سینماحقیقت چهاردهم آنلاین برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ راضانی، در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، اعضای شورا بر ضرورت برگزاری این رویداد حتی در قالب پلت فرم های آنلاین تاکید کردند.

سینماحقیقت چهاردهم آنلاین برگزار می گردد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت که عصر 28 مرداد 99 در سازمان سینمایی برگزار گردید، اعضای شورا بر ضرورت برگزاری این رویداد مهم سینمای مستند ایران، حتی در قالب پلت فرم های آنلاین تاکید کردند.

احمد ضابطی جهرمی استاد دانشگاه، مستندساز، مؤلف و مترجم، محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز گسترش، مهدی مسعودشاهی مدیر فرهنگی و عضو هیات اُمنای مرکز گسترش، اُرد عطارپور تهیه کننده و مستندساز باسابقه سینما، مرتضی رزاق کریمی قائم مقام مرکز گسترش، محمد صوفی نماینده انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند، آزاده بی زارگیتی نماینده انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند و محسن یزدی مدیر شبکه مستند سیما اعضای شورای سیاستگذاری چهاردهمین دوره جشنواره سینماحقیقت هستند که این افراد به انتخاب و معرفی حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی منصوب شده اند. انتظامی هم رییس این شورای سیاستگذاری است.

در نخستین جلسه این شورا، شیوه برگزاری چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت با توجه به شیوع بیماری کرونا مورد آنالیز نهاده شد. پس از طرح مباحثی درباره برگزاری جشنواره به صورت آنلاین یا حضوری و یا حتی عدم برگزاری آن، اعضا با توجه به اهمیت و تاثیر جشنواره سینماحقیقت، بر ضرورت برگزاری این جشنواره حتی در قالب پلت فرم های آنلاین تاکید کردند.

در این نشست، دبیر جشنواره سینماحقیقت درباره تحقیقات گسترده ای که در مورد برگزاری آنلاین جشنواره های بین المللی نظیر هات داکس کانادا، ویزیون دورئل سوئیس و… صورت گرفته است سخن گفت و اعضای شورا ضمن بیان مزایا و مسائل برگزاری آنلاین سینماحقیقت، پیشنهاداتی همچون مرور آثار برتر دوره های قبل در قالب جشنواره جشنواره ها و اختصاص بخش رقابتی به فیلم های فراوری شده با موضوع کرونا را مطرح کردند.

همچنین اعضای شورا بر ایجاد زیرساخت های لازم جهت رعایت قانون حق انتشار در صورت اکران آنلاین فیلم های بخش مسابقه و توجه بیشتر به برپایی کارگاه های آنلاین و بزرگداشت ها تاکید کردند. ارائه راه حل هایی برای ایجاد فضای مصاحبه درباره فیلم ها و امکان تبادل اطلاعات و آرا از موضوعات دیگری بود که در این جلسه مطرح شد.

در سرانجام تصمیم گیری نهایی درباره بخش های مختلف جشنواره و چگونگی برگزاری آنلاین سینماحقیقت به جلسه آینده این شورا موکول شد.

در این جلسه و به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی در جلسات جمعی، احمد ضابطی جهرمی و مرتضی رزاق کریمی غایب بودند. محمدرضا بهشتی منفرد مدیر اجرایی و شهنام صفاجو مدیر روابط عمومی جشنواره سینماحقیقت هم از دیگر حضار این نشست بودند که در سالن کنفرانس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 24

به "سینماحقیقت چهاردهم آنلاین برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینماحقیقت چهاردهم آنلاین برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید