مقاله: موزه بقایای جنگ هوشی مین (ویتنام)

به گزارش وبلاگ راضانی، تنها چند ماه بعد از سقوط سایگون در سال 1975، دولت ویتنام محوطه نمایشگاهی جنایت های امریکا و دولت دست نشانده اش را راه اندازی کرد. این موزه حاوی محتوای پروپاگاندایی بود که چهره دهشتناک جنگ را با یک آرایش غلیظ سیاسی به نمایش می گذاشت. بی رحمی و قساوت سربازان آمریکایی (هم واقعی و هم اغراق شده) اصلی ترین پیام این موزه بود. وقتی در دهه 90 روابط امریکا و ویتنام به حالت عادی برگشت، نام این موزه به مجموعه نمایشگاهی جنایات جنگی تغییر پیدا کرد. البته در نهایت نام موزه به موزه بقایای جنگ ویتنام تغییر داده شد؛ نامی که تا همین امروز روی این موزه ماندگار بوده است.

مقاله: موزه بقایای جنگ هوشی مین (ویتنام)

اولین چیزهایی که در زمان بازدید از موزه بقایای جنگ در تور ویتنام توجه تان را به سمت خودشان جلب می کنند، جنگ افزارهای واقعی و اصلی بزرگی هستند که در محوطه بیرونی موزه قرار داده شده اند. در روزهای آخر جنگ، همانطور که نیروهای نظامی شمالی به سمت جنوب پیشروی می کردند، نیروهای ARVN (ارتش جنوب) دسته دسته فرار می کردند و تجهیزات نظامی امریکایی (به ارزش میلیاردها دلار) که در اختیارشان قرار داده شده بود را رها می کردند. با وجود این همه جنگ افزارهای تقریبا دست نخورده به اضافه آن چه که آمریکایی ها از خود به جای گذاشتند (زمانی که سایگون بالاخره سقوط کرد)، دولت مستقر در هانوی تعداد زیادی قطعه برای انتخاب کردن و به نمایش گذاشتن در اختیار داشت.

راحت ترین وسیله برای رسیدن به موزه بقایای جنگ هوشی مین تاکسی است. تاکسی ها در تمام مناطق توریستی شهر به وفور یافت می شوند. کرایه تاکسی از منطقه یک تا محل موزه بیشتر از 50 هزار دانگ نخواهد بود.

منبع مقاله: موزه بقایای جنگ هوشی مین (ویتنام)

انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 771

به "مقاله: موزه بقایای جنگ هوشی مین (ویتنام)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: موزه بقایای جنگ هوشی مین (ویتنام)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید