همه نکاتی که برای خرید مرغ سالم و تازه باید بدانید

به گزارش وبلاگ راضانی، مرغ محبوب ترین پروتئین های حیوانی در بین مردم است. مصرف این ماده غذایی در تمام خانواده ها زیاد است و می توانید با آن انواع غذاها را بپزید. اما موضوعی که همواره فکر افراد را به خود مشغول می نماید خرید مرغ سالم تازه است. هر فرد برای خرید مواد پروتئینی ترفند خاص خودش را دارد که درست هم هستند.

همه نکاتی که برای خرید مرغ سالم و تازه باید بدانید

به همین علت تصمیم گرفتیم در این مطلب از خبرنگاران مگ تمام ترفندها و روش های مربوط به خرید مرغ سالم و تازه را برای شما یک جا جمع آوری کنیم تا به راحتی آن ها را به خاطر سپره و در زمان خرید بهره ببرید.

راهنمای خرید مرغ سالم

اگر در زمان خرید مرغ از خودتان می پرسید که از کجا بفهمیم مرغ خراب شده؟ باید جواب شما را با ذکر این نکته بدهیم که تشخیص سلامت و تازگی مرغ بسیار آسان است. رنگ مرغ سالم روشن است و کوچک ترین تغییر رنگی نشانه ناسالم بودن آن است. پس به راحتی می توانید با یک نگاه کردن تازگی آن را تشخیص دهید. البته نکات دیگری هم وجود دارند که با توجه به آن ها می توانید یک مرغ تازه و سالم خریداری کنید. با آنالیز و کنترل نکاتی که در این بخش می خوانید می توانید مطمئن باشید که با علائم مرغ خراب آشنا هستید و می توانید تازه ترین و سالم ترین مرغ را از فروشگاه خریداری کنید.

بوی مرغ

اگر مرغ کامل می خرید حتما زیر بال ها و بخش شکم آن را بو بکشید. اگر بوی نامناسب و نامطبوعی می داد نشانه کهنه بودن آن است. اگر نوک بال ها بوی نامناسب می دهد نشانه فاسد شدن مرغ است.

تغییر رنگ

همانطور که اشاره کردیم تغییر رنگ مرغ نشانه خراب و کهنه بودن آن است. تغییر رنگ به سبز نشانه رشد میکروب ها در بافت مرغ است. پس اگر حتی یک نقطه سبز هم در مرغ می بینید از خرید آن خودداری کنید.

مرغ ذبح شده خریداری کنید

به قسمت برش گردن مرغ دقت کنید، اگر ملتهب و برجسته نیست یعنی مرغ قبل از ذبح شدن مرده بوده است. پس بهتر است آن را نخرید چون از سلامت کامل آن اطلاعی ندارید.

شرایط سطح بافت

اگر سطح بافت مرغ لزج و چسبنده است نباید آن را خریداری کنید. مرغ تازه به هیچ وجه به دست نمی چسبد و مایعات لزج روی آن وجود ندارد. پس اگر با دست زدن به روی مرغ مایعات لزج به دست شما چسبید باید بدانید که آن مرغ فاسد است.

شرایط بسته بندی

اگر در بسته مرغ مایعات اضافی جمع شده است از خرید آن خودداری کنید. این مایعات یا به علت آبی است که قبل از بسته بندی به بافت مرغ وارد شده یا به علت آغاز فرآیند فساد مرغ است.

مرور کلی

در این مطلب نحوه تشخیص مرغ سالم از فاسد و بعلاوه نکات لازم برای خرید مرغ سالم را به شما آموزش دادیم. به خاطر داشتن همین چند نکته ساده در زمان خرید می تواند به شما این اطمینان را بدهد که برترین و سالم ترین مرغ و تخم مرغ را از بازار می خرید.

منابع: smartchicken, cimeatbook

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 تیر 1402 بروزرسانی: 13 تیر 1402 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 1096

به "همه نکاتی که برای خرید مرغ سالم و تازه باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه نکاتی که برای خرید مرغ سالم و تازه باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید