رونمایی از دو کتاب پرخو و علو در پاتوق کتاب اصفهان

به گزارش وبلاگ راضانی، به گزارش خبرنگار خبرنگاران ایبنا در اصفهان، واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان اصفهان با همکاری روایت خانه، برنامه رونمایی کتاب و امضای دو کتاب پرخو و علو را برگزار می نماید.

رونمایی از دو کتاب پرخو و علو در پاتوق کتاب اصفهان

کتاب پرخو اثر شبنم غفاری حسینی و کتاب علو اثر محمدرضا آریان فر است که در ساعت 18 روز سه شنبه 18 آبان 1400 در سالن سعدی حوزه هنری استان اصفهان واقع در خیابان استانداری، گذرسعدی، عمارت تاریخی سعدی رونمایی می گردد.

پرخو در لغت نامه دهخدا به معنای هرس و بریدن شاخه های زیادی درختان است. شبنم غفاری حسینی در رمان پرخو، داستانی از مبارزه، و گره خوردن علم و ثروت در روزگار امروز ما را نوشته است. داستان پرخو، داستان زنی است که مشغول آزمایش ها و پژوهش های علمی است. در میانه راه به نتیجه باورناپذیری دست پیدا می نماید. نتیجه ای که تمام زندگی اش را تحت تاثیر قرار می دهد و او را بر سر دوراهی های سخت انتخاب قرار می دهد.

کتاب علو آمیزه ای از خاطرات و مشاهدات محمدرضا آریان فر از زمان آغاز جنگ است، تا زمانی که به جبر از (خرمشهر) شهری که هنوز دوستش دارد، کوچید . اتّفاقات این رمان در بخش شرقی شهر رخ می دهد. آدم ها حقیقی و بچّه های محل هستند و مکان ها همه گوشه ای از منطقۀ کوت شیخ می باشد. پایداری، تحمّل بمب ها و گلوله ها، کاستی ها و فشارهای روحی و روانی، در کنار داستانک های مختلف، گوشه ای از فاجعه ای است که جز مرگ و ویرانی، نمودی نداشته است.

دو کتاب پرخو و علو در برنامه پاتوق کتاب اصفهان در ساعت 18 روزسه شنبه 18 آبان در سالن سعدی حوزه هنری اصفهان رونمایی می شوند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 712

به "رونمایی از دو کتاب پرخو و علو در پاتوق کتاب اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از دو کتاب پرخو و علو در پاتوق کتاب اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید