نون خ 4 به نوروز 1401 می رسد؟

به گزارش وبلاگ راضانی، تهران (پانا)- علی صالحی با ذکر خاطراتی از سریال نون.خ، درباره دلایل ادامه دار شدن سریال ها توضیحاتی را ارائه داد.

نون خ 4 به نوروز 1401 می رسد؟

به گزارش ایسنا، سیدعلی صالحی، بازیگر سریالنون خ 3 که مهمان برنامه سریالیست بود، درباره اینکه صندلی کدام یک از فصل های این سریال را بالاتر می داند، گفت: از دیدگاه نقشی که بازی کردم بخواهم بگویم در فصل سوم این کاراکتر قوام پیدا کرد و یکی از نقش های محوری شد که در نون خ 1 اصلا چنین جهتی را از سوی نویسنده و کل کار برایش متصور نشده بودند. در ابتدا اصلا نمی دانستیم قرار است فصل دوم و سوم داشته باشد.

او اضافه نمود: اما من خودم فضای نون خ1 را بیشتر دوست دارم. آغاز و ناپخته بودن و به لحاظ قصه نو بودنش را دوست دارم. استارتش را بیشتر دوست داشتم.

این بازیگر در ادامه درباره علت استقبال زیاد مردم از این سریال گفت: مردم کار طنز را دوست دارند. در گذشته هم کارهایی بود که به صورت فصل به فصل ساخته شد و مردم دوست داشتند؛ زیرآسمان شهر و مرکز که راه را برای فصل های بیشتر باز کرد. در نون خ برای اولین بار به اقلیم کردستان پرداخته شده بود و از نظر فضا، لباس و نوع زبانی که دارند مجذوب نماینده بود.

وی ادامه داد: برای اینکه همه مردم متوجه دیالوگ ها شوند از لهجه استفاده نموده بودیم. البته نقش من که اصلا کُرد نبود. سریالی بود که شوخی محور بود. محور قصه ما یک جاهایی براساس یک قصه خاص، داستانی نبود اما لحظات شیرینی داشت. براساس اتفاق هایی که می افتاد کمدی موقعیت بود و در واقع موقعیت محور بود. به همین علت برای مردم مجذوب نماینده بود.

صالحی تاکید نمود: کاراکترها شیرین بود. هر کدام از نقش ها برای خودش شیرینی خاصی داشت. تک تک کاراکترها وجود داشتند. اینطور نبود که دو یا سه نقش دیده گردد؛ همه حضور داشتند و دیده شدند. در عین حال مفید و شیرین بودند و مردم با آنها همذات پنداری می کردند. کاراکتر خود من در نون خ 3 به اسم آدمی بدشانس معرفی گردید. خیلی ها می گفتند آقا ما در زندگی مان پسرخاله ای داریم یا مثلا برادری داریم که اینطور است. سریال ما از فردا شب ساعت 21 از شبکه آی فیلم بازپخش می گردد.

کیفیت کار سبب ادامه دار شدن سریالهاست

وی بعلاوه درباره اینکه چه اتفاقی رخ می دهد که سریالی در فصل های مختلف ساخته می گردد، اعلام کرد: مهم ترین علت، بازخوردی است که از مردم گرفته می گردد. وقتی مردم مجموعه ای را دوست دارند پیگیر ساخت فصل نوش هستند. الان هم از ما می پرسند نون خ 4 ساخته می گردد؟ ساخت فصل چهارم این سریال به سال جاری نمی رسد. بناست اگر همه چیز درست پیش برود برای نوروز 1402 ساخته گردد. کیفیت کار از دلایل دیگر است. وقتی کیفیت کار خوب باشد مورد پسند مردم قرار می گیرد. مردم ولی نعمت ما هستند و ما برای مردم کار می کنیم. اصل کار هم بر این است که مردم بپسندند.

این بازیگر ادامه داد: در درجه بعد رضایت مدیران و کسانی که در راس کار هستند از فراوری و شرایط اقتصادی کار مهم است. این باعث می گردد برای ساخت دوباره کار راغب باشند. وقتی مثلا سریال مرکز و نون خ جواب داده، همه چیز اوکی است و ثابت شده باز هم فصل های دیگر سریال ساخته می گردد. البته در آینده خیلی برای کارگردان و نویسنده مجموعه مسئولیت سنگینی در پی دارد. باید هم پیروزیت فصل های پیشین را حفظ کنی و هم اتفاقات نو و ماجراهای نو و مجذوب نماینده را رقم بزنی.

حذف سه قسمت از نون خ2 خیلی به کارمان لطمه زد

او تاکید نمود: به نظرم جهت سریال نون خ پیروز بوده است و در فصل های بعد رو به پیشرفت بوده است. الان نمی توانم بگویم بعد از اینکه سریال ساخته شد چه اتفاقی افتاد که قصه ما دچار تغییر شد. در فصل سوم سریال بعد از تصویب فیلمنامه، کار ساخته و به دلایل خاصی یکی از شخصیت های ما کلا عوض شد. قسمت اول با گم شدن من آغاز شد. در نون خ 2 به خاطر کرونا قصه را متوقف کردیم و اصلا ادامه پیدا نکرد. سریال قرار بود ماه رمضان و با قسمت های بیشتر پخش گردد اما به ناچار در 17 قسمت تمام شد و بعد با 3 قسمت سانسور تنها 14 قسمت پخش شد! حذف این سه قسمت خیلی به کار لطمه زد.

صالحی یادآور شد: به هر حال سلیقه مخاطب برای ما قابل احترام است. کوشش کردیم مردم قصه ای را ببینند که نکات طنز داشته باشد. جزو معدود سریال های طنزی بودیم که به بحث فلامینگوها، مصرف بهینه آب، حمایت از حیوانات و حوزه محیط زیست پرداختیم. در عین اینکه کارمان طنز بود و وظیفه خنداندن مردم را داشتیم به همه مسائلی که دغدغه جامعه بود از جمله کرونا پرداختیم.

ممیزی ها باعث می گردد جهت قصه از دست ما خارج گردد

بازیگر سریال های قرارگاه مسکونی و مدینه در ادامه اعلام کرد: در کارهای طنز اتفاقی می افتد که همزمان با نگارش فیلمنامه کار ساخته می گردد. ما با 5 قسمت از فیلمنامه آغاز کردیم. شما خودتان در این سازمان کار می کنید. همزمان با نگارش اثر یک سری اتفاقاتی می افتد که از دست نویسنده و کارگردان خارج است. اگر قرار باشد براساس آنها کار گردد هیچ وقت این ماجراها پیش نمی آید. یکسری ممیزی ها باعث می گردد جهت قصه از دست ما خارج گردد.

طی 7 ماه فیلمبرداری هیچ ابتلایی به کرونا نداشتیم

او درباره انتقادها به تصاویری از سریال که ماسک ها زیرچانه بازیگران بود، شرح داد: اگر در کار کلا ماسک می زدیم و دیالوگ می گفتیم اصلا مردم متوجه نمی شدند. کلا این ماسک ها را زده بودیم به محض اینکه حرکت می دادند می زدیم زیرچانه و به محض اینکه کات می دادند ماسک را بالا می زدیم. ما در 7 ماه فرایند فیلمبرداری یک نفر مبتلا هم نداشتیم. پزشک داشتیم و علتش این بود.

حذف حمیدرضا آذرنگ و علی صادقی در فصل سوم لطمه ای به کار نزد

صالحی اظهار کرد: در سریال هایی که به صورت فصل به فصل ساخته می شوند حفظ بازیگران هم خیلی مهم است. در فصل سوم حمیدرضا آذرنگ، علی صادقی و یا خیلی های دیگر را به دلایل مختلفی نداشتیم و این نبودن ها در همه کارها معمولا به کار لطمه می زند. امادر این سریال اینطور نبود. اینقدر سعید آقاخانی به طنز اشراف و شناخت دارد و خودش هم در نوشتن دستی برآتش دارد و البته اینقدر امیر وفایی مسلط به کار بود که به نظرم لطمه ای به کار نخورد. این خیلی سخت است.

سعید آقاخانی نگذاشت زور بزنیم تا مخاطب را بخندانیم

بازیگر نقشفریبرز در سریال نون خ گفت: ما به زعم خودمان در این کار به اسم بازیگر هیچ اضافه کاری نکردیم. این مدیریت سعید آقاخانی بود که ما زور نزنیم تا مردم را بخوانیم. من خودم اصلا بازیگر شیرینی نیستم. بدون تعارف مثل بچه های دیگر مثل علی صادقی و مهران غفوریان و محسن تنابنده و یا خود سعیدآقا خانی نیستم. حرف که می زنند تو می خندی. کمدی موقعیت یا همان شوخی محوری باعث شد مردم خیلی با این نقش ارتباط برقرار نمایند و خیلی ها به من بگویند شما چقدر شیرین هستی.

ماجرای پوشیدن لباس غواصی برای ضبط سکانس معدن

او توضیح داد: ما کارشناس نیستیم و به اسم بازیگر در این برنامه حضور پیدا نموده ایم. اما از حق نگذریم از سعید آقاخانی و امیر وفایی گفتیم گروه تهیه و فراوری ما و در راسشان آقای فرجی و آقای غضنفری بسیار زحمت کشیدند. هیچ گونه کم و کسری به لحاظ پروتکل های بهداشتی نداشتیم. سر صحنه پزشک و امکانات داشتیم. همه چیز بود. در صحنه های معدن، یک شب در سکانسی که آب باز می شد سه تانکر آب روی سر من خالی شد. در ساعت 10 شب آن تاریخ خیلی سخت بود. اما لباس غواصی به ما پوشاندند و از ما محافظت کردند که شکر خدا دچار مشکل و بیماری نشدیم. گروه بازیگران کرد ما که چهره نبودند اما در شهرهای خودشان بازیگران تئاتر بودند بسیار دوست داشتنی بودند. بازی در کنار اینها برای من تجربه شیرینی بود و مثل یک خانواده بودیم و دلم برایشان تنگ شده است.

هر شوخی را توهین تلقی نکنیم

صالحی اعلام کرد: نسبت به سیروس میمنت حسادتی دارم. او درکارهایی که رضا عطاران ساخت حضور داشت و من نداشته ام. فکر می کنم در دایره ساختن سریال های طنز یکی از کارهایی که باید به آن پرداخته گردد این است که آستانه تحملمان را بالا ببریم. با هر ارگان یا سازمانی شوخی می گردد همه چیز را توهین تلقی ننمایند. آستانه تحمل اگر در این زمینه بالا برود گستردگی در حوزه کار طنز فراهم می گردد.

او در انتها گفت: با سریال های مرکز و نون خ ساختار شکنی شد. قبلا هم کارهایی با لهجه های یزدی، اصفهانی یا شاقتصادی ساخته شده است. هر چیزی را توهین تلقی نکنیم. ما هم برای این خاک و ریشه هستیم و هرکدام به گوشه ای از این اقلیم تعلق داریم. قصدمان راضی کردن مردم بدون توهین است.

سریالیست به تهیه نمایندگی محمد باریکانی و مجتبی فرجی و با اجرای پدرام کریمی کاری است از گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک که پنجشنبه ها ساعت 23:15 از شبکه یک پخش می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 665

به "نون خ 4 به نوروز 1401 می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نون خ 4 به نوروز 1401 می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید