صخره کوچک فضایی رازهای خلقت را افشا می کند

به گزارش وبلاگ راضانی، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، در سال 2012 گروهی از محققان ژاپنی و بلژیکی پیروز به شناسایی صخره ای کوچک در ابعاد توپ گلف در قطب جنوب شدند. بررسی های ناسا در سال های بعد نشان داد که این صخره باستانی مربوط به قبل از زمان پیدایش منظومه شمسی است و با بررسی مواد تشکیل دهنده آن می توان رازهای زیادی از عالم هستی را کشف کرد.

صخره کوچک فضایی رازهای خلقت را افشا می کند

در درون این صخره مقدار زیادی آمینو اسید و به خصوص اسیدهای آسپارتیک و گلوتامیک شناسایی شده است. این دو آمینواسید از جمله 20 آمینواسید مهمی هستند که میلیون ها پروتئین را شکل می دهند و وجود آنها برای تکمیل بسیاری از کارکردهای بدن حیوانات ضروری است.

ترکیبات شناسایی شده این آمینواسیدها بسیار کهن بوده و با آمینواسیدهای فعلی و هم نام تفاوت قابل توجهی دارد. محققان معتقدند با کشف نحوه تحول آمینواسیدهای یادشده در گذر زمان می توان تحولات ناشناخته زیادی را در عالم هستی شناسایی کرد و در مورد آنها اطلاعات بیشتری به دست آورد.

پیش از این و در اکتبر سال گذشته فضاپیمای OSIRIS-Rex ناسا پیروز به جمع آوری نمونه سنگ هایی از سیارک بنو شده بود و مطالعه آمینواسیدهای این سنگ ها و مقایسه آنها با آمینواسیدهای شهاب سنگ آسوکا 12236 می تواند برای ستاره شناسان بسیار رهگشا باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 2

به "صخره کوچک فضایی رازهای خلقت را افشا می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صخره کوچک فضایی رازهای خلقت را افشا می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید