مرغ بازهم گران شد

به گزارش وبلاگ راضانی، خبرنگاران : نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی از افزایش قیمت مرغ خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 14 هزار تا 14 هزار و 500 تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها 20 هزار و 500 تومان تا 21 هزار تومان است.

مرغ بازهم گران شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران: حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی خبرنگاران، از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 14 هزار تا 14 هزار و 500 تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها 20 هزار و 500 تومان تا 21 هزار تومان است.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که فرایند افزایش قیمت مرغ و رسیدن به نرخ منطقی ادامه یابد.

اسداله نژاد افزایش قیمت مولفه های تولید را علت اصلی گرانی قیمت مرغ گفت و گفت: با توجه به نوسان نرخ نهاده های دامی، قیمت تمام شده تولید افزایش می یابد که با این وجود چاره ای جز افزایش قیمت نهایی کالا نیست.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ نداریم، بیان نمود: با توجه به افزایش هزینه های تولید، قیمت کنونی مرغ پاسخگوی هزینه های تولید نیست.

وی از افزایش محسوس قیمت جوجه یکروزه در بازار خبر داد و گفت: اگرچه نرخ کنونی هر قطعه جوجه یکروزه به 2 هزار و 500 تا 2 هزار و 600 تومان رسیده است، اما با نرخ تمام شده همچنان فاصله دارد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی افزایش قیمت دان آماده کارخانه های خوراک را یکی دیگر از علت های افزایش قیمت نهاده های دام و طیور گفت.

اسداله نژاد از نوسان مجدد قیمت نهاده های دامی خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو کنجاله سویا به بالای 14 هزار تومان رسیده است و ذرت همانند قبل با نرخ 3 هزار و 300 تا 3 هزار و 500 تومان عرضه می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: اگر نیاز واحد های مرغداری از سامانه بازارگاه تامین شود، بخش اعظم مشکل نهاده ها حل می شود که با این وجود شاهد کاهش قیمت تمام شده تولید خواهیم بود.

وی درباره تاثیر رفع بحران نهاده بر بازار مرغ گفت: اگر صد درصد نهاده ها از سامانه بازارگاه تامین شود، نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده بالای 14 هزار تومان خواهد بود، این درحالی است که نرخ کنونی هر کیلو مرغ 12 تا 13 هزار تومان است که با این وجود نمی توان انتظار کاهش قیمت را داشت.

به گفته وی، با تامین نهاده مورد نیاز از سامانه بازارگاه جوجه ریزی منطقی می شود و بازار مرغ به ثبات می رسد.

اسداله نژاد با اشاره به اینکه اطلاعی از برنامه ستاد تنظیم بازار برای افزایش قیمت مرغ نداریم، بیان نمود: کارگروه تنطیم بازار باید پاسخگو باشد که با وجود افزایش هزینه های تولید، نرخ مصوب را افزایش می دهد یا خیر؟

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از افزایش قیمت دان آماده خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت دان آماده در برخی کارخانه های خوراک به طور متوسط به 7 هزار و 700 تومان افزایش یافته که این امر در هزینه تمام شده تولید تاثیر بسزایی دارد.

اسداله نژاد در پایان درباره آینده بازار مرغ شرح داد: با استمرار فرایند فعلی نهاده های دامی پیش بینی می شود که قیمت مرغ ظرف یک ماه آینده به سبب کاهش حجم جوجه ریزی افزایش یابد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 75

به "مرغ بازهم گران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرغ بازهم گران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید