تور افریقای جنوبی: آفریقای جنوبی: به علت صداقتمان در کشف اُمیکرون مجازات شدیم

به گزارش وبلاگ راضانی، دولت آفریقای جنوبی در واکنش به اقدام دیگر کشورها در اعمال محدودیت سفر به این کشور گفت که آفریقای جنوبی به علت صداقت دانشمندانش در کشف سویه اُمیکرون ویروس کرونا مورد مجازات قرار گرفته است.

تور افریقای جنوبی: آفریقای جنوبی: به علت صداقتمان در کشف اُمیکرون مجازات شدیم

با تور افریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس ژوهانسبورگ را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جو پاهلا وزیر بهداشت آفریقای جنوبی روز یکشنبه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که از محدودیت پروازی اعمال شده علیه این کشور به وسیله بسیار از کشورهای دنیا و بعلاوه همسایگان این کشور ناخرسند است.

پس از آنکه سویه نو ویروس کرونا با نام اُمیکرون در آفریقای جنوبی شناسایی شد، بسیاری از کشورها پروازها از آفریقای جنوبی را با محدودیت روبرو نموده و مسافرانی که از این کشور وارد می شوند را نیز به قرنطینه می برند.

وزیر بهداشت آفریقای جنوبی که با اسپوتنیک مصاحبه می کرد، گفت: اقدامات اتخاذ شده علیه کشورهای جنوب آفریقا، مایه تاسف بوده و اقتصاد این کشورها را ویران خواهد نمود. ما اطمینان داریم که کشورها از علم تبعیت نموده و درباره تصمیمات خود تنو نظر خواهند کرد. سویه اُمیکرون پیشتر نیز به طور گسترده در بسیاری از بخش های دنیا منتشر شده است.

این مقام آفریقای جنوبی افزود که دولت این کشور، ممنوعیت سفر علیه آفریقای جنوبی را غیرمسئولانه و غیرضروری می داند.

پاهلا افزود که وزارت بهداشت آفریقای جنوبی از سرعت واکسیناسیون در این کشور ناراضی است.

پیش از این، کره جنوبی، عمان، کویت و عربستان سعودی خاطرنشان کردند که سفرها به کشورهای جنوب آفریقا را به حالت تعلیق در آورده اند.

پیشتر نیز، تعداد دیگری از کشورها سفر به مناطقی که در آنجا سویه اُمیکرون مشاهده شده را با محدودیت روبرو نموده است.

دولت آفریقای جنوبی نیز طی بیانیه ای با انتقاد از اقدام کشورها علیه این کشور به علت شیوع سویه اُمیکرون ویروس کرونا خاطرنشان کرد: کشورما به علت صداقت دانشمندانش در کشف سویه اُمیکرون کرونا مجازات شده است.

سویه اُمیکرون که به وسیله سازمان بهداشت دنیای نوعی نگران کننده از ویروس کووید19 نامیده می گردد، به طور بالقوه مسری تر از انواع قبلی این بیماری است، اگرچه کارشناسان هنوز نمی دانند که آیا این بیماری در مقایسه با سایر گونه ها باعث ایجاد حالت شدیدتر کووید19 می گردد یا خیر.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 731

به "تور افریقای جنوبی: آفریقای جنوبی: به علت صداقتمان در کشف اُمیکرون مجازات شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور افریقای جنوبی: آفریقای جنوبی: به علت صداقتمان در کشف اُمیکرون مجازات شدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید