خبرنگاران انتقال 84 مصدوم انواع حوادث طی 72 ساعت گذشته

به گزارش وبلاگ راضانی، تهران - خبرنگاران - رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از انتقال 84 مصدوم انواع حوادث طی 72 ساعت گذشته در سراسر کشور از سوی امدادگران و نجاتگران هلال احمر به مراکز درمانی و بیمارستانی اطلاع داد.

خبرنگاران انتقال 84 مصدوم انواع حوادث طی 72 ساعت گذشته

مهدی ولی پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرنگاران اضافه کرد: در مدت یاد شده و با کوشش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در سراسر کشور، 146 مورد ماموریت امداد و نجات برای امدادرسانی به 333 نفر از هموطنان آسیب دیده و متاثر از انواع حوادث در سراسر کشور انجام شد.

وی ادامه داد: با اعزام گروه های واکنش سریع امدادی هلال احمر و کوشش امدادگران و نجاتگران اعزامی به محل وقوع حوادث یاد شده، آنان توانستند جان 127 مصدوم را نجات دهند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: با کوشش امدادگران و نجاتگران اعزامی به محل وقوع حوادث یاد شده 84 نفر از مصدومان برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و 17 نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

ولی پور اضافه کرد: در مدت 72 ساعت گذشته چندین عملیات رهاسازی و نجات فنی نیز برای خدمات رسانی و نجات به 27 مصدوم از سرنشینان گرفتار و آسیب دیده حوادث رانندگی از میان خودروهای آسیب دیده و تصادفی با استفاده از ست های نجات هیدرولیک و پنوماتیک اجرا شده است.

وی از مردم خواست تا در صورت قرار دریافت در شرایط های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره 112 مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و یاری های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های یاری های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از 30 سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 228

به "خبرنگاران انتقال 84 مصدوم انواع حوادث طی 72 ساعت گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتقال 84 مصدوم انواع حوادث طی 72 ساعت گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید