شرایط معیشتی مردم نیازمند توجه غیرشعاری است

به گزارش وبلاگ راضانی، به گزارش خبرنگاران، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: در نخستین روزهای کاری سال نو ذکر چند نکته را ضروری می دانم: کشورمان در دوسال گذشته دوران بسیار سختی را پشت سر گذراند. این میزان از انواع تحریم ها و فشارها به درآمد ارزی و تجارت و مبادلات بانکی بین المللی می توانست اقتصاد هر کشوری را متلاشی و از پا در بیاورد. فشار مالی زیادی به طبقه متوسط و با درآمد پایین جامعه وارد آمد. استقامت و مقاومت مردم، خصوصا تاب آوری کشور فوق العاده بود.

شرایط معیشتی مردم نیازمند توجه غیرشعاری است

وی ادامه داد: بانک مرکزی به یاری سایر بخش ها، از همه توان تخصصی و مدیریتی خود برای خنثی سازی و غلبه بر فشار حداکثری و کاهش اثرات منفی آن بر اقتصاد و مردم بهره برد. قبلا گفتم ناگفته هایی وجود دارد که به موقع خود خواهم گفت. ولی انصاف نیست، افرادی که نتایج عملکردشان در چند دهه گذشته برای مردم و صاحب نظران آشکار می باشد و معضلات ساختاری اقتصاد نتیجه تصمیمات قبلی آنهاست، عملکرد دوسال بسیار بسیار سخت اخیر را با شرایط عادی آن هم با درآمد ارزی چندین ده میلیارد دلاری مقایسه و حکم بر ضعف عملکرد صادر نمایند.

همتی اعلام کرد: فضای انتخاباتی و بعضی ضعف های بخشی در تمشیت امور مردم، نبایستی فضای لازم برای تلخ کردن شیرینی شکست فشار حداکثری را فراهم بسازد. شرایط معیشتی بخش عمده ای از مردم علی رغم همه کوشش های مسئولین و جبران های انجام گرفته، نیازمند توجه جدی غیر شعاری است. قدرت خرید مردم با حرف و جنجال سیاسی تقویت نمی گردد با سرمایه گذاری گسترده و مولد است که فراوری و رفاه افزایش می یابد. بهبود انتظارات و شرایط کسب و کار و کاهش نااطمینانی ها از شرایط اصلی سرمایه گذاری هستند. هیچ کس حق ندارد در مورد این موضوع مهم فرصت سوزی کند. سال 1400 را با تأسی به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب با تقویت فراوری به فرصتی برای تقویت قدرت خرید مردم تبدیل کنیم.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 405

به "شرایط معیشتی مردم نیازمند توجه غیرشعاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط معیشتی مردم نیازمند توجه غیرشعاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید