تور روسیه: اولین گشت دریایی مشترک روسیه و چین در اقیانوس آرام

به گزارش وبلاگ راضانی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزارت دفاع روسیه امروز شنبه خاطرنشان کرد که کشتی های جنگی این کشور و چین اولین گشت زنی مشترک دریایی خود را در بخش غربی اقیانوس آرام از 17 تا 23 اکتبر (25 مهر تا اول آبان) برگزار کردند.

تور روسیه: اولین گشت دریایی مشترک روسیه و چین در اقیانوس آرام

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

طبق بیانیه وزارت دفاع روسیه، این کشتی ها به عنوان بخشی از این گشت، دریای ژاپن را طی نموده و مانور تاکتیکی مشترکی را انجام داده اند.

وزارت دفاع روسیه در این رابطه خاطرنشان کرد: برای اولین بار به عنوان بخشی از این گشت دریایی، گروه کشتی ها از تنگه سوگارو عبور کردند.

تنگه مذکور بین جزیره هونشو و هوکایدو در شمال ژاپن قرار گرفته است و جزء آب های بین المللی محسوب می گردد.

وزارت خانه مذکور اضافه کرد: اهداف این گشت زنی ها، نشان دادن پرچم های روسیه و چین، حفظ صلح و ثبات در منطقه آسیا-اقیانوسیه و سرپرستی و حفاظت از موضوعات مرتبط با فعالیت های مالی دریایی دو کشور بود.

روسیه با تعداد 10 فروند کشتی از ناوگان اقیانوس آرام این کشور و چین با تعداد پنج فروند کشتی در این گشت زنی دریایی شرکت کردند.

پیشتر نیز وزارت دفاع روسیه اعلام نموده بود که روسیه و چین رزمایش سه روزه دریایی مشترک شان تحت عنوان تعامل دریایی 2021 در دریای ژاپن را به اتمام رساندند.

طبق اعلام این وزارت خانه، رزمایش مذکور از 14 اکتبر (22 مهر) شروع شده بود. کشتی های جنگی دو کشور در محدوده هایی از دریا، به عنوان بخشی از مراحل عملیاتی، ماموریت های دفاعی در برابر مین های دریایی را با آتش توپخانه تمرین کردند.

همزمان با افزایش تحرکات نظامی آمریکا در منطقه ایندوپاسیفیک برای به چالش کشیدن قدرت چین و روسیه، این دو کشور در صدد مقابله با تهدیدهای واشنگتن در این ناحیه از زمین که شاید بتوان آن را از نظر ژئوپلیتیک و راهبردی، مهم ترین منطقه جهان یاد کرد، برآمده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 689

به "تور روسیه: اولین گشت دریایی مشترک روسیه و چین در اقیانوس آرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: اولین گشت دریایی مشترک روسیه و چین در اقیانوس آرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید