اطلاعیه باشگاه پرسپولیس درباره اشتباهات داوری؛ برخی ها با جوسازی در پی گرفتن امتیاز در بازی های آینده هستند

به گزارش وبلاگ راضانی، باشگاه پرسپولیس اطلاعیه ای را درباره اشتباهات داوری در فصل جاری صادر کرد و مدعی شد این باشگاه هیچ گاه به هیاهو و جوسازی علیه داوری نپرداخته است.

اطلاعیه باشگاه پرسپولیس درباره اشتباهات داوری؛ برخی ها با جوسازی در پی گرفتن امتیاز در بازی های آینده هستند

به گزارش خبرنگاران، باشگاه پرسپولیس اطلاعیه ای را در خصوص اشتباهات داوری به شرح زیر صادر کرد:

این روزها شاهد هستیم که بعضی تیم ها و باشگاه ها در حوزه مسائل داوری در حال جوسازی هایی هستند که احساس می شود این حجم از تخریب جامعه داوری فقط می تواند با هدف تأثیرگذاری روی ایشان و فشار روی ارکان فوتبال، به ویژه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، برای گرفتن امتیاز در بازی های آینده باشد. هرچند باور داریم که ارکان فوتبال تحت تأثیر چنین مسائلی قرار نمی گیرند، ولی به هر حال این شرایط مایه نگرانی است.

باشگاه پرسپولیس خود در سال های گذشته همواره از جهت اشتباهات داوری لطماتی دیده است و در همین ارتباط همواره از راه های قانونی درصدد دفاع از حقوق خود برآمده است، اما آنچه این روزها از بعضی تیم ها و عوامل آن شاهد هستیم خارج از هر عرف و عادت است.

مجموعه پرسپولیس در فصل های گذشته و همین فصل جاری رقابت ها به خاطر اشتباهات سهوی داوران، امتیازات مهمی را از دست داده است، ولی در کنار پیگیری ها نه تنها به رفتارهایی که اکنون شاهد هستیم دست نزد که همواره با احترام درباره جامعه داوری سخن گفته شد. سرمربی پرسپولیس در همان دیدارهای این فصل که اشتباهات پذیرفته شده داوری، باعث سلب امتیاز از پرسپولیس شد با وجود فشارهایی که تحمل می کرد از داوران حمایت کرد. رویه مدیران باشگاه نیز چنین بود.

این در حالی است که پرسپولیس تنها شکست های فصل قبل و جاری را در پی اشتباهات داوری متحمل شد. در بازی سال قبل با آلومینیوم اراک که تنها باخت پرسپولیس در فصل گذشته رخ داد، طبق نظر کارشناسان بازیکن حریف (اسماعیل شریفات) باید در نیمه اول اخراج می شد و هر دو گل تیم میزبان نیز مردود بود! امسال نیز تنها شکست پرسپولیس در همان اراک رقم خورده که باز هم قبل از به ثمر رسیدن گل آلومینیوم باید خطا به سود پرسپولیس اعلام می شد.

فقط در بازی با صنعت نفت آبادان داور یک گل سالم را نپذیرفت، به جای اعلام پنالتی برای ما، به بازیکن ما اخطار داده شد و در چند صحنه خطرناک آفساید حریف گرفته نشد. در شش مسابقه از هشت دیدار اجرا شده اشتباهات کوچک و بزرگ به زیان پرسپولیس رقم خورد، ولی دیگر زمین و زمان را به هم ندوختیم. در همین دربی اخیر به خاطر یک آفسایدگیری درست در کنار زمین جنجال به راه افتاد و چه بسا همان فشار داوری را در نیمه دوم به زیان پرسپولیس دچار اشتباه کرد، حالا بماند با افتادن التهاب مسابقه و انتشار تصاویر نو، معین شده است که آن صحنه مشکوک هم اصلاً پنالتی نبود و تصمیم داور درست بود. این در حالی است که در دربی های فصل گذشته به ویژه دربی جام حذفی اشتباهات به ضرر پرسپولیس بود و سرخپوشان قربانی داوری شدند.

بدون تردید باشگاه پرسپولیس به عنوان یکی از آسیب دیده ترین تیم ها از اشتباهات داوری که قهرمانی ها را به این سبب از دست داده است، در صف مقدم تلاش برای کاسته شدن از اشتباهات داوری است، ولی این مهم را در سایه ایجاد شرایط بهتر برای داوری کشورمان و افزایش سرمایه گذاری در این بخش جستجو می کند و منصفانه نیست که به این شکل عجیب و غریب به داوری هجمه وارد و در جهت تخریب آن اقدام شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 755

به "اطلاعیه باشگاه پرسپولیس درباره اشتباهات داوری؛ برخی ها با جوسازی در پی گرفتن امتیاز در بازی های آینده هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه باشگاه پرسپولیس درباره اشتباهات داوری؛ برخی ها با جوسازی در پی گرفتن امتیاز در بازی های آینده هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید