اعتراض فدراسیون فوتبال ایران به حذف تیم ملی فوتبال ساحلی از جام جهانی روسیه

به گزارش وبلاگ راضانی، فدراسیون فوتبال ایران اعتراض خود را نسبت به حذف تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان از جام جهانی روسیه با تصمیم خلاف مصوبات AFC به این کنفدراسیون اعلام نمود.

اعتراض فدراسیون فوتبال ایران به حذف تیم ملی فوتبال ساحلی از جام جهانی روسیه

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، پس از دو بار به تعویق افتادن و در نهایت لغو شدن مسابقات جام ملت های فوتبال ساحلی آسیا، مقرر شد کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به لغو مسابقات قهرمانی قاره، رأساً درباره انتخاب تیم های صعود کننده به جام جهانی تصمیم بگیرد.

بر همین اساس کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی AFC، در مورد نحوه صعود تیم ها به جام جهانی تصمیم گیری نموده و شرط ذیل را تائید و در کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا به تصویب رساند.

- برمبنای مشخص شده امتیاز تیم ها از سه دوره آخر رتبه بندی مسابقات قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا در سال های 2015، 2017 و 2019 محاسبه می گردد.

بر اساس اعلام قبلی دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا به اعضا کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی AFC، امتیازات در پیوست شماره یک به توضیح زیر است:

در هر دوره به تیم قهرمان 100 امتیاز، تیم نایب قهرمان 90 امتیاز، تیم سوم 80 امتیاز، تیم چهارم 70 امتیاز، تیم پنجم 60 امتیاز، تیم ششم 50 امتیاز، تیم هفتم 40 امتیاز و تیم هشتم 30 امتیاز تعلق می گیرد.

با توجه به پیوست شماره 2، عمان در سال 2015 با قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا 100 امتیاز، ژاپن برای نایب قهرمانی 90 امتیاز، ایران برای مقام سومی 80 امتیاز و امارات برای مقام پنجمی 60 امتیاز کسب کردند.

هم چنین بر اساس پیوست شماره 3، تیم ملی فوتبال ساحلی جمهوری اسلامی ایران در سال 2017 با قهرمانی در رقابت ها 100 امتیاز، امارات به عنوان نایب قهرمان 90 امتیاز، ژاپن با کسب صندلی سومی 80 امتیاز کسب کردند. تیم ملی فوتبال ساحلی عمان اما با کسب مقام هفتم، 40 امتیاز از این رقابت ها به دست آورد.

در سال 2019 و بر اساس پیوست شماره 4، ژاپن با قهرمانی آن سال 100 امتیاز، امارات با نایب قهرمانی 90 امتیاز، عمان با کسب مقام سومی 80 امتیاز و ایران با کسب مقام ششم 50 امتیاز کسب کردند.

نتایج امتیاز تیم ها برای صعود به جام جهانی بر اساس مصوبه کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا باید به صورت زیر محاسبه گردد که بر مبنای آن تیم های ژاپن، امارات و ایران با کسب به ترتیب 270، 240 و 230 امتیاز به عنوان نمایندگان قاره آسیا باید در جام جهانی 2021 روسیه حضور داشته باشند.

با این حال بر اساس تصمیم حیرت انگیز کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از جام جهانی روسیه حذف و عمان با وجود کسب امتیاز کمتر، در سایت AFC به عنوان نماینده سوم آسیا معرفی شده است.

به همین دلیل به محض انتشار خبر در وبسایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، مسئولان فدراسیون ایران در جلسه ای اضطراری به آنالیز موضوع پرداخته و ضمن آنالیز کارشناسی موضوع، مراتب اعتراض رسمی خود را به تصمیم اعلامی به AFC ارسال کردند.

فدراسیون فوتبال ایران رایزنی و آنالیز های لازم را در این باره، با مسئول ایرانی کنفدراسیون قاره انجام داده و بدیهی است حضور در جام جهانی فوتبال ساحلی روسیه را حق مسلم خود می داند و از مبادی قانونی ذیصلاح موضوع را پیگیری می نماید.

ذکر این نکته لازم است هرگونه تغییر در رنکنیگ رسمی و اعلامی مسابقات، زیر سوال بردن اعتبار رقابت هایی است که کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 441

به "اعتراض فدراسیون فوتبال ایران به حذف تیم ملی فوتبال ساحلی از جام جهانی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض فدراسیون فوتبال ایران به حذف تیم ملی فوتبال ساحلی از جام جهانی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید