خبرنگاران آمار مرگ و میر کرونا در قزوین 15 درصد کاهش یافت

به گزارش وبلاگ راضانی، قزوین - خبرنگاران - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین گفت: آمار فوتی ها و تعداد بیماران ورودی به بیمارستان های قزوین بر اثر ابتلا به ویروس کرونا پس از محدودیت های کرونایی نسبت به قبل از آن به ترتیب 15 و 30 درصد کاهش یافت.

خبرنگاران آمار مرگ و میر کرونا در قزوین 15 درصد کاهش یافت

دکتر جلال رحمانی روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: محدودیت های اعمال شده و همکاری مردم با ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در کاهش آمار فوتی ها و بیماران ورودی به بیمارستان ها نقش مهمی ایفا نموده است.

این مسوول حوزه بهداشت و درمان گفت: در حال حاضر با تهیه کیت های رپید امکان انجام تست سریع کرونا در مراکز منتخب بهداشتی و درمانی استان وجود دارد.

وی گفت: این تست ها بر روی افراد نزدیک و در ارتباط با بیماران مثبت قطعی انجام می گردد تا آنهایی که احتمال ابتلا به ویروس را داشته و بیمار شده اند زودتر شناسایی شده و قرنطینه شوند و با این کار به قطع زنجیره انتقال کووید 19 یاری گردد.

دکتر رحمانی با بیان اینکه کاهش آمار فوتی ها و ورودی به بیمارستان ها نباید ما را از رعایت پروتکل های بهداشتی غافل کند چرا که غفلت از این مهم می تواند موج های جدید و بزرگتری از این ویروس را در جامعه منتشر کند، گفت: در حال حاضر 150 بیمار بد حال در بخش آی سی یو بیمارستان های استان قزوین بستری هستند و کادر درمان تمام کوشش خود را برای بهبود آنها انجام می دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی قزوین در ادامه با اشاره به پیش رو بودن شب یلدا، از شهفرایندان خواست تا برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان در این روز به میهمانی نفرایند و از فناوری های جدید برای ارتباط و گفت و گو با یکدیگر استفاده نمایند.

دکتر رحمانی گفت: اگر شهفرایندان به هر دلیل در این شب و این روزها به میهمانی می فرایند باید توجه داشته باشند که فاصله اجتماعی را در خانه حفظ نمایند، ماسک خود را از دهان و بینی خارج ننمایند و مقداری از پنجره منزل را برای تهویه هوا باز بگذارند و همچنین طول مدت میهمانی نیز از یک ساعت بیشتر تجاوز نکند.

تا به امروز یک هزار و 147 شهفرایند استان قزوین بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 201

به "خبرنگاران آمار مرگ و میر کرونا در قزوین 15 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمار مرگ و میر کرونا در قزوین 15 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید