ترمینال تازه فرودگاه چابهار به زودی احداث می شود

به گزارش وبلاگ راضانی، نقشه های ترمینال مسافری تازه فرودگاه چابهار طراحی شده و پس از تائید نهایی، عملیات احداث این ترمینال آغاز خواهد شد.

ترمینال تازه فرودگاه چابهار به زودی احداث می شود

عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از آغاز عملیات احداث ترمینال مسافری تازه فرودگاه چابهار در آینده نزدیک خبر داد.

عبدالرحیم کردی درباره احداث فرودگاه منطقه آزاد چابهار گفت که احداث فرودگاه مسافری از اهمیت بالایی برخوردار است، اما امکان توسعه فرودگاه موجود در این شهر با توجه به اینکه فرودگاه فعلی نظامی است، نبود؛ ولی سال گذشته 250 هکتار از انتهای جنوبی باند فعلی از نیروی هوایی با مذاکرات اجرا شده خریداری شد و در حال حاضر برای آغاز احداث ترمینال تازه با سرمایه گذار در حال مذاکره هستیم. نقشه های این ترمینال طراحی شده و به زودی مورد تائید نهایی قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد:

فرودگاه کارگو نیز در همان نقطه ای که دو سال قبل جانمایی شده بود، احداث خواهد شد. عدم توجیه اقتصادی در آن زمان در زمینه احداث دو فرودگاه نزدیک به هم در فاصله 60 کیلومتری علت تاخیر دوساله آن بود، اما احداث فرودگاه باری با توجه به افزایش حجم بار در بندر چابهار، نیز توجیه پذیر شده است.

در 4 سال گذشته به گفته کردی 400 مورد تقاضای سرمایه گذاری در چابهار دریافت شده که تا به امروز از این تقاضاها معادل 3500 میلیارد تومان به مرحله قرارداد رسیده است. در حال حاضر در چابهار 130 واحد تولیدی فعال شده و 167 پروژه دیگر نیز با پیشرفت بالای 30 درصد در حال احداث هستند.

کردی با تاکید بر اهمیت توسعه گردشگری طبیعی و سلامت در چابهار به کوه های مینیاتوری و ساحل های طلایی چابهار، به عنوان مقاصد گردشگری طبیعی اشاره کرد و بیان نمود که در کشور این منطقه تنها ساحل دارای امکان موج سواری محسوب می شود.

در خصوص گردشگری سلامت نیز به گفته ایشان قرار است با حضور وزیر بهداشت کلنگ احداث بیمارستان 540 تختخوابی چابهار ابتدای ماه آینده به زمین زده شود و سازمان مجری ساختمان های دولتی و عمومی نیز این بیمارستان را احداث می کند.

همچنین 5 هتل چهار و پنج ستاره همزمان در حال احداث هستند که یکی از آن ها هتل 22 طبقه با پیشرفت حدود 20 درصد در حال احداث است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به اخذ موافقت اصولی از سازمان هواپیمایی کشوری برای راه اندازی ایرلاین خصوصی در چابهار گفت:

برای پروازهای رجیونال و منطقه ای در پی خرید هواپیماهای دست دوم امبرائر و هواپیماهای ایرباس به صورت دست دوم و خرید از واسطه هستیم.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 827

به "ترمینال تازه فرودگاه چابهار به زودی احداث می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترمینال تازه فرودگاه چابهار به زودی احداث می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید