11 میلیون خانوار مشمول طرح حمایت معیشتی کرونا، درخواست 7میلیون خانوار برای دریافت وام 1 میلیونی

به گزارش وبلاگ راضانی، سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونای وزارت رفاه به آنالیز جزئیات واریز طرح حمایت معیشتی کرونا پرداخت و با اشاره به اینکه 11 میلیون خانوار مشمول طرح حمایت معیشتی کرونا شده اند، گفت: از این تعداد حدود 7 میلیون خانوار برای وام یک میلیون تومانی درخواست داده اند.

11 میلیون خانوار مشمول طرح حمایت معیشتی کرونا، درخواست 7میلیون خانوار برای دریافت وام 1 میلیونی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، حسین میرزایی همچنین درباره طرح حمایت معیشتی 100 هزار تومانی گفت: در طرح حمایتی کرونا به 25 میلیون نفر به ازای هر نفر 100 هزار تومان پرداخت شده است و به 8 میلیون و 900 هزار نفر که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بودند 120 هزار تومان تعلق گرفته شده است.

میرزایی با اشاره به شرایط کلی آمار معیشتی بگیران اضافه نمود: از 85 میلیون نفر جمعیت کشورحدود 76 میلیون نفر یارانه بگیر هستند، از این 76 میلیون نفر 60 میلیون معیشتی بگیر هستند، یعنی جزو سه دهک بالای درآمدی نیستند و شرایط دریافت معیشتی را دارا هستند، از این تعداد 34 میلیون نفر فاقد درآمد ثابت بودند، فاقد بیمه بودند و از نظر شاخص های بانکی به نسبت بقیه در شرایط پایین تری قرار داشتند که تسهیلات حمایتی کرونا فقط به این 34 میلیون نفر تعلق گرفته است.

میرزایی با تاکید بر سیستمی بودن فرآیند آنالیز ها گفت: پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان 6 میلیارد اطلاعات از 50 منبع داده ای مثل اطلاعات خودرو ناجا، مثل تامین اجتماعی، اطلاعات سفرهای خارجی و ... دریافت نموده است و وقتی کدملی افراد در سیستم وارد گردد برای ما تمام دارایی های فرد معین می گردد.

سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونا در برنامه تلویزیونی تهران20 ، توضیح داد: مردم برای مشاهده شرایط خود در مراجعه ای که به سامانه دارند به این نکته توجه نمایند که در سامانه حمایت فقط بعضی از شاخص ها برای افراد نشان داده می گردد و آنها تمام شاخص هایی نیست که باتوجه به آنها تصمیم گیری می گردد و تمام اطلاعات فعلا برای افراد قابل مشاهده نیست اما ما به تمام این شاخص ها دسترسی داریم و بر اساس همه شاخص ها شرایط مشمول شدن فرد را معین می کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 259

به "11 میلیون خانوار مشمول طرح حمایت معیشتی کرونا، درخواست 7میلیون خانوار برای دریافت وام 1 میلیونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 میلیون خانوار مشمول طرح حمایت معیشتی کرونا، درخواست 7میلیون خانوار برای دریافت وام 1 میلیونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید