نکات مهمی که قبل از تجربه استلار بلید باید بدانید

به گزارش وبلاگ راضانی، بازی اکشن ماجراجویی استلار بلید (Stellar Blade) که کمتر از یک ماه از عرضه آن می گذرد، در دنیایی جریان دارد که در آن بشریت برای بقا در برابر تهدیدات بی امان بیگانگان مبارزه می نماید. شما در نقش ایو (Eve)، یک جنگجوی ماهر که تیغه ای اسرارآمیز را در دست دارد، مسیر خود را از میان دشمنان پیدا نموده و اسرار یک سیاره در حال مرگ را کشف خواهید کرد. هرچند تسلط بر مبارزه و اکتشاف به چیزی بیش از یک تیغه قدرتمند احتیاج دارد. اگر قصد تجربه بازی را دارید یا در آن با چالش هایی روبرو هستید، در اینجا نکات مهمی که در بازی باید بدانید را خواهید یافت.

نکات مهمی که قبل از تجربه استلار بلید باید بدانید

ویژگی Auto Loot را روشن کنید

در حالی که توسعه دهنده بازی تصمیمات هوشمندانه زیادی در هنگام ساخت بازی و عناصر مختلف آن گرفته است، اینکه چرا برای جمع آوری لوت های ریخته شده به صورت پیش فرض احتیاج به فشار دادن و نگه داشتن یکی از تریگرها است، جای تعجب دارد. بنابراین به محض آغاز بازی، مکث کنید و به تنظیمات و بخش گیم پلی رفته و گزینه Auto Loot را فعال کنید. این باعث می گردد که ایو بدون احتیاج به فشار دادن دکمه ای از سوی شما، به طور اتوماتیک آغاز به برداشت آیتم ها کند. البته باید دقت کنید که به مقدار کافی به آن ها نزدیک شوید.

تنظیم طول مو

در منوی گیم پلی گزینه دیگری برای تنظیم طول دم شخصیت خود نیز پیدا خواهید کرد. این گزینه در درجه اول یک انتخاب مربوط به ظاهر شخصیت اصلی است که گفته شده تاثیری در گیم پلی ندارد، اما به دلایلی که در اینجا به آن اشاره می کنیم، بهتر است که آن را کوتاه نگه دارد. لازم به ذکر است که بسته به سبک بازی شما، موی بلند به خصوص در مبارزات پرتنش می تواند حواستان را پرت کند. البته موی ایو حالت های جالبی را از خود نشان می دهد و فیزیک خوبی دارد، اما اگر مانع از دید واضح اقدامات دشمن گردد، بهتر است که آن را کوتاه نگه دارید.

کمین کنید

بهتر است بدانید که حتی دشمنان معمولی سرگردان در استلار بلید می توانند به نبرد های سخت و حتی انتها کار شما منجر شوند. در نتیجه باید از هر مزیتی که می توانید بهره ببرید که یکی از آن ها می تواند باز کردن زودهنگام توانایی Ambush در در بخش Attack در درخت مهارت باشد. اگر بتوانید به مقدار کافی به دشمنان نزدیک شوید، Ambush به شما امکان می دهد قبل از اینکه بچرخند و شما را ببینند، از پشت به آن ها خنجر بزنید. بنابراین این قابلیت انتخاب خوبی برای از بین بردن قدرتمندترین دشمن در یک گروه قبل از رویارویی با دشمنان کمتر خطرناک است.

قابلیت Rush

مشابه قابلیت Ambush، باز کردن قفل و استفاده از مهارت Rush در اوایل کار و استفاده از آن برای داشتن مزیت بیشتر در مبارزات در جایی که Ambush یک گزینه نیست، هوشمندانه است. این مهارت به شما این امکان را می دهد که فورا به دشمن نزدیک شوید و قبل از اینکه فرصتی برای مقابله با شما داشته باشد، چند ضربه به او وارد کنید. بعلاوه در مبارزات طولانی تر، از جمله باس ها، این یک مهارت لازم است. در واقع پس از جا خالی دادن یا دور شدن از مسیر یک حمله خطرناک، راش به شما امکان می دهد بلافاصله به میدان نبرد برگردید.

اول گارد بگیرید، سپس حمله کنید

در بسیاری از بازی های اکشن، گارد گرفتن یک مهارت لازم است که باید از همان ابتدا نحوه انجام آن را تمرین کنید زیرا حملات تهاجمی بیش از حد بدون گارد گرفتن، منجر به شکست شما می گردد. در استلاربلید، گارد شما با ضربات وارده به مرور ضعیف می گردد، اما این یک راه عالی برای رویارویی با لحظات اولیه مبارزه است. در حالی که پری ها و جاخالی های بی نقص عالی هستند، با این حال ممکن است به چند ضربه برای تشخیص الگو های حمله دشمن احتیاج داشته باشید و گارد گرفتن برترین راه برای مقابله با آن ضربات است. البته جلوی بعضی از ضربات را نمی توان گرفت.

پری کردن و جاخالی دادن را یاد بگیرد

هیچ راه مطمئن تری برای موفقیت در استلار به جز پری کردن و جاخالی دادن در زمان مناسب وجود ندارد. این دو حرکت بخشی از هسته اصلی سیستم مبارزه بازی است و بهبود این مهارت ها گزینه ها و توانایی های بیشتری را به شما می دهد. البته مهمترین کاری که در اینجا می توانید انجام دهید این است که زمان خود را در به کارگیری این توانایی ها مشاهده نموده و بهبود ببخشید که بخشی از آن مربوط به به خاطر سپردن عناصر بصری مختلف مبارزه است. ماژول های آموزشی در منوی مهارت ها می توانند به افزایش مهارت شما یاری زیادی نمایند. برای پیدا کردن آن ها، به بخش Survival درخت مهارت بروید و در حالی که روی قابلیت Perfect Dodge یا Perfect Parry هستید، روی مربع ضربه بزنید.

البته شما بعلاوه می توانید زمان بندی خود را به شکلی بهتر تنظیم کنید. بعضی از توانایی های اضافی در درخت مهارت و تجهیزات موجود در بازی به شما یاری می نمایند که زمان بندی ها را برای اجرای حرکات گفته شده بهتر تشخیص دهید. بنابراین اگر به طور مداوم در تشخیص زمان مناسب مشکل دارید، این ها مهارت ها و تجهیزات را در نظر داشته باشید.

اسکن، اسکن، اسکن!

با ضربه زدن روی صفحه لمسی کنترلر دوال سنس، ناحیه اطراف شما به نوعی اسکن می گردد که هنگامی که در حال دویدن و جاخالی دادن از میان دشمنان هستید، فراموش کردن آن آسان است. با این حال ذکر این نکته مهم است که اسکن مکرر یک حرکت هوشمندانه است. این قابلیت مکان های دشمنانی را که ممکن است پنهان شده باشند، نشان می دهد و بعلاوه آیتم ها و افراد قابل تعامل حیاتی را نشان می دهد که یکی از این موارد، اجساد مرده است که گاهی اوقات می توانند ارتقا های ارزشمندی مانند حداکثر بهبود سلامتی را به همراه داشته باشند. از آنجایی که اسکن هزینه ای ندارد، بنابراین عادت کنید آن را در هر منطقه نوی که وارد می شوید، بهره ببرید.

ماموریت های جانبی

اگر قصد دارید که برترین محتوای بازی را تجربه کنید، احتیاجی نیست که چندان به ماموریت های فرعی اهمیت دهید. با این حال برای بقیه بازیکنان، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه چیزی را در فعالیت های فرعی خود در اولویت قرار دهید. ماموریت های فرعی ارائه شده به وسیله افراد واقعی در دنیای بازی تقریبا همواره گزینه های مناسبی برای انجام دادن هستند. آن ها ایکس پی و پاداش بیشتر و بهتری نسبت به پرسه زدن در اطراف و کشتن هیولا ها ارائه می دهند. آن دسته از کار های جانبی ارائه شده به وسیله شخصیت ها بعلاوه نسبت به ماموریت هایی که می توانید از تابلو های اعلانات انتخاب کنید، جالب تر هستند. البته می توان گفت که ساعت های آخر بازی بسته به ماموریت های جانبی خاصی که ممکن است انتخاب نموده باشید فرق دارد. در نتیجه اگر می خواهید زمان خود را در دنیای بازی توسعه دهید، ماموریت های جانبی مرتبط با شخصیت ها و تکمیل آن ها جای مناسبی برای وقت گذاشتن است.

سفر سریع با تلفن ها

ناگفته نماند که هنگام یافتن کمپ های تدارکاتیT باید وارد شوید و از آن ها بهره ببرید تا استراحت نموده و سلامت و آیتم های خود را بازیابی کنید. هرچند در اوایل، ممکن است متوجه نشوید که باید سعی کنید که تمام تلفن های عمومی را که با آن ها روبرو می شوید، فعال کنید. تلفن ها یک نقطه سفر سریع نو را فعال می نمایند و بدون شک شما نمی خواهید آن ها را از دست بدهید. حتی اگر در ابتدا قصد ندارید سفر های سریع زیادی را انجام دهید، ماموریت های بعدی گاهی اوقات شما را برای کاوش در مناطقی که قبلا بازدید نموده اید بازمی گردانند و داشتن مجموعه ای جامع تر از نقاط سفر سریع، کاری می نماید که شما کارهای خسته نماینده را به حداقل برسانید.

مهارت های Beta و Burst

همانطور که در بازی پیش می روید، به تدریج دسترسی به مهارت های Beta و Burst را باز خواهید کرد. هر درخت مهارت توانایی های نوی را اضافه می نماید که می توانید با نگه داشتن L1 یا R1 به همراه یکی از دکمه های راست دسته، در مبارزه به آن ها دست پیدا کنید. این ها معمولا حملاتی با قدرت بالا هستند و شما باید آن ها را در جریان مبارزه خود ادغام کنید تا به نتایج بهتری دست پیدا کنید. با این حال حتی با دانستن این موضوع، آسان است که یک شبکه مهارت بسیار گسترده ایجاد کنید و با سر و کله زدن با مهارت های بسیار مختلف، خود را ضعیف کنید. این به ویژه در اواسط بازی صادق است، در حالی که هنوز چیز های زیادی برای باز کردن وجود دارد.

در هر دو درخت مهارت Beta و Burst، قبل از اینکه به سراغ سایر مهارت ها بروید، یک یا نهایت دو مورد از این مهارت ها را باز کنید و ارتقا دهید. به یاد داشته باشید، هر دو مهارت از یک نوار استفاده می نمایند، بنابراین اگر از یکی از توانایی ها بهره ببرید، نوار ذکر شده را تخلیه می نماید و از انجام یک قابلیت دیگر جلوگیری می نماید. بعلاوه به ندرت پیش می آید که بتوانید توانایی های متعددی را که اسپم کنید. به این ترتیب، بهتر است روی مهارت های خاصی تمرکز کنید که نقاط ضعف شما را بهبود می دهند.

به عنوان مثال، Shield Breaker (L1+X) یکی از مهارت ها در درخت مهارت بتا است و همانطور که از نامش پیداست، کار بسیار خوبی در شکستن سپر های دشمن انجام می دهد. اگر با مراحل اولیه باس فایت ها دست و پنجه نرم می کنید، این یک انتخاب عالی است. از طرفی به جای تنوع در مهارت های دیگر، توصیه می گردد که ابتدا قفل ارتقای این قابلیت را باز کنید. در این میان Triplet (L1+Square) نیز آسیب زیادی وارد می نماید و اگر فقط در پی از بین بردن سریع دشمنان معمولی هستید، یک انتخاب عالی است.

نقطه سبز را دنبال کنید

با آغاز کار خود در استلار بلید، ممکن است با افراد زیادی روبرو شوید که احساس می کنید باید با آن ها صحبت کنید. اگر به این کار علاقه دارید پس آن را دنبال کنید اما اگر می خواهید روی افرادی تمرکز کنید که واقعا چیزی برای ارائه دارند، در پی یک نقطه سبز در کنار آن ها باشید.

استفاده از Hint

گاهی اوقات، شما با پنل هایی در بازی روبرو می شوید که از شما می خواهند که دنباله ای از نماد ها را وارد کنید. به طور کلی، قبل از اینکه بتوانید آن کد را وارد کنید، باید مکان دیگری را پیدا کنید که آن کد را ارائه کند. سعی نکنید که نماد ها را یادداشت کنید و اینگونه وقت خود را تلف کنید. در عوض، وقتی به پنل مناسب برگشتید، روی گزینه Hint رفته تا کد را ببینید. این تقلب نیست زیرا به سادگی کدی را به شما نشان می دهد که قبلا در جای دیگری از بازی پیدا نموده اید که ظاهرا با این پنل خاص مطابقت دارد. اگر این گزینه خاکستری است، شما هنوز کد مربوطه را پیدا ننموده اید.

آزمون و خطا با حالت داستانی

برترین درجه سختی بدون شک درجه ای است که بیشترین لذت را برای شما به عنوان یک بازیکن داشته باشد. با این اوصاف، استلار بلید دارای یک سیستم مبارزه عمیق و مجذوب کننده است که اگر بتوانید از چالش های آن لذت ببرید، درجه سختی نرمال گزینه مناسبی است که مبارزات نسبتا چالش برانگیزی را ارائه می دهد. با این حال حالت داستانی یا همان آسان نیز وجود دارد که می توانید از آن برای آزمون و خطا بهره ببرید و خود را برای حالت سخت که پس از اتمام بازی باز می گردد، آماده کنید. در حالت داستانی، اعلان های مبارزه ظاهر می شوند و زمان در لحظات حساس نبرد کاهش می یابد و به شما این امکان را می دهد تا دقیقا یاد بگیرید که وقتی یک باس به سمت شما هجوم می آورد، چه دکمه هایی را باید فشار دهید. در هر صورت شما می توانید درجه سختی را در حین بازی تغییر دهید.

این بازی هم اکنون برای پلی استیشن 5 در دسترس است.

منبع: Gameinformer

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 خرداد 1403 بروزرسانی: 1 خرداد 1403 گردآورنده: mohsen-razani.ir شناسه مطلب: 1138

به "نکات مهمی که قبل از تجربه استلار بلید باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهمی که قبل از تجربه استلار بلید باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید