غذا خوردن برای آرامش و تسکین درد

به گزارش وبلاگ راضانی، گاهی اوغات انسان ها برای کاهش استرس و اضطراب به سراغ غذا و تنقلات و شیرینی جات می فرایند و گاهی حتی بدون آنکه گرسنه باشند غذای زیادی می خورند یا خرده خواری می نمایند که نتیجه آن چاق و چاق تر شدن است. اگر شما از این دسته افراد هستید، بهتر است راه دیگری برای آرامش پیدا کنید که با سلامتی شما مغایرت نداشته باشد. دفعه بعد

غذا خوردن برای آرامش و تسکین درد

غذا خوردن برای آرامش و تسکین درد

آیا شما برای به دست آوردن آرامش به غذا خوردن روی می آورید ؟

گاهی اوغات انسان ها برای کاهش استرس و اضطراب به سراغ غذا و تنقلات و شیرینی جات می فرایند و گاهی حتی بدون آنکه گرسنه باشند غذای زیادی می خورند یا خرده خواری می نمایند که نتیجه آن چاق و چاق تر شدن است. اگر شما از این دسته افراد هستید، بهتر است راه دیگری برای آرامش پیدا کنید که با سلامتی شما مغایرت نداشته باشد. دفعه بعد که بدون احساس گرسنگی به سراغ غذا می روید، از خود بپرسید چرا من این راه را برای تسکین خاطر انتخاب نموده ام؟ آیا راه دیگری وجود ندارد ؟

به اسم مثال :

اگر نگران هستید، نگرانی خود را با دیگران تقسیم کنید، درد دل و مشورت نمایید، راهی برای برطرف آن پیدا کنید، نه اینکه نگرانی ها را در خودتان بریزید .

اگر غمگین هستید، کاری بکنید که شاد شوید. همه به دوستان و سرگرمی احتیاج دارند، مطالعه، پیاده روی، صحبت با دوستان، گوش دادن به موسیقی، نقاشی و کارهای دستی و خلاصه هر کاری که موجب شادی شما گردد مفید است. قطعا کاری وجود دارد که از انجام آن لذت می برید.

اگر رژیم دارید و از رژیم گرفتن خسته شده اید، علت آن را پیدا کنید تا مشکل حل گردد. شاید لازم باشد با پزشک یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید، علت خستگی شما هر چه باشد آن را حل کنید. وقت خودتان را برای پیدا کردن آرامش در ظرف شیرینی و پاکت چیپس و یخچال تلف نکنید، اینها برایتان سودی ندارند و فقط شما را چاق تر می نمایند.

در عوض برنامه ای برای خود بریزید و به حل مسائل اقدام کنید و شادی خود را افزایش دهید .

منبع: دنیای تغذیه 97

منبع: راسخون
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 640

به "غذا خوردن برای آرامش و تسکین درد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذا خوردن برای آرامش و تسکین درد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید