بلایی که قورت دادن باتری قلمی بر سر این مرد 26 ساله آورد

به گزارش وبلاگ راضانی، یک مرد 26 ساله ایتالیایی به طور عمدی یک باتری را قورت داد و راهی اورژانس شد. اسکن قلبی این مرد حاکی از حمله قلبی بود، اما این مرد هیچگونه علائمی از حمله قلبی نداشت. متخصصان بر این باور اند که اسکنی که حمله قلبی را نشان می داد ناشی از این بود که باتری اسید معده مرد را تحت تأثیر قرار داده و در اسکن قلب وی تداخل ایجاد نموده است.

بلایی که قورت دادن باتری قلمی بر سر این مرد 26 ساله آورد

به گزارش خبرآنلاین، هنگامی که پزشکان با استفاده از یک لوله کوچک، باتری را از معده فرد خارج کردند، ناهنجاری های ایجاد شده از بین رفت و او شش ساعت بعد مرخص شد.

دکتر بث دینین، متخصص قلب در کالیفرنیا در این باره می گوید: این قضیه عجیب است، اما باید آنالیز گردد چرا که اگر مریض درباره خوردن باتری به پزشکان شرح نداده بود ممکن بود یک عمل قلبی غیرضروری انجام گردد.

متخصصان معتقدند که این اولین بار است که کشف شده است که یک باتری می تواند منجر به ایجاد ناهنجاری های شبه حمله قلبی در اسکن گردد.

با این حال، بیشتر گزارش های باتری در مورد بچه ها است که موضوع خطرناکی است چرا که در مری کودک گیر کند و خطرات جدی برای سلامت کودک ایجاد کند و باید بلافاصله برای درآوردن آن به اورژانس مراجعه کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 191

به "بلایی که قورت دادن باتری قلمی بر سر این مرد 26 ساله آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که قورت دادن باتری قلمی بر سر این مرد 26 ساله آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید