ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر هفته

به گزارش وبلاگ راضانی، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه امروز (10 اسفند ماه) در جنوب شرق کشور، بارش پراکنده باران پیش بینی می گردد، از ورود سامانه بارشی به کشور طی روز های پایانی هفته اطلاع داد.

ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر هفته

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، صادق ضیاییان، با اشاره به شرایط جوی کشور تا روز پنجشنبه (12 اسفند ماه) اظهار کرد: سه شنبه در خراسان جنوبی، سیستان وبلوچستان، شرق هرمزگان و کرمان رگبار پراکنده گاهی رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می گردد. در نیمه غربی کشور جوی آرام و پایدار حاکم است. چهارشنبه (11 اسفند ماه) فقط در آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش پراکنده رخ می دهد و در سایر منطقه ها آسمان صاف خواهد بود.

وی ضمن اشاره به ورود سا مانه بارشی از اواخر هفته ادامه داد: پنج شنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در نوار غربی کشور، غرب اصفهان و فارس، شمال نوشهر و بتدریج دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می دهد که در ارتفاعات بارش به صورت برف است. بارش در جنوب آذربایجان غربی، شرق لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهار محال و بختیاری و غرب اصفهان شدت خواهد داشت. آدینه (13 اسفند ماه) گستره فعالیت سامانه کل کشور به جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان را در بر خواهد گرفت. در استان های چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و جنوب اصفهان رگبارو رعد وبرق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد. بعداز ظهر آدینه بارش در نوار غربی کشور کاهش می یابد و در اواخر وقت این سامانه از شمال شرق کشور خارج می گردد.

ضیاییان اضافه نمود: شنبه (14 اسفند ماه) با گذر موج تراز میانی جو از نیمه شمالی کشور در سواحل دریای خزر، شمال غرب منطقه خراسان و شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده گاهی وزش باد قابل انتظار است.

وی در خاتمه ضمن اشاره به افزایش دما در استان های ساحلی طی روز های خاتمهی هفته گفت: بعلاوه روز های چهارشنبه و پنجشنبه افزایش محسوس دما همراه با وزش باد شدید در استان های ساحلی خزر و اردبیل و آدینه کاهش دما در این منطقه ها رخ خواهد داد. بعلاوه در روز آدینه در غالب منطقه ها کشور وزش باد شدید پیش بینی می گردد. خلیج فارس طی امروز و دریای خزر در روز آدینه مواج هستند.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تشریح شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (26 بهمن ماه) نیمه ابری در برخی ساعات غبار محلی بتدریج ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 17 درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (12 اسفند ماه) نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد و با بارش پراکنده با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 19 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیاییان در خاتمه گفت: امروز (25 بهمن ماه) شهرکرد با کمینه دمای 6- درجه سانتیگراد و فردا (11 اسفندماه) شهرکرد با کمینه دمای 2- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان لقب می گیرد و امروز بندرعباس با بیشینه دمای 26 درجه و فردا (11 اسفند ماه) بندرعباس با بیشینه دمای 28 درجه سانتیگراد گرم ترین مرکز استان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1401 بروزرسانی: 30 خرداد 1401 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 901

به "ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید