باران و برف برای این 14 استان

به گزارش وبلاگ راضانی، سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران، برف و رعدوبرق در 14 استان و افزایش آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی از سه شنبه تا آخر هفته خبر داد.

باران و برف برای این 14 استان

خبرنگاران: به گزارش تسنیم، بر اساس پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی بارش باران، رعدوبرق، وزش باد و در منطقه ها سردسیر و ارتفاعات بارش برف پیش بینی شده است.

شدت بارش های امروز برای استان های کرمانشاه، غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی است. دوشنبه در استان های ساحلی دریای خزر و برخی منطقه ها واقع در شمال شرق، شمال غرب و غرب بارش روی می دهد.

سه شنبه و چهارشنبه برای کشور جو آرام و پایداری پیش بینی شده و روز پنجشنبه در استان های ساحلی دریای خزر بارش پیش بینی می شود. از سه شنبه تا پنجشنبه با توجه به پایداری و سکون هوا افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی انتظار می رود.

امروز در شمال غرب، غرب، شمال شرق، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، غرب سواحل دریای خزر، دوشنبه در شمال غرب، شمال شرق و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید روی می دهد. دریای خزر فردا و از دوشنبه تا پنجشنبه خلیج فارس مواج است.

توصیف سامانه اول: افزایش وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان شروع: عصر دوشنبه 1402/10/04

زمان پایان: پنج شنبه 1402/10/07

نوع مخاطره: افزایش وزش باد شمال غربی با بیشینه سرعت 26 نات و بیشینه ارتفاع امواج در منطقه ها ساحلی تا 1.5 متر و در منطقه ها دور از ساحل بیش از 1.5 متر

منطقه اثر: منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استان های خوزستان و بوشهر، در خلیج فارس و نواحی ساحلی شرق خلیج فارس و تنگه هرمز

اثر مخاطره: آسیب به قفس ها و پاره شدن تورهای صیادی، آسیب به شناورها بخصوص شناورهای تفریحی و سبک، اختلال در ترددهای دریایی و احتمال خسارت به تاسیسات ساحلی و فراساحل.

توصیه: ممانعت از تردد شناورهای سبک و تفریحی، منع فعالیت های شیلاتی، ممانعت از ورود و خروج کشتی ها به بنادر و منع تردد کشتی های تجاری، منع فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحلی همچنین آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی از طریق فعالان دریایی

توصیف سامانه: افزایش وزش باد شمال غربی و افزایش ارتفاع امواج زمان

شروع: صبح دوشنبه 1402/10/04

زمان پایان: اواخر وقت دوشنبه 1402/10/04

نوع مخاطره: وزش باد با بیشینه سرعت 34-26 نات و بیشینه ارتفاع امواج در سواحل 1 تا 1.5 متر و در فراساحل بیش از 1.5 متر

منطقه اثر: منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استانهای گیلان و مازندران و گلستان، در دریای خزر

اثر مخاطره: آسیب به قفس ها و پاره شدن تورهای صیادی،آسیب به شناورها به ویژه شناورهای تفریحی و سبک، اختلال در ترددهای دریایی و احتمال خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحل

توصیه: ممانعت از تردد شناورهای سبک و تفریحی، منع فعالیت های شیلاتی، ممانعت از ورود و خروج کشتی ها به بنادر و منع تردد کشتی های تجاری، منع فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحلی همچنین آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی از طریق فعالان دریایی.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 3 دی 1402 بروزرسانی: 3 دی 1402 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 1133

به "باران و برف برای این 14 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باران و برف برای این 14 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید