و توریست پسند نیز در اطراف این پارک ملی وجود دارند که تماشای آنها و آشنایی با فرهنگ و آداب رسوم خاص این قبایل عاری از لذت نخواهد بود.

پارک ملی آمبوسلی

آمبوسلی یکی از شهر های مهم در کشور کنیا است که بازدید از آن لذت سفر شما را دوچندان خواهد نمود. پارک ملی آمبوسلی یکی از منطقه های است که حتما باید در سفر به کنیا از آن تماشا کنید. توجه داشته باشید که پارک ملی آمبوسلی گونه های متنوعی از حیوانات اهلی و وحشی را در خود جای داده و یکی از برترین منطقه ها برای تماشای زندگی طبیعی حیوانات است .

از دیگر ویژگی های این پارک می توان به منظره زیبای آن به رشته کوه های کلیمانجارو اشاره نمود چرا که قطعا هر بیننده ای را مات و مبهوت عظمت خود خواهد ساخت. این پارک از میان دیگر حیات وحش کنیا برای کسانی که به ماجراجویی علاقه مند هستند مناسب تر خواهد بود. در پارک آمبوسلی بیش از 40 قبلیه با نژاد های مختلف زندگی می نمایند و می توانید با فرهنگ و آداب رسوم خاص مردم آنها نیز به خوبی آشنا شوید.

گله فیل های آمبوسلی از شگفتی های حیات وحش کنیا

در آمبوسلی منطقه ای برای نگهداری فیل ها در نظر گرفته شده است که در آن فیل ها به صورت گله ای نگهداری و زندگی می نمایند. در این بخش از حیات وحش کنیا می توانید بدون ترس از حمله کردن حیوانات به صورت آزادانه حرکت کنید. گاهی اوقات توریستان قدری به فیل ها نزدیک می شوند که حتی امکان لمس کردن فیل ها نیز وجود دارد.

دریاچه نایواشا

کنیا دریاچه های مختلفی را در خود جای داده که هریک از آنها محل زندگی گونه های خاصی از حیوانات هستند. نایواشا از جمله برترین دریاچه های کنیا است که در 90 کیلومتری مرکز کنیا یعنی نایروبی قرار گرفته است. نایواشا دریاچه ای آب شیرین بوده و به همین علت انواع اقسام گونه های مختلف جانوری در آن زندگی می نمایند.

البته بخش آب شور نیز در آن وجود داشته و می توانید موجودات دریایی آب شور را نیز در آن مشاهده کنید. پرندگان بخش اعظ می از دنیای جانوران نایواشا را به خود اختصاص داده اند و علاوه بر پرندگان، اسب های آبی بزرگ و کوچک در اطراف دریاچه زندگی می نمایند. قایق سواری بر روی آب های این دریاچه برترین لحظات را برایتان فراهم خواهد ساخت.

پارک ملی هیل گیت

هیل گیت یکی دیگر از پارک های حیات وحش کنیا است. این پارک در نزدیکی نایواشا قرار گرفته و تما می حیوانات آن را گیاهخواران تشکیل داده اند و هیچ بزرگ جثه گوشتخواری در آن زندگی نمی کند.

این امر باعث شده که توریستان بتوانند با آسودگی خاطر و بدون محافظت در آن به گشت و گذار بپردازند. امکان کرایه دوچرخه نیز وجود دارد و خواهید توانست با دوچرخه در جای جای پارک حرکت کنید. این پارک با نام دروازه جهنم نیز شناخته می گردد و علت آن، وجود چشمه های آبگرم متعدد در آن است و بومیان منطقه بر این باورند که این آب ها از جهنم می آیند. پس اگر نام این پارک را جهنم گیت شنیدید تعجب نکنید.

دریاچه ناکورو در حیات وحش کنیا

دریاچه ناکورو یکی دیگر از دریاچه های معروف کنیا و از جمله کاندیداهای حیات وحش کنیا به شمار می رود. این دریاچه را می توان به دریاچه صورتی نیز تشبیه کرد. چرا که میلیون ها میلیون فلامینگو در این دریاچه زندگی می نمایند و با رفتن آنها بر روی دریاچه شاهد تغییر ر نگ آب در آن خواهیم بود.

یکی دیگر از دلایل بازدید این بخش از حیات وحش کنیا، وجود کرگدن ها هستند و شانس تماشا این حیوانات عجیب را از نزدیک خواهید داشت. این دریاچه در مومباسا، دومین شهر بزرگ کنیا و بزرگترین بندر تجاری این کشور قرار گرفته است. این شهر بعلاوه نوار ساحلی جذابی داشته و می توانید برترین سرگرمیات را در آن تجربه کنید.

پارک ملی ساوو شرق

پارک ملی ساوو شرق یکی دیگر از برترین های حیات وحش کنیا است. زمین های این پارک را خشکی های بی کران تشکیل داده اند و از نظر مقدار از جمله بزرگترین های پارک وحش کنیا به شمار می رود.

در ابتدای وارد شدن به این پارک شاید آن را با بیابان های بی آب و علف اشتباه بگیرید اما در حقیقت محل زندگی موجودات ریز و درشت بسیاری است و می توانید با زندگی حیوانات متعددی آشنا شوید. فیل ها از جمله برترین و مهمترین حیوانات این پارک به شمار می فرایند و آب خوردن گله ای فیل ها از جمله زیبایی های فراموش نشدنی این پارک است.

پارک ملی ساوو شرق هر 5 جانور بزرگ و معروف آفریقا را در خود جای داده و به همین علت می تواند یک حیات وحش طبیعی کاملی را برایتان به ارمغان آورد. پارک ملی ساوو شرق از جمله پرتردد ترین ها در حیات وحش کنیا به شمار می رود.

منبع: دلتابان
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 750

به "همه چیز درباره حیات وحش کنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره حیات وحش کنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید