پاسخ سازمان محیط زیست درباره توله های ایران به مجلس

به گزارش وبلاگ راضانی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه روز گذشته فراکسیون محیط زیست و کمیسیون اصل 90 که با موضوع آنالیز دلیل مرگ توله یوزپلنگ های ایران برگزار گردید، گفت: پاسخ های مطرح شده از سوی محیط زیست قانع کننده نبود.

پاسخ سازمان محیط زیست درباره توله های ایران به مجلس

سمیه رفیعی در مصاحبه با ایسنا با اشاره به جلسه روز شنبه فراکسیون محیط زیست و کمیسیون اصل 90 به منظور آنالیز مرگ توله یوزپلنگ های ایران با حضور مسئولان مرتبط برگزار گردید اظهار کرد: دیروز جلسه ای دو و نیم ساعته در این خصوص برگزار گردید و به طور مفصل موضوع را مورد رسیدگی قرار دادیم.

وی اضافه کرد: در این جلسه سوالات مشخصی از مسئولان مربوطه پرسیده شد، اما از نظر ما جواب ها قانع کننده نبود و ما نمی توانستیم به راحتی مسائل مطرح شده از سوی محیط زیست را بپذیریم. ما از 3 متخصص دامپزشکی برای حضور در جلسه دیروز دعوت نموده بودیم و هر آنچه که در جلسه ارائه می شد را با نظرات آن ها محک زدن می زدیم.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه در این جلسه یک متخصص اکولوژی (بوم شناسی) نیز حضور داشت اظهار داشت: برآیند نظر های تخصصی نشان می داد که پاسخ های مطرح شده از سوی محیط زیست قانع کننده نبود؛ ضمن اینکه از دامپزشکی کل کشور برای حضور در جلسه نیز دعوت شده بود و نماینده این سازمان در پاسخ به این پرسش صریح که در زمان وضع حمل ایران کجا بودید پاسخ خیلی جالبی دادند و گفتند که کسی از ما درخواست ننموده بود که در آن موضوع خاص در محل مربوطه حضور داشته باشیم؛ به نظر من همین یک مورد کلی ماجرا به همراه دارد.

ایران یوزپلنگی آسیایی است که در یازدهم اردیبهشت ماه در مرکز تکثیر یوز آسیایی ایران سه توله نر به جهان آورده بود. کمتر از دو هفته بعد از وضع حمل یوزپلنگ ایران، 2 توله از 3 توله یوزپلنگ متولد شده، تلف شدند؛ دلیل مرگ توله نخست مسائل ریوی و دلیل مرگ دومین توله استفاده از شیر بی کیفیت عنوان شده است.

مرگ دو توله یوزپلنگ و در خطر بودن جان سومین توله ایران موجب ایجاد نگرانی هایی در میان دوستداران محیط زیست و بعلاوه بعضی نهاد های پیگیر حقوق حیوانات شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 913

به "پاسخ سازمان محیط زیست درباره توله های ایران به مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ سازمان محیط زیست درباره توله های ایران به مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید