تعقیب یک پلنگ برای شکار مار پیتون خوش شانس

به گزارش وبلاگ راضانی، یکی از برترین مکان های آفریقا برای تماشا حیوانات وحشی، پارک ملی کروگر به مساحت حدود پنج میلیون هکتار است که تقریباً در 260 مایلی شمال شرقی ژوهانسبورگ واقع شده است. وقتی بازدیدکنندگان وارد پارک ملی کروگرمی شوند هرگز نمی دانند در طول اقامت خود چه چیزی را خواهند دید.

تعقیب یک پلنگ برای شکار مار پیتون خوش شانس

به گزارش فرادید، بسیاری از مردم برای تماشا حیوانات وحشی مانند شیر، اسب آبی و کروکودیل به صورت حضوری به آنجا می آیند! هر حیوانی در طبیعت قربانی یکی از شکارچیانی است که در آنجا زندگی می نمایند.

بدون شک در پارک ملی کروگر تا حد امکان با حیات وحش روبرو خواهید شد و این دقیقاً همان چیزی است که برای یک خانواده رخ داده است. صحنه رویارویی پلنگ با مار پیتون!

خانواده کمبل-هریس اتفاقی را تجربه کردند که یک بار در زندگی رخ داد که منجر به تصاویری کاملاً شگفت انگیز شد. میشل و آنتون کمپبل هریس در حال سرگرمی در تعطیلات خود در پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی بودند. یک مار پیتون در حالی که به نظر می رسید در پی غذا است به وسیله این دو مشاهده شد.

بزرگترین مارهای دنیا مارهای پیتون هستند. این مارهای بزرگ و غیر سمی می توانند از 7 اونس تا 250 پوند وزن داشته باشند. علاوه بر این، آنها می توانند تا 33 فوت رشد نمایند.این گردشگران خوش شانس سپس پلنگی را تماشاد که این موجود غول پیکر خونسرد را تعقیب می کرد. میشل به این فکر می نماید که بعد از آن چه اتفاقی می افتد زیرا گربه بزرگ در کنار مار می نشیند و کنجکاو به نظر می رسد.

بزرگترین مارهای دنیا مارهای پیتون هستند. این مارهای بزرگ و غیر سمی می توانند از 7 اونس تا 250 پوند وزن داشته باشند. علاوه بر این، آنها می توانند تا 33 فوت رشد نمایند.پلنگ ها کوچکترین گربه های بزرگ هستند، اما این بدان معنا نیست که آنها موجودات فوق العاده قدرتمندی نیستند. وزن نرهای این گونه معمولاً بین 80 تا 165 پوند است در حالی که ماده پلنگ معمولاً 46 تا 132 پوند وزن دارد.

مبارزه برای بقا

گربه با فرض اینکه دست بالا را دارد، به سرعت حرکت می نماید تا از تپه بالا برود و با مار رو در رو مقابله کند. مار آغاز به فرار می نماید زیرا می داند هر لحظه ممکن است دعوا آغاز گردد.درست قبل از گرفتن مار پیتون، گربه آغاز به ایجاد صدا می نماید. پلنگ مار نگون بخت را از میان چشم انداز می کشد در حالی که او را از گردن گرفته و در نهایت رها می نماید. طولی نمی کشد که مبارزه به دور دوم می رود، اگرچه ما نمی دانیم که چرا پلنگ مبارزه را متوقف کرد.

آنتون کمپبل-هریس در خصوص این ویدیو نظر می دهد و به بینندگان اطلاعات بیشتری می دهد. او می گوید: بعد از اینکه ویدیو را گرفتیم، مدتی در کنار پلنگ ماندیم.مار در آب بود و پلنگ از جسارت زیاد مار ناراضی به نظر می رسید. ما رفتیم و حدود دو ساعت بعد برگشتیم. پلنگ کنار درختی بود و چیزی می خورد که بخشی از آن را رها کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 شهریور 1402 بروزرسانی: 7 شهریور 1402 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 1115

به "تعقیب یک پلنگ برای شکار مار پیتون خوش شانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعقیب یک پلنگ برای شکار مار پیتون خوش شانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید