خطرناک ترین رسم و رسوم دنیا

به گزارش وبلاگ راضانی، رسوم و سنت ها از آن دسته پدیده هاییست که در هر گوشه از این کره خاکی حکایت خاص خود را دارد. مردم هر گوشه از زمین پهناور با گرامیداشت سنت های خود به نوعی به گذشتگانشان احترام می گذارند.

خطرناک ترین رسم و رسوم دنیا

معمولا اجرای سنت ها و آداب و رسوم در سراسر جهان کاری پسندیده به تعداد می آید و مردم نسل اندر نسل و سینه به سینه آن را به نسل های بعدی خود انتقال می دهند که سنت شان از بین نرود.

اما حکایت خطرناک ترین سنت های جهان که حتی بعضا تلفات و خسارت های فراوان به چای گذاشته، داستانی خواندنی است که در این گزارش آن را می خوانید:

1. خوشامد گویی ناهنجار به دبیرستانی های تازه وارد، آمریکا

در این رسم خطرناک که در اصطلاح Hazing گفته می گردد، کسانی که تازه وارد کالج شده اند، با صحنه های نه چندان خوشایندی روبرو می شوند. در این خوشامد گویی نامتعارف تازه واردها به چیزی بسته می شوند و با شوخی های خطرناک، آزار و اذیت و حتی آب پاشی مورد استقبال با سابقه تر ها قرار می گیرند. با اینکه اجرای این رسم ممنوع شده و حتی یک کشته هم برجای گذاشته اما اجرا نمایندگان حاضر نیستند، دست از این کار خطرناک خود بکشند.

2.گاو بازی، پامپلونا، اسپانیا

این سنت هم هیچ دست کمی از آن خوشامدگویی عجیب و غریب ندارد. عاشقان و دلباختگان گاوبازی در اسپانیا از سال 1910 تا همین سال جاری در یک جشنواره یک روزه به استقبال یا بهتر است بگوییم به جنگ گاوها می رفتند و با تحریک و تهیدید، آنها را به سمت خود می کشاندند و خود باید از دستشان در می رفتند!

آخرین مسابقه گاوبازی همین سال جاری در استان پامپلونا برگزار گردید و در طول یک قرن برگزاری این رقابت خطرناک 15 نفر کشته و البته بسیاری هم زحمی شده اند.

3. شیرجه آغاز سال نو، سیبری، روسیه

در روسیه، شیرچه روی های حرفه ای، آغاز سال نو میلادی را با شیرجه زدن در عمیق ترین دریاچه آب شیرین جهان یعنی بایکال جشن می گیریند. آنها پس از اینکه بخشی از یخ های سطح دریاچه را شکستند و به آب رسیدند، به درون این دریاچه 40 متری بپرند و یک درخت را در کف دریاجه قرار دهند و بعد هم دور آن پایکوبی و پایکوبی می نمایند.

ظاهرا شیرجه زدن در دریاچه آنهم برای شیرچه روی های حرفه ای کار چندان سختی نیست، اما در هر صورت بایکال عمیق ترین دریاچه جهانست.

4. درخت های کریسمس

بسیاری از ما با درخت کریسمس آشنا هستیم؛ در ختی زنده یا مصنوعی که با آغاز سال نو میلادی زینت بخش بسیاری از خانه های مسیحی می گردد. تا اینجا هیچ مسئله ای وجود ندارد. اما مشکل از جایی آغاز می گردد که این درختان بعضا باعث آتش سوزی می شوند و طبق آمار از سال 2003 تا 2006 میلادی، 240 نفر قربانی این آتش سوزی ها شده اند.

درست است که آمار این آتش سوزی ها نسبتا کم است، اما به هرحال از بین رفتن انسانها، انهم در روزهای آغاز سال نو، امری دردناک است.

5. اونباشیرا، توکیو، ژاپن

این رسم که معنای تحت اللفظی آن ستون های غرورانگیز است و هر شش سال یکبار در مرکز ژاپن برگزار می گردد، دو بخش به نام های یاماداشی و ساتوبیکی دارد که اولی در ماه می و دومی در ماه آوریل انجام می گیرد.

در مراسم ماه می که بخش خطرناک این سنت محسوب می گردد، مردان به جنگل می فرایند، درختان را قطع می نمایند، به تنه درخت ریسمانی می بندند، سوار آن می شوند و بعد از بالای کوه به سمت پایین می آیند.

در این مراسم خیلی ها زخمی و حتی کشته می شوند.

منبع: بانکی

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

منبع: برترین ها
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 583

به "خطرناک ترین رسم و رسوم دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناک ترین رسم و رسوم دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید