مشاهده یک دَله منقرض شده پس از 101 سال

به گزارش وبلاگ راضانی، از زمانی که تصور می شد یک دَله نادر و بومی در شمال کالیفرنیا بیش از 100 سال پیش منقرض شده است، این حیوان در پیست اسکی کالیفرنیا مشاهده شده است.

مشاهده یک دَله منقرض شده پس از 101 سال

به گزارش خبرنگاران، عکسی از این حیوان به وسیله رایان کمپبل زمانی که او در حال لذت بردن از اسکی در کوه ماموت در کراولی استان کالیفرنیا بود، گرفته شد.

این مشاهده دومین بار از زمانی است که این حیوانات پس از ناپدید شدن از کالیفرنیا در سال 1922 پس از نابودی جمعیت این حیوان به وسیله شکارچیان دیده شده است.

اعتقاد بر این است که دَله ها حیواناتی بودند که اردوگاه گروه دونر را غارت کردند. اعضای گروه دونر پس از گیر افتادن در برف به آدمخواری روی آوردند.

در آخرین حادثه، گروهی که این حیوان را مشاهده کردند، گفتند که مطمئن نیستند در ابتدا به چه چیزی نگاه می کنند.

رایان کمپبل گفت که این حیوان به جز علامت سفید، دم بلند و سر شبیه یک خرس کوچک است. وی فقط برای اینکه در امان باشد، گوشی خود را بیرون آورد و عکس از فاصله دور گرفت.

با این حال، حیوان به سرعت به وسیله اسکی بازی که وارد شده بود ترسید و دور شد.

رایان گفت: ما آن را دیدیم که به سمت دسته ای از درختان نزدیک می دوید. سپس متوجه شدیم که چرا شروع به دویدن کرد. یک اسکی باز در حال پایین آمدن از شیب بود و پرش کرد، احتمالاً هرگز ندیده بود که چقدر نزدیک هستند.

عکسی که رایان گرفت، حیوان تیره رنگ را در سراشیبی نشان می دهد که با چهار پا در میان برف راه می رود.

دله، بزرگ جثه ترین عضو خانواده راسویان و بومی آمریکای شمالی است.

در سال 2008، یک دله، حدود 600 مایل دورتر مشاهده شد. این حیوان در طول سال ها چندین بار در دوربین شکار شد.

کریس استرمر، یکی از مقامات دپارتمان ماهی و حیات وحش کالیفرنیا در سال 2008 گفت: او به نوعی گذرا است. او یک دله تنها است که در پی ماده ای است که احتمالاً هرگز پیدا نخواهد کرد.

اعتقاد بر این است که فقط 400 دله در سراسر ایالات متحده وجود دارد که در سراسر آیداهو، کلرادو و مونتانا قرار دارند. این حیوانات 5 تا 13 سال زندگی می کنند.

دله ها بیشتر به خاطر خوردن غذای گروه دونر خبرساز شدند. این حادثه پس از اینکه گروه برای زنده ماندن به آدمخواری متوسل شد، به یکی از مشهورترین خبر های کالیفرنیا تبدیل شد.

گروه دونر یا گاهی شناخته شده تحت عنوان حزب دونر، گروهی از مکتشفین و پیشگامان آمریکایی بودند که به وسیله کاروان درشکه به سمت کالیفرنیا مهاجرت نمودند. آن ها زمستان های سال 1846 تا 1847 میلادی را به ناچار، در برف و کولاک منطقه سیرا نوادا گذراندند. برخی از اعضای این گروه برای زنده ماندن، به آدمخواری متوسل گشتند و معمولاً اجساد کسانی را که در اثر گرسنگی یا بیماری جان می باختند به مصرف طعام می رساندند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 خرداد 1402 بروزرسانی: 16 خرداد 1402 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 1083

به "مشاهده یک دَله منقرض شده پس از 101 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده یک دَله منقرض شده پس از 101 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید