تخلف در قرارداد ویلموتس محرز است

به گزارش وبلاگ راضانی، قرارداد ویلموتس پشتوانه محکمی نداشته و از بندهای قرارداد به خوبی استفاده نشده و تخلف در آن محرز است. تخلف عمدی را باید دستگاه های قضایی و دادگاه تشخیص بدهد و هر چقدر ما فریاد بزنیم تا آنها به قطعیت نرسند و به آن رسیدگی نکنند، اثری ندارد.

تخلف در قرارداد ویلموتس محرز است

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، به نقل از فرهیختگان، قرارداد ویلموتس پشتوانه محکمی نداشته و از بندهای قرارداد به خوبی استفاده نشده و تخلف در آن محرز است. تخلف عمدی را باید دستگاه های قضایی و دادگاه تشخیص بدهد و هر چقدر ما فریاد بزنیم تا آنها به قطعیت نرسند و به آن رسیدگی ننمایند، اثری ندارد. درباره تخلف سهوی هم باید کمیته فنی فدراسیون فوتبال نظرش را بدهد.

روز گذشته غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در بخشی از نشست خبری صبح خود در پاسخ به سوالی درباره محکومیت فدراسیون فوتبال برای پرداخت رقمی به دستیار مارک ویلموتس، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال اظهار کرد: این پفراینده در دادسرای تهران با گزارش سازمان بازرسی تهران تشکیل و بخشی از تحقیقات آن اجرا شده و بخش دیگری درحال انجام است هرچند اولویت را در این تشخیص دادیم که خود فدراسیون فوتبال بدون دخالت قوه قضائیه، آنالیز های لازم را داشته باشد و از حقوق مردم و فوتبال دفاع کند. به این ترتیب یک بار دیگر این بحث داغ شده و این درحالی است که طی آخرین اخبار و اطلاعات با معین شدن رای فیفا درخصوص مطالبات دستیاران این سرمربی بلژیکی به نظر می رسد عواقب قرارداد مهدی تاج با مارک ویلموتس همچنان برای هیات رئیسه جدید فدراسیون فوتبال، تیم ملی و اهالی فوتبال ادامه داشته باشد و حالاحالا ها تبعات آن دست از سر فوتبال کشور برندارد. جالب اینکه هنوز برخوردی با عاملان این فاجعه صورت نگرفته و معین نیست پفراینده در چه مرحله ای واقع شده است. درخصوص این اتفاقات و تخلفات انجام شده با یکی از روسای اسبق فدراسیون فوتبال به صحبت پرداختیم. از نظر او یک تخلف علنی رخ داده که باید با متخلفان برخورد گردد. گفت وگو با داریوش مصطفوی را در ادامه می خوانید.

صحبت مان را از قرارداد ویلموتس و تبعات آن آغاز کنیم. به نظر می رسد دردسر این قرار داد حالاحالاها گریبان فوتبال را رها نمی نماید.

بالاخره آقایان یک قراردادی را بسته و به هر جهت این قرارداد پشتوانه محکمی نداشته و از بندهای قرارداد به خوبی استفاده نشده و تخلف در آن محرز است. با این حال ما یک تخلف عمدی داریم و یک تخلف سهوی، تخلف عمدی را باید دستگاه های قضایی و دادگاه تشخیص بدهد و هر چقدر ما فریاد بزنیم تا آنها به قطعیت نرسند و به آن رسیدگی ننمایند، اثری ندارد. درباره تخلف سهوی هم باید کمیته فنی فدراسیون فوتبال نظرش را بدهد و به نظرم باید آنها در راستای شفاف سازی در این خصوص برای مردم اطلاعیه بدهند که اصلا قرارداد ویلموتس چطور نوشته شده است. اصلا این قرارداد با v نوشته شده یا w هرچند ما داریم با چیزهای دیگر این قرارداد را می خوانیم و هنوز ویلموتس واقعی را به مردم اطلاع ندادند. الحمدلله که اصلا صحبت هم نمی نمایند و حالا قرارداد می ماند و ما و شما و خدا و دستگاه های قضایی.

در هر صورت نکته عجیب آنجایی است که این دوستان نه تنها جوابگو نیستند بلکه به صورت آزادانه و بدون هیچ تهدیدی زندگی روزمره خود را سپری می نمایند و انگار قرار نیست درخصوص این قرارداد که از پول بیت المال خسران زیادی را متحمل شده جوابگو باشند.

من خدمت شما عرض کردم اگر این اتفاق برای فردی مثل داریوش مصطفوی می افتاد او را اعدام می کردند اما باز هم تاکید می کنم شاید این موضوع یعنی قرارداد ویلموتس اصلا قابل دفاع باشد ولی آنها چرا نمی آیند صحبت نمایند و از خود دفاع نمایند. هرچند سال هاست صحبت نمی نمایند. آنها باید برای تنویر افکار عمومی قدم جلو گذاشته و جوابگوی رسانه ها باشند. حالا که صحبت نمی نمایند حتما مردم می گویند اینها خیلی در دستگاه های مختلف کشور نفوذ دارند که با آنها کاری ندارند در صورتی که شاید این طور نباشد اما اینکه به مردم جوابگو نیستند این موضوع خودش شک و ابهام فراوری می نماید که ما هرکاری می خواستیم کردیم و شما هم هیچ کاری نمی توانید بکنید.

در هر صورت الان مجلس شورای اسلامی به قضیه ورود نموده و قرار است این دوستان را به شکل جدی دادگاهی و بازخواست نمایند.

در مجلس هم یک نفر بیشتر نیست که با صراحت انتقاد می نماید که ایشان هم آقای قاضی زاده هاشمی هستند و البته او آن قدر انتقاد نموده که دیگر برای نقدها درستش نیز ترتیب اثر داده نمی گردد. هرچند نماینده مجلس باید به همین شکل باشد و وقتی که به مجلس می رود این گونه از حق مردم و مملکت دفاع کند اما جای انتقاد کردن و نکردن او باید معین باشد. ظاهرا قاضی زاده هاشمی توپ پری دارد اما تا حالا نتوانسته است کاری بکند.

سخنگوی قوه قضائیه روز گذشته گفت به خاطر بعضی مسائل در اساسنامه فدراسیون فوتبال ما نمی توانیم به صورت مستقیم در مسائل داخلی فدراسیون ورود کنیم اما به تخلفات اشخاص کار داریم.

من این احساس را دارم که در قوه قضائیه جدید آن قدر گرفتاری آنها در این مملکت زیاد است که شاید به بعضی مسائل از سر کمبود وقت رسیدگی نگردد. به طور مثال الان شاید هر خانواده در این مملکت 85 میلیون نفری یک پفراینده را در قوه قضائیه داشته باشد و زمان می برد که دوستان به یک سری مسائل رسیده و بخواهند به آنها ورود نمایند. با این حال من معتقدم می توان با همکاری اعضای فعلی فدراسیون و اعضای گذشته و از زمان ریاست فدراسیون فوتبال کفاشیان به بعد را سوال و جواب نموده و ضمن شنیدن درددل های آنها درنهایت یک رای عادلانه داوری نیز صادر گردد. با این حال اگر قرار باشد دوستان ما باز هم جوابگو نباشند مطمئنا نمایندگان مجلس و رسانه ها آنها را رها نخواهند کرد. برهمین اساس به نظر من باید این افراد در یک نشست غیررسمی با حضور نمایندگان مجلس و نمایندگان قوه قضائیه مطالب خود را عنوان نمایند و افرادی که از این جریان آگاهی دارند به شکل بی طرف حرف آنها را گوش دهند تا دادگاه تشکیل گردد. حداقل در این خصوص یک رای داوری داده گردد. درواقع ضروری است یک مجموعه 10، 12نفری نشسته و در این خصوص تصمیم گیری نمایند. این موضوع خیلی مهم است چراکه تا الان نه رای داوری داده شده و نه رای قضایی.

نکته عجیب اینکه اعضای قبلی هیات رئیسه نیز زیربار این موضوع نمی فرایند و می گویند این قرارداد از طرف مهدی تاج به آنها تحمیل شده و آنها مجبور بودند این قرارداد را امضا نمایند.

این موضوع اصلا پذیرفته شده نیست و عذر بدتر از گناه است. اتفاقا این دوستان با این حرف ها دو جرم را مرتکب می شوند. یکی اینکه خودشان را از مساله ای که رخ داده مبرا می نمایند و دوم اینکه مساله ای که رخ داده است را انکار می نمایند. به نظر می رسد دوستان به نوعی فرار روبه جلو که چه عرض کنم فرار روبه پشت بام می نمایند! بنابراین درحال حاضر تا قبل از اینکه دادگاه قضایی حکم بدهد باید یک رای داوری که از دل آحاد مطلعان فوتبالی بیرون می آید داده گردد. اگر می گویم فوتبالی مطمئن باشید قوه قضائیه هم فوتبالی دارد و مجلس هم از افراد فوتبالی بهره می برد هرچند حتما می دانید رای داوری در مجامع قضایی پذیرفته شدنی است و از آنجایی که این موضوع، موضوع کوچکی نیست باید این کار صورت بگیرد و اگر قرار باشد به این موضوع رسیدگی نگردد و ول نمایند و بفرایند بعدی ها می گویند به اینها کاری نداشتند و ما هم هر کاری دل مان خواست بکنیم در صورتی که ممکن است اینها کسانی باشند که کسی نمی تواند آنها را محاکمه کند.

الان هم که فقط یک فوتبال ورشکسته باقی مانده با دوستان جدید در فدراسیون فوتبال.

در هر صورت ما درخصوص فدراسیون جدید هنوز چیزی ندیده ایم و اولین آزمایش آنها آزمایش بسیار عظیم تیم ملی است و پیرامون تیم ملی باید فضا با تدبیر درست گردد. الان امکان پیروزی و موفقیت با این ماجرای سپرده شدن میزبانی بحرین در این گروه ممکن است بالای 30 درصد هم نباشد اما امکان موفقیت با گذاشتن آدم های به جا و تمرینات منظم و مستمر بالا می رود نه این طور که سرمربی تیم ملی امروز فریاد بزند من زمین برای تمرین کردن ندارم.

زمانی که عزیزی خادم می خواست رئیس فدراسیون فوتبال گردد با اشاره به بدهی فدراسیون فوتبال اعلام نموده بود این ارقام که چیزی نیست اما الان می گوید چون پول های فدراسیون فوتبال ایران در فیفا بلوکه است این موضوع کار را سخت نموده. بالاخره باید کدام صحبت را باور کنیم؟

در هر صورت عزیزی خادم هم به یک شکل درست می گوید چون پولی به دست ما نرسیده، الان چیزی حدود 10 میلیون یورو توسط فیفا بلوکه شده و واقعا نمی دانم چرا فوتبال را به مسائل سیاسی مرتبط نموده و پول ما را نمی دهند. هرچند تحریم ها وجود دارد و نمی توان آن را منکر شد. تحریم ها هم شوخی ندارد و می بینید که زندگی ها را فلج نموده است.

اگر صحبت خاصی باقی مانده بفرمایید.

دیگر درخصوص کسانی که کارهایشان را کردند و رفتند حرفی ندارم اما به فدراسیون جدید توصیه می کنم که موتور محرک خود را قوی تر و تلاش خود را بیشتر نمایند. با رابطه و دیدار با افرادی مثل اینفانتینو و شیخ سلمان مطالبات فدراسیون فوتبال را زنده نمایند تا شرایط فوتبال بهتر از این گردد. اگر پول نداشته باشید حتی اگر عظیم ترین مرد دنیا هم باشید نمی توانید کاری بکنید. باید پول داشته باشید چون بی مایه فطیر است. من خیلی وقت پیش درخصوص مسائل اقتصادی فدراسیون که آنها باید به هر شکل ممکن با زنده کردن مطالبات از فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط فوتبال را تقویت نموده و بهبود ببخشند، صحبت کردم و باز هم تاکید می کنم که باید در قدم اول و اولویت نخست به این موضوع بپردازیم.

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 494

به "تخلف در قرارداد ویلموتس محرز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلف در قرارداد ویلموتس محرز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید