سنتورینی ایران کجاست؟

به گزارش وبلاگ راضانی، بنـدر کنگ یکی از بنادر سنتی و بسیار قدیمی ایران است که در جنوب کشور واقع شده و از گذشته های دور تا به امروز به عنوان یک بندر تجاری در میان آب های خلیج فارس شناخته می گردد.

سنتورینی ایران کجاست؟

چقدر با جزیره سنتورینی آشنایی دارید؟ آیا می دانید سنتورینی ایران کجاست و اصلا منظور از سنتورینی ایران چیست؟ تصور شما از جزیره سنتورینی در یونان و بندر کنگ در ایران که شباهت بسیاری به یکدیگر دارند چگونه است؟ اگر به شدت اهل گردشگری هستید پیشنهاد می کنیم با خبرنگاران همراه باشید که به معرفی بندر کنگ در جنوب کشور و ملقب به سنتورینی ایران پرداخته است.

بندر کنگ، سنتورینی ایران

بندر کنگ در 5 کیلومتری بندر لنگه واقع شده است اما تقریبا 165 کیلومتر از بندر عباس فاصله دارد. این بندر یکی از توابع استان هرمزگان است. این بندر نیز همچون بسیاری از منطقه ها جنوبی کشور آب و هوای گرم و شرجی دارد اما یکی از مهم ترین منطقه ها گردشگری کشور محسوب می گردد. اغلب گردشگران نیز در فصل بهار، پاییز و زمستان راهی این منطقه می شوند.

بندر کنگ و جاذبه های گردشگری آن

بندر جنوبی کشور ما نیز دارای سبک معماری و زندگی اجتماعی خاصی است. در اینجا می توانید خانه های ساخته شده از گچ و به رنگ سفید را ببینید. بعلاوه بادگیرها به عنوان جزء جدایی ناپذیر این بندر شناخته می شوند.

قلعه پرتغالی ها

شاید اطلاع داشته باشید که زمانی خلیج فارس به وسیله پرتغالی ها تصرف شد و در واقع تحت استعمار آن ها عایدی. آن ها در نقاط مختلف خلیج فارس به ساخت قلعه مشغول شدند که از جمله آن ها ساخت قلعه پرتغالی ها در حوالی بندر کنگ بود. این قلعه در حالت مد به زیر آب های خلیج فارس می رود و در حالت جزر بخش های قابل توجهی از ساختمان خود را که به صورت مدور بنا شده است نمایان می سازد.

قلعه لشتان

این قلعه بر ارتفاعات بارچاه واقع شده است. یک تونل زیرزمینی برای ارتباط میان این قطعه و قلعه پرتغالی ها در زمان های بسیار قدیم حفر شده است که البته کاربرد نظامی داشته است اما امروزه به یک راستا مناسب برای ارتباط دو قلعه و سهولت بازدید از هر دوی آن ها مبدل شده است.

موزه مردم شناسی

انواع لباس های سنتی، وسایل دریانوردی، خوراکی قدیمی و خوراکی های مرسوم در این بندر و بسیاری دیگر از وسایل مرتبط با بندر کنگ را در این موزه مشاهده خواهید کرد.

خانه گلبتان

این خانه سبک معماری بسیار جذابی دارد؛ در اینجا می توانید علاوه بر تماشای نقش و نگارها از طاق های زیبا و بادگیرهای خاص شهر کنگ نیز تماشا کنید.

برکه دریا دولت

این برکه در واقع یک نوع آب انبار قدیمی است که بخشی از آن مسقف و بخشی از آن به صورت روباز است. علت اصلی نامگذاری این برکه یا آب انبار نیز، بزرگی و عمق فراوانی است که دارد.

اگر به سفر علاقه دارید، مطلب به این 10 علت باید با قطار سفر کنید را بخوانید.

پیشنهاد مطالعه: برای تماشا مطالب بیشتر از گردشگری، دره ستارگان در تسخیر ارواح را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 918

به "سنتورینی ایران کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنتورینی ایران کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید