فروشگاه بازی موبایل مایکروسافت تابستان سال جاری راه اندازی می گردد

به گزارش وبلاگ راضانی، در این مدت ما شاهد اخبار زیادی حول شرکت مایکروسافت بودیم. این غول دنیای تکنولوژی در کوشش است تا وارد دنیای موبایل شده و یکی از اهداف اصلی آن در چند سال آینده است. از طرفی با تغییراتی که اخیراً در مایکروسافت رخ داد تعیین است که این شرکت قرار است تغییرات بسیاری نسبت به گذشته بکند و یک روند نو را در دنیای گیمینگ در پیش بگیرد.

فروشگاه بازی موبایل مایکروسافت تابستان سال جاری راه اندازی می گردد

حال این شرکت میخواهد تا در تابستان سال جاری یک فروشگاه موبایل بر اساس وب عرضه کند. این طور که به نظر می رسد مایکروسافت میخواهد تا با اپ استور و گوگل پلی رقابت نموده و حتی با عناوین انحصاری خود جای آن ها را بگیرد. نکته جالب اینجاست که طبق چیزی که سارا باند (Sarah Bond) سخنگوی بخش ایکس باکس مایکروسافت گفته این فروشگاه بدون هیچ محدودیتی برای تمامی دستگاه ها و تمامی کشورها در دسترس خواهد بود.

فروشگاه مایکروسافت در ابتدا با عناوین انحصاری این شرکت آغاز به کار خواهد نمود. در آینده نیز سازندگان دیگر به این فروشگاه اضافه خواهند شد و این فروشگاه توسعه بسیاری پیدا خواهد نمود. طبق چیزی که گفته شده این فروشگاه بر اساس وب اولین قدم برای حرکت به سمت ساخت یک فروشگاه برنامه قوی در پلتفرم موبایل برای مایکروسافت است.

مایکروسافت برای مدت زیادی است که در پی ساخت یک فروشگاه برنامه برای موبایل است. این صحبت ها بیشتر بعد از خرید اکتیویژن بلیزارد به وسیله مایکروسافت اوج گرفت و علت اصلی آن هم خرید شرکت هایی مثل کینگ (King) بود که سازنده بازی کندی کراش (Candy Crush) است.

نکته جالب اینجاست که بیشتر افراد بر این تصور بودند که خرید اکتیویژن بلیزارد به وسیله مایکروسافت برای دسترسی به کال آو دیوتی (Call of Duty) است. در صورتی که فیل اسپنسر (Phil Spencer) گفت که هدف اصلی از این خرید پیشرفت در زمینه موبایل این شرکت بوده و به همین علت است که مایکروسافت تا این حد برای این خرید کوشش کرد.

مایکروسافت به شدت در پی ورود به جهانی موبایل است. به حدی که اسپنسر سال گذشته گفت که اگر ایکس باکس وارد جهانی موبایل نشود، نمی تواند زنده بماند. نکته اینجاست که مسئولین مایکروسافت آینده شرکت خود را در پلتفرم موبایل می بینند و به همین علت است که به شدت در پی ورود به این پلتفرم هستند.

موبایل در حال حاضر بزرگ ترین پلتفرم گیمینگ در جهان است. تقریباً تمامی افراد در جهان یک عدد موبایل با خود داشته که توانایی اجرای یک بازی هرچند ساده را دارد. نکته اینجاست که توانمندی موبایل نیز در این چندسال افزایش بسیاری داشته و به همین علت تبدیل به یک پلتفرم رسمی برای گیمینگ شده است.

نکته جالب اینجاست که مایکروسافت استراتژی خوبی را به کار گرفت. خرید اکتیویژن پلیزارد باعث شد که تأثیر خوبی در جهانی موبایل هم داشته باشد. به علت اینکه دو عدد از بزرگ ترین عناوین موبایل یعنی کال آو دیوتی موبایل و دیابلو ایمورتال (Diablo Immortal) در دست این دو شرکت بوده و در نتیجه مایکروسافت ورود قدرتمندی به جهانی موبایل خواهد داشت.

اینطور که به نظر می رسد مایکروسافت در اواسط تابستان فروشگاه موبایل خود را عرضه خواهد نمود. با توجه به بر اساس وب بودن این فروشگاه حالت آزمایشی داشته و در نتیجه منطقی است که در ابتدا قدرت چندانی نداشته باشد.

منبع: VGC

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1403 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 1137

به "فروشگاه بازی موبایل مایکروسافت تابستان سال جاری راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروشگاه بازی موبایل مایکروسافت تابستان سال جاری راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید