با این کارها هرگز در زندگی پشیمان نمی شوید!

به گزارش وبلاگ راضانی، یکی از بدترین احساساتی که بشر تا به امروز آن را تجربه نموده، پشیمانی است.

با این کارها هرگز در زندگی پشیمان نمی شوید!

در این مطلب از خبرنگاران چند نکته را می آوریم که بتوانید افسوس چیزهایی را که نمی توانید تغییر دهید رها کنید و به این موضوع می پردازیم که چگونه زندگی کنیم که پشیمان نشویم.

چگونه زندگی کنیم که پشیمان نشویم

با اشتباهات گذشته زندگی کردن، راحت است. این که چه باید می کردیم و چه می توانستیم بکنیم. اما آن تجربیات، ما را شکل می دهند. ترفندی که می توانیم به کار گیریم ، استفاده از آن ها برای رشد است.

مالک تقدیرتان باشید

چیزی را که باعث تفاوت شما می گردد ، با رغبت بپذیرید و به نفع خودتان بهره ببرید. شما در جهان منحصربه فرد هستید.

خجالت را کنار بگذارید تا در زندگی پشیمان نشوید

شما نمی توانید عقاید دیگران در خصوص خودتان را کنترل کنید. می توانید تمام زندگی تان را صرف این کنید که تاثیر و نقش خوبی برای دیگران داشته باشید و همچنان هم ناموفق باشید.

وقت تان را صرف راضی کردن کسانی نکنید که عقایدشان از عقاید خود شما اهمیت کمتری دارد. انتخاب هایی را که احساس می کنید درست است انجام دهید تا اعتمادبنفس شما رشد کند.

تابع قانون سه ثانیه باشید

هر وقت وسوسه شدید که از روی خشم و آزردگی واکنش نشان دهید، سه ثانیه آرام بگیرید و فکر کنید اگر به کس دیگری آسیب برسانید چه احساسی خواهید داشت. هیچ وقت ارزشش را ندارد و موجب افسوس و پشیمانی در آینده خواهد شد. برای اینکه ارتباط بهتری با دیگران داشته باشید به مطلب این رفتارها جذابیت شما را کم می نمایند سر بزنید.

وقت تان را با افرادی که دوست شان ندارید تلف نکنید

کاملا روشن است. اما هر چند وقت یک بار در مهمانی هایی شرکت می کنید یا کارهایی را انجام می دهید که دلیلش اجبار است؟ زمان، بارزش ترین ثروت ماست و نباید صرف فعالیت ها یا افرادی گردد که دوست نداریم.

در سال های آخر زندگی، بیشتر افراد افسوس این را می خورند که چرا برای افراد مورد علاقه شان وقت بیشتری نگذاشتند. همین الان آن ها را در الویت قرار دهید، همواره بابت این کار شاد و راضی خواهید بود.

به کارتان عشق بورزید تا در زندگی

ما بیشتر از هر چیز دیگری ، وقت مان را سر کارمان می گذرانیم. اگر کارتان توان شما را تحلیل می برد، خسته و دلزده تان می نماید یا باعث غم و اندوه تان می گردد، کار مناسب شما نیست.

اگر مطمئن نیستید که دوست دارید چه کاری انجام دهید، برای بازبینی و آنالیز خوتان وقت بگذارید. حالا وقتش است که به سوی رویای تان قدم بردارید، چه چیزی جلوی شما را می گیرد؟

به اشتباهات خود افتخار کنید

اشتباهات ما به ما درس می دهند. شکست چیزی نیست که به خاطرش خودتان را سرزنش کنید و عقب بیندازید ، شکست را باید جشن بگیرید، شما کوشش نموده اید. از شکست درس بگیرید ، خودتان را ببخشید و به جلو حرکت کنید.

دنبال ستایش و تمجید نباشید

انجام هرکاری اگر همراه با توقع تحسین باشد، تقریبا حتما به ناامیدی و تلخی منتهی می گردد. باید روی زمان تان بر اساس خشنودی و لذتی که از انجام آن کار نصیب تان می گردد، سرمایه گذاری کنید. سپس عقاید مثبت تبدیل به پاداش و عقاید منفی، نامربوط می شوند.

تا تهش بروید

دادن دلگرمی های بیخود وعده های تو خالی، مطمئنا باعث رنجش و ناامیدی آن هایی که دوست شان دارید می گردد. تا جایی که امکان دارد به قول خود وفا کنید. اگر در موقعیتی خاص ، مسئله اجتناب ناپذیری پیش آمد شرایط را شرح دهید و سعی کنید یک جایگزین پیشنهاد دهید. این باعث می گردد افراد احساس اولویت داشتن بنمایند حتی زمانی که مجبورید بهایش را بپردازید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چرا برخی افراد همواره شکست می خورند؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 928

به "با این کارها هرگز در زندگی پشیمان نمی شوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این کارها هرگز در زندگی پشیمان نمی شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید