ایران خواهان امنیت و ثبات در سراسر دنیا است

به گزارش وبلاگ راضانی، به گزارش خبرنگاران، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز چهارشنبه ضمن انتقاد از خروج دولت آمریکا از برجام اعلام نمود: ایران خواهان امنیت و ثبات در سراسر دنیا است.

ایران خواهان امنیت و ثبات در سراسر دنیا است

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی بی اِس در این خصوص گفت: ایران درحال پیشبُرد برنامه هسته ای خود است. همانطور که می دانید، این موضوع در خلأ روی نداده؛ بلکه در چارچوب توافقی انجام می گردد که در سال 2015 به امضای گروه 1+5 رسید.

رافائل گروسی در این مصاحبه ادامه داد: به یاد دارید که آمریکا 2 سال پیش یعنی در سال 2018 از این توافق (برجام) خارج شد و ایران در پاسخ به این اقدام تصمیم گرفت به تدریج پایبندی خود به این توافق را کم کند.

رافائل گروسی در ادامه اضافه نمود: آژانس بین المللی هنوز برای گزارش دادن آنچه در ایران روی می دهد در این کشور حضور دارد. آینده تا حد زیادی به این بستگی دارد که کشورهای طرف این توافق در هفته ها و ماه های آینده چه تصمیمی بگیرند. اطمینان دارم پس از روی کار آمدن دولت جدید در واشنگتن، فعالیت های تازه ای در این حوزه اتفاق خواهد افتاد و امیدوارم عوامل دیگر در کنار هم قرار گیرند تا مذاکره حاصل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 213

به "ایران خواهان امنیت و ثبات در سراسر دنیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران خواهان امنیت و ثبات در سراسر دنیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید