8 نشانه پیش بینی کننده طلاق

به گزارش وبلاگ راضانی، سال 72 به ازای هر 16 ازدواج یک طلاق و سال 98 به ازای هر 3 ازدواج یک طلاق ثبت شده است آیا جدایی قبل از وقوع قابل پیش بینی است؟

8 نشانه پیش بینی کننده طلاق

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، شاخص نسبت ازدواج به طلاق ایران در 40 سال گذشته منتشر شد و نمودار آن نشان می دهد که نسبت ازدواج به طلاق ایران در دوران جنگ تحمیلی به کمتر از 10 رسیده بوده؛ یعنی به ازای هر 10 ازدواج، یک طلاق ثبت می شده است.

این نسبت در سال 72 به 16به یک رسیده و پس از آن در روندی کم و بیش خطی تنزل پیدا نموده و هم اکنون به سه ازدواج به ازای هر طلاق، کاهش یافته است. (منبع خبر: بولتن نیوز) در این بین باید توجه داشت که زندگی مشترک، ناگهان به مرحله طلاق نمی رسد. به طور منطقی عوامل زیادی به مرور زمان در کنار هم جمع می شوند تا طلاق اتفاق می افتد.

شاید با قطعیت صد درصد نتوان طلاق را پیش بینی کرد، اما یک سری از اتفاقات وقتی بین زن و شوهر زیاد می افتد و برای برطرف آن ها اقدامی نمی گردد، می توان انتظار کشمکش و در نهایت طلاق را داشت. به این نشانه های پیش بینی نماینده طلاق در ادامه اشاره خواهد شد.

ابراز نکردن عشق و علاقه

زن و شوهر نزدیک ترین افراد به یکدیگر هستند و باید از بودن در کنار یکدیگر آرامش بگیرند. وقتی زن یا شوهری عشق و محبت خود را به طرف مقابل ابراز نمی نماید و از کوچک ترین کار برای ابراز علاقه (گفتن جمله دوستت دارم) خودداری می نماید، طبیعی است که آرامشی هم در زندگی مشترک به سراغ شان نخواهد آمد. وقتی زن و شوهری عادت ننموده اند که نکات مثبت زندگی خود را ببینند و مدام به نداشته هایشان فکر می نمایند، چطور می توانند در ادامه زندگی به شادکامی برسند؟

داشتن مشاجره های مکرر با شدت زیاد

بار ها در همین صفحه خانواده و مشاوره، گفته شده که بحث و اختلاف نظر بین زوج ها طبیعی است، اما وقتی بحث به مشاجره های مکرر و حتی زد و خورد بینجامد، اصلا عادی نیست و با تکرار دفعات این مسئله می توان انتظار طلاق را داشت. به چنین زوج هایی توصیه می گردد که هرچه زودتر به صورت ریشه ای به فکر حل این مشکل باشند.

انتقاد مکرر از همسر به جای گلایه کردن

هیچ انسانی کامل نیست و طبیعتا رفتار هر کسی می تواند گاه برای ما جایی از گلایه داشته باشد. حالا اگر زن و شوهر به جای گاهی شکایت و گله، دایم حالت انتقاد کردن از یکدیگر را داشته باشند آیا می توان انتظار یک زندگی آرام را داشت؟ مسلما، خیر! انتقاد زیاد از یکدیگر هم می تواند ناامیدی و کدورت همیشگی را بین زوج ها ایجاد کند.

نشان دادن تنفر و انزجار

متاسفانه عده ای به افراد غریبه، بیشتر روی خوش و محبت نسبت به همسرشان نشان می دهند. این افراد در برابر افراد نزدیک زندگی شان، بی حوصله و عصبی تر می شوند. حالا اگر این حس و حال را زوج ها به هم داشته باشند، مراتب تنفر و انزجار را خیلی راحت به هم نشان می دهند. در چنین حالتی هم نمی توان تداوم یک زندگی مشترک پیروز را انتظار داشت.

تحقیر همسر به خاطر انتخاب هایش

زوج هایی هستند که تمام رفتار های یکدیگر را رد می نمایند و کارهایشان برای هم قابل تایید نیست و این تایید نکردن را برای هم به طور علنی ابراز می نمایند. به عبارت دیگر، طرف مقابل را تحقیر می نمایند. طرز صحبت کردن همسر، لباس پوشیدن، کار های بسیار جدی و مهم همدیگر را تحقیر و کوچک می نمایند. چنین زوج هایی اعتماد به نفس کافی برای انجام هیچ کاری را ندارند و طبیعتا بالاخره از ادامه این زندگی مشترک، خسته خواهند شد. اگر زن و شوهری همدیگر را تایید ننمایند و تحقیر جایگزین تایید گردد، نمی توان انتظار داشت که زندگی به شکوفایی برسد. یکی از مهم ترین و قوی ترین عوامل پیش بینی نماینده طلاق همین تحقیر های دایم زوج ها در روابط شان است.

زبان بدن منفی

صحبت کردن با زبان بخش کوچکی از سیستم رساندن پیغام ما به طرف مقابل است. ما بیشتر با زبان بدن، پیغام های خودمان را به دیگری می رسانیم. حالا اگر این زبان منفی باشد، نمی توان انتظار یک رابطه خوب را بین زوج ها داشت. استفاده نابه جا از حرکت دست، نگاه نکردن به چشم طرف مقابل در زمان ابراز علاقه و صحبت کردن و... از اشتباهات برخی زن و شوهر ها در استفاده از زبان بدن است.

مسئولیت پذیر نبودن

وقتی زن یا شوهری مسئولیت کار ها و رفتار های خود را نمی پذیرد، دایم حس می نماید که به او حمله شده است و حالت دفاعی به خود می گیرد، متاسفانه در راستا طلاق گام برمی دارد. این رفتار از خطرناک ترین حالت هایی است که در زندگی زن و شوهر ایجاد می گردد و باید هرچه زودتر به فکر مدیریت آن افتاد.

سکوت و کناره گیری از همسر

فرد سکوت نماینده برای برطرف مسائل زندگی خود نه چیزی می گوید و نه کاری می نماید. او معتقد است که چیزی نباید گفت تا اوضاع خراب تر نگردد و فقط باید ساکت ماند و نظاره کرد. در چنین شرایطی که بی فعالیتی و سکوت موج می زند، نمی توان انتظار یک زندگی مشترک پیروز را داشت و فقط فاصله عمیق عاطفی بین زوج ها ایجاد خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 448

به "8 نشانه پیش بینی کننده طلاق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 نشانه پیش بینی کننده طلاق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید