امتیازهای تازه بن سلمان برای انصارالله، فرستاده آمریکا به ریاض رفت

به گزارش وبلاگ راضانی، ایسنا نوشت: یک منبع عالی رتبه سعودی از امتیازات جدیدی پرده برداشت که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان اعلام آمادگی نموده در ازای شروع اجرای آتش بس به گروه انصارالله بدهد.

امتیازهای تازه بن سلمان برای انصارالله، فرستاده آمریکا به ریاض رفت

این منبع به سایت سعودی لیکس گفت: بن سلمان به وسیله میانجی های بین المللی که آخرین آنها هیئت عمانی بود که هفته گذشته در یمن با جنبش انصارالله ملاقات کرد، امتیازات جدیدی را در ازای اجرای آتش بس به این جنبش ارائه کرد.

این منبع اظهار کرد: هیئت عمانی چند امتیاز رسمی را از طرف عربستان به انصارالله ارائه کرد به این شرط که آنها حملات نظامی خود به عربستان را متوقف نموده و در مذاکرات شرکت نمایند.

منبع یاد شده در ادامه گفت: بن سلمان با پرداخت ده ها میلیارد به گروه انصارالله برای بازسازی منطقه ها تحت کنترلشان و هم به رسمیت شناختن حاکمیت آنها بر شمال یمن موافقت کرد.

طبق اظهارات منبع مذکور، با وجود اینکه انصارالله از این امتیازها استقبال کرد اما بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر حدیده را به اسم حقی انسانی شرط پذیرش این امتیازها خاطرنشان کرد.

در پی این تحولات، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای خاطرنشان کرد: تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه این کشور به یمن، جهت ملاقات با مسؤولان ارشد دو کشور یمن و عربستان و هم مارتین گریفیث، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن، به زودی به ریاض خواهد رفت.

طبق بیانیه وزارت خارجه آمریکا، فرستاده این کشور به یمن در سفر خود به ریاض، آخرین کوشش های صورت گرفته برای برقراری آتش بس در یمن به اسم تنها راه امدادرسانی به یمنی ها را آنالیز خواهد نمود و بعلاوه او به اعمال فشار برای انتقال آزاد کالاهای اساسی و یاری های بشردوستانه به سراسر یمن ادامه خواهد داد.

این وزارتخانه در ادامه از کوشش های عربستان برای پیشرفت در اجرای توافق ریاض استقبال نموده و این توافق را برای تحقق ثبات، امنیت و شکوفایی در جنوب یمن ضروری دانست، بعلاوه این وزارتخانه از اقدامات عمان در حمایت از صلح تقدیر کرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 577

به "امتیازهای تازه بن سلمان برای انصارالله، فرستاده آمریکا به ریاض رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتیازهای تازه بن سلمان برای انصارالله، فرستاده آمریکا به ریاض رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید