دانش بنیان ها در صف خدمت ، نقشه برداری با استفاده از ظرفیت های علمی کارآمدتر گردد

به گزارش وبلاگ راضانی، به یاری معاونت علمی و فناوری و با توان شرکت های دانش بنیان حوزه ژئوماتیک به احتیاج های فناورانه سازمان نقشه برداری کشور پاسخ داده می گردد.

دانش بنیان ها در صف خدمت ، نقشه برداری با استفاده از ظرفیت های علمی کارآمدتر گردد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، سازمان نقشه برداری کشور یکی از دستگاه های اجرایی و متولی در حوزه فراوری نقشه و اطلاعات مکان محور در کشور به شمار می رود که با انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همکاری خود را با ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با موضوع گروه ژئوماتیک شروع نموده است.

بر اساس این تفاهم نامه همکاری، احتیاج های فناورانه و گلوگاهی این سازمان شناسایی و اولویت بندی و به شرکت های دانش بنیان حوزه ژئوماتیک ارائه شد تا پاسخی علمی و فناورانه به این احتیاج ها ارائه گردد.

از جمله احتیاج های شناسایی شده در این حوزه می توان به طراحی و ساخت دوربین رقومی زنیت، طراحی و ساخت دوربین رقومی عکسبرداری هوایی و طراحی و ساخت بخش ذخیره ساز دوربین UltraCam-D، طراحی و ساخت اسکنر متریک اشاره نمود.

همچنین طراحی و پیاده سازی سامانه یکپارچه و تحت شبکه به هنگام رسانی برخط نقشه های 1:25000، طراحی و توسعه سامانه GNSS بومی، طراحی و ساخت شتاب سنج اتمی، طراحی و ساخت پیش نشانگر زلزله با استفاده از مشاهدات ثقل سنجی و ساخت ذخیره ساز برای ذخیره تصاویر رقومی ناشی از اسکن عکس های آنالوگ از دیگر احتیاج های فناورانه شناسایی شده در این حوزه است.

بعضی از این احتیاج های فناورانه شناسایی شده و موافقت نامه همکاری سه جانیه به زودی منعقد می گردد و در مورد سایر احتیاج ها نیز فراخوان عمومی با همکاری سازمان نقشه برداری کشور صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 460

به "دانش بنیان ها در صف خدمت ، نقشه برداری با استفاده از ظرفیت های علمی کارآمدتر گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش بنیان ها در صف خدمت ، نقشه برداری با استفاده از ظرفیت های علمی کارآمدتر گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید