جریمه 600 میلیون تومانی برای چیدن این گل !

به گزارش وبلاگ راضانی، خبرنگاران: Eber sarısı یک گل خیلی خاص است که در منطقه ها محدودی مانند اک شهیر ترکیه رشد می نماید و آن گونه که مقامات حفاظت محیط زیست این کشور می گویند، تنها گیاهی است که از یک گل آن، سه نوع میوه متفاوت به عمل می آید.

جریمه 600 میلیون تومانی برای چیدن این گل !

عصر ترکیه نوشت: اگر قبلاً می گفتند هر کی به گل دست بزنه، شاپره نیشش می زنه، حالا قضیه خیلی جدی تر از این حرف هاست و اگر کسی به گل Eber sarısı در ترکیه دست بزند و آن را بچیند، رسماً نقره داغ می گردد!

Eber sarısı یک گل خیلی خاص است که در منطقه ها محدودی مانند اک شهیر ترکیه رشد می نماید و آن گونه که مقامات حفاظت محیط زیست این کشور می گویند، تنها گیاهی است که از یک گل آن، سه نوع میوه متفاوت به عمل می آید.

در این باره خبرگزاری رسمی آناتولی به نقل از مسوولان اداره منطقه پنجم حفاظت از طبیعت و پارک های ملی ترکیه نوشت که برای حفاظت از این گونه نادر، مجازات مالی سنگینی وضع شده و هر کس این گل را بچیند، 224 هزار و 315 لیره ترک جریمه خواهد شد که حدود 600 میلیون تومان به پول ایران می گردد!

البته این خبرگزاری به جزئیات بیشتری از جمله این که چه میوه هایی از این گل به دست می آید و چه خواصی دارند، اشاره نکرده است.

رستوران های روباز مشهد

رستوران نزدیک حرم مشهد

فهرست وسایل سفر به مشهد با اتوبوس

بنابراین اگر به ترکیه سفر کردید و گل های زردی را که تصویرش را می بینید، دیدید، حداکثر از دور عکسی بگیرید و به سرعت از منطقه دور شوید!

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1402 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 1074

به "جریمه 600 میلیون تومانی برای چیدن این گل !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه 600 میلیون تومانی برای چیدن این گل !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید