اینترنت فضایی در اختیار امدادگران آمریکا

به گزارش وبلاگ راضانی، در حال حاضر حدود 800 ماهواره استارلینک در مدار پایین زمین وجود دارند و برنامه اسپیس اکس این است که شمار این ماهواره ها را طی سال های آینده به ده هزار برساند.

اینترنت فضایی در اختیار امدادگران آمریکا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

تصویر ناسا از روی ماهواره استارلینک پس از برخاستن از زمین

امدادگران حوادث مترقبه در آمریکا یکی از اولین کاربران پروژه اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک [کارآفرین شهیر آمریکایی]موسوم به استارلینک هستند که با استفاده از مجموعه ای از ماهواره ها در فضا، اینترنت پرسرعت برای کاربران روی زمین فراهم می نماید.

در شهر مالدن در ایالت واشینگتن، جایی که اوایل ماه جاری، 80 درصد خانه ها و ساختمان ها به واسطه آتش سوزی تخریب شد، سازمان حوادث مترقبه این ایالت با استفاده از اینترنت فضایی استارلینک شرکت اسپیس اکس یک ایستگاه اینترنت وای فای عمومی رایگان راه اندازی نموده است.

این سازمان دوشنبه گذشته در توییتر خود نوشت: در حالی که امدادگران مشغول یاری به ساکنان شهر مالدن برای به بازسازی آثار آتش سوزی ها هستند، برخورداری از پشتیبانی خدمات اینترنتی استارلینک شرکت اسپیس اکس مایه خوشحالی است.

ماسک پاسخ داد: خوشحالم که اسپیس اکس می تواند یاری کند! برای ما یاری به امدادگران و مکان های فاقد اتصال اینترنت حائز اولویت است. مدیرعامل اسپیس اکس همچنین جزئیاتی را در خصوص برنامه های آینده استارلینک فاش کرد و از قصدش برای ورود این شرکت خصوصی فضایی به بورس سخن گفت.

وی در توییتی نوشت: ما احتمالاً بعد از چند سال که استارلینک یک جریان درآمدی کم نوسان و قابل پیش بینی داشته باشد، آن را وارد بورس خواهیم کرد. بازار بورس جریان نقدی نامنظم را دوست ندارد. هاها. من هوادار عظیم سرمایه گذاران خرد هستم. اطمینان می دهم که آن ها در اولویت باشند. می توانید سر این قول از من طلبکار باشید.

در حال حاضر حدود 800 ماهواره استارلینک در مدار پایین زمین وجود دارند و برنامه اسپیس اکس این است که شمار این ماهواره ها را طی سال های آینده به ده هزار برساند.

در حال حاضر، استارلینک به دلیل محدودیت تعداد ماهواره های در حال کار، فقط بخشی از عرض شمالی زمین را تحت پوشش دارد، و قرار است قبل از انتها امسال میلادی در شمال آمریکا و کانادا ارائه خدمات را به مشتریان شروع کند.

سازمان حوادث مترقبه ایالت واشینگتن در پاسخ به پرسشی درباره کیفیت اتصال اینترنت استارلینک آن را خیلی خوب توصیف کرد.

به گفته این سازمان: این تجهیزاتی است که ما به طور قطع می توانیم در صورت بروز بلایای عظیم تر حتی از آن بهره برداری کنیم. اسپیس اکس این تجهیزات را جهت راه اندازی مرکز اینترنت وای فای به صورت رایگان در اختیار امدادگران ایالت واشینگتن قرار داده است.

شبکه اینترنت استارلینک بنا دارد پوشش اینترنتی خود را به بیش از 99 درصد از کل مناطق مسکونی کره زمین توسعه دهد. این موضوعی است که در جامعه اخترشناسان بحث برانگیز بوده است. ماه گذشته، صد ها اخترشناس هشدار دادند که حضور هزاران ماهواره در مدار پایین زمین اثر منفی عظیمی در توانایی برای انجام مشاهدات فضایی خواهد داشت و از این رهگذر می تواند مانع پیشرفت علمی گردد.

اسپیس اکس هم اکنون در حال همکاری با انجمن نجوم آمریکا و رصدخانه های مختلف است تا راهی برای کاهش اثر ماهواره ها بر مشاهدات فضایی بیابد. از جمله راه چاره های در حال آنالیز عبارت است از رنگ آمیزی ماهواره ها با رنگ سیاه و تغییر زاویه دادن صفحات خورشیدی برای جلوگیری از انعکاس نور خورشید.

منبع:ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 79

به "اینترنت فضایی در اختیار امدادگران آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت فضایی در اختیار امدادگران آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید