امیر حاتمی: مسئله ای در تولید تسلیحات راهبردی نداریم ، مجلس ردیف بودجه مستقلی برای تحقیقات دفاعی دز نظر گیرد

به گزارش وبلاگ راضانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح گفت: به جهت وجود زیر ساخت های مختلف مسئله ای در تولید تسلیحات راهبردی و محصول نداریم.

امیر حاتمی: مسئله ای در تولید تسلیحات راهبردی نداریم ، مجلس ردیف بودجه مستقلی برای تحقیقات دفاعی دز نظر گیرد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح پس از بازدید نمایندگان مجلس از نمایشگاه دستاورد های دفاعی در نشست با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که با حضور مدیران عامل سازمان های تابعه وزارت دفاع در سازمان صنایع دفاع برگزار شد، گفت: وزارت دفاع در تعامل و هماهنگی با مجلس شورای اسلامی بخصوص کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توانسته است راهبرد های وزارت دفاع در راستای تقویت امنیت ملی و حفظ قدرت بازدارندگی را به خوبی پیش ببرد.

وی با بیان ظرفیت ها و زیرساخت های موجود وزارت دفاع در تأمین نیازمندی های دفاعی کشور، اضافه کرد: وزارت دفاع آماده است تا با هماهنگی مجلس شورای اسلامی از سرریز دانش دفاعی خود در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده است به بخش اقتصادی و غیر نظامی کشور کمک کند.

وزیر دفاع با بیان اینکه مجلس و به ویژه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مسئول و سیاست گذار امنیت ملی است، اضافه کرد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح پشتوانه تأمین امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی است و حمایت های مجلس نقش مستقیمی در حفظ و ارتقای این اقتدار دارد.

امیر حاتمی با بیان اینکه به جهت وجود زیر ساخت های مختلف مسئله ای در تولید تسلیحات راهبردی و محصول نداریم شرح داد: چنانچه مجلس ردیف بودجه مستقلی برای تحقیقات دفاعی پیش بینی نماید قطعاً دست جمهوری اسلامی را در دستیابی به فناوری های نوظهور و متعاقباً مقابله و پاسخ به چنین تهدیداتی بازتر خواهد گذاشت.

سردار طلایی نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع نیز هدف از این جلسه مشترک را آشنایی هر چه بیشتر نمایندگان مجلس با آخرین دستاورد های دفاعی در آستانه 31 مرداد روز صنعت دفاعی اعلام کرد و گفت: آخرین دستاوردها، اولویت ها، پیشرفت ها و همچنین آخرین نیازمندی های تقنینی و پشتیبانی هایی که مجلس می تواند برای ارتقای صنعت دفاعی و ان شاءالله نیل به سطوح بالاتری از قدرت بازدارندگی دست یابد مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

وی از جمله موارد مهم مورد بحث در این نشست را لزوم مشارکت وزارت دفاع و صنعت دفاعی با بخش خصوصی و شبکه های دانش بنیان برای کمک به اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در محصولات غیر نظامی و محصولاتی با کاربرد دفاعی و غیر دفاعی اعلام کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 5

به "امیر حاتمی: مسئله ای در تولید تسلیحات راهبردی نداریم ، مجلس ردیف بودجه مستقلی برای تحقیقات دفاعی دز نظر گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر حاتمی: مسئله ای در تولید تسلیحات راهبردی نداریم ، مجلس ردیف بودجه مستقلی برای تحقیقات دفاعی دز نظر گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید